1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кому во животот никогаш не би му простиле?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од vendiii, 12 март 2011.

  1. unhappyy

    unhappyy Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 април 2011
    Пораки:
    320
    Допаѓања:
    147
    Сите што ми згрешиле ке му се врати кога тогаш и полошо од тоа тие што ми направиле .. :rofl:
     
  2. beautiful1

    beautiful1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2010
    Пораки:
    79
    Допаѓања:
    33
    На сите им е простено од мене колку и да ми згрешиле јас им простувам а горе има кој да гледа и да одлучува дали Тој ке им прости за се. Многумина ми згрешиле но простувам али не заборавам. Грешам и јас но се извинувам а тие ни не знаат шо значи тоа.
     
  3. Bunny2

    Bunny2 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 декември 2010
    Пораки:
    1.301
    Допаѓања:
    1.639
    Простено,ама не и заборавено.На многу луѓе,поготово у последно време како си ги отворив очите..Почнувам да гледам дека тие што ги сметав за најблиски најлоши работи ми прават позади грб.
     
  4. dankee

    dankee Популарен член

    Се зачлени на:
    24 февруари 2011
    Пораки:
    292
    Допаѓања:
    772
    Брзу простувам и заборавам но на едно девојче наводно пријателче ми направи такви работи а јас и помагав, нема да и простам никогаш во животот
     
  5. Cinderella16

    Cinderella16 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 април 2011
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    1
    Има четири личности(Сања, Драгана, Кристина, Милена) на кој никогаш нема да им простам што заборавија каква другарка им бев, поради злобно преувеличена ситуација од трета личност...
     
  6. La.Reina.Del.Sur

    La.Reina.Del.Sur Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 мај 2011
    Пораки:
    1.508
    Допаѓања:
    3.878
    на Ивона.... Дури и на смртна постела да ме моли да и простам нема да го направам тоа, бидејќи тоа што го правев за неа никој не го има направено нити ќе го направи а типката јадеше г*мна за мене и се обиде да ме скара со сите........Ама животов е круг постојано се врти ;)
     
    На baby-star му/ѝ се допаѓа ова.
  7. ElleS

    ElleS Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 мај 2011
    Пораки:
    625
    Допаѓања:
    210
    На една професорка од средо, премногу ми има наштетено незнам ни јас зошто :@ сегла ми изгледа ко глупост ама сепак аууу кога ќе ја видам :@ и не би му простила на поранешниот скоро најдобар другар што после 4 години дружење сфатив дека не е воопшто тоа што го мислев :x
     
  8. Wild.Child

    Wild.Child Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.573
    Допаѓања:
    6.698
    Сега за сега - на никого.
    Човечки е да се греши, но човечки е и да се простува. :)
     
    На SanjaKirchner му/ѝ се допаѓа ова.
  9. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    Само на себе неможам да си простам за едно нешто... И мислам дека никогаш, ама буквално никогаш нема да си простам. :(
    На другите им е простено.
     
  10. Marilyn-Monroe

    Marilyn-Monroe Популарен член

    Се зачлени на:
    24 декември 2010
    Пораки:
    1.805
    Допаѓања:
    5.894
    На Игнасио што така подло и ниско ја излажа Касандра, а таа слепо му веруваше.
    Срам да му е. :puke: (ова демек, пу, јаз’к)
     
    На QueenElena, lilybeth, Aleks96 и 6 други им се допаѓа ова.
  11. bejbi.91

    bejbi.91 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2011
    Пораки:
    73
    Допаѓања:
    27
    Им простувам на сите (не)луѓе кои поминаа низ мојот живот, на сите лицемери и лажни створења, на сите искористувачи, им простувам затоа што знам дека и неможат да бидат поразлични од тоа што се, едноставно не ја имаат сите човечноста во себе, јас им простувам, но некој друг од горе треба да им прости
     
    На baby-star му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.596
    Им простувам на тој начин што престанувам да им зборувам и ги игнорирам.
    Ако продолжиме со дружба и понатаму, тоа ќе претставува измачување за обете страни, а моите саркастични, злобни и зајадливи коментари нема да пресушат никогаш кон нив.
    И ете така, за мене тоа е простување. За таквите.
    Збогум, живеј си го животот раат. И јас мојот.
     
    На Ragazzina му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Chocoholic

    Chocoholic Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 април 2011
    Пораки:
    747
    Допаѓања:
    987
    Досега фала богу никој не ми згрешил толку па никогаш да не му простам. Најверојатно на тие што најмногу ми значат и тие од кои не би очекувала такво нешто не би им простила. Тоа би биле најблиските роднини и пријатели, односно оние чија остапка најмногу би ме повредила. Луѓето кои не ми значат што и да ми згрешат нема да ме боли како тоа на најблиските
     
  14. sonja29

    sonja29 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 април 2011
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    152
    Пол:
    Женски
    на татко ми никогаш нема да можам да му простам... НИКОГАШ!!!!!!!!!!
     
  15. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.963
    Пол:
    Женски
    На моите родители, посебно на татко ми. Мајка ми никогаш не ни створи атмосфера да ми значи нешто па да и се лутам.
     
  16. J.Ivanoska

    J.Ivanoska Популарен член

    Се зачлени на:
    1 февруари 2011
    Пораки:
    475
    Допаѓања:
    1.688
    Пол:
    Женски
    Секој прави грешки, сакајки или несакајки... Секој има право на втора шанса да се поправи... Ако се разкајва и ја сака таја втора шанса, ќе му простам и ќе му ја дадам шансата...Ако не се разкајва...нека брка работа...
     
  17. sonce777

    sonce777 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 јуни 2010
    Пораки:
    461
    Допаѓања:
    262
    Пол:
    Женски
    На сите се им простувам.Поминаа луѓе и луѓе низ мојот живот кој ме навредиле,повредиле,искористиле,ми наштетиле ама не им се лутам им простувам.
    Имав 2002год едно големо разочарување од човек,доктор,директор,роднина мој КУМ кога во моментите на бес,тага,очај се колнев дека никогаш нема да му простам што не ме запосли што не добив решение за работа,а во неговиот мандат сите добија на тој одел бевме пет души и најжалното што четворицата добија а јас си заминав дома.Старото кумство,нивната фамилија од тогаш престанав да ја сакам не ја ни мразам едноставно престанав да комуницирам.
    После толку години поминаа не прозборевме си најдов поубава работа но во мојата душа остана јадот и маката ме боли душата.
    Кумството е света работа и на денот на смрта на мојот татко кумот мој се колнеше дека со се што можат ке ми помогнат.Ветувањето не го исполниа.
     
    На michele му/ѝ се допаѓа ова.
  18. enca.69

    enca.69 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    1.709
    Допаѓања:
    3.449
    На мојата прва братучетка...никогаш...ја избришав од мојот живот засекогаш....
    После тоа...на себе...никогаш нема да си простам, ама никогаш....
     
  19. creshicka

    creshicka Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2011
    Пораки:
    2.152
    Допаѓања:
    5.709
    Пол:
    Женски
    на една "другарка"
    бившите
    еден колега

    ...всушност кога ке размислам подобро, простено им е, ако не беа тие 3-4 личности немаше да бидам она што сум, и немаше никогаш да дознаам колку покварени лугето можат да бидат. едно големо ФАЛА :*
     
  20. Rock-a-Fella

    Rock-a-Fella Популарен член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2011
    Пораки:
    1.392
    Допаѓања:
    1.384
    Никогаш нема да им простам на две личности поради кои јас сега веќе не работам.
    Значи да нема соработување, еден со друг да не се разберат, да немам ни точен број, ни ништо...
    ццц :fubar: