1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кому во животот никогаш не би му простиле?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од vendiii, 12 март 2011.

  1. salty.dreams

    salty.dreams Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2011
    Пораки:
    79
    Допаѓања:
    32
    На бивша ''најдобра другарка''! Мртва во мојот живот засекогаш!
     
    На invisiable му/ѝ се допаѓа ова.
  2. invisiable

    invisiable Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    63
    Допаѓања:
    8
    -the same-и кај мене :)
     
  3. fatbeautiful

    fatbeautiful Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2011
    Пораки:
    161
    Допаѓања:
    58
    Кога со некој водам жесток однос подолго време,и кога гледам дека ми наштетува се оддалечувам од него и воопшто не зборам.А,да простувам не простувам на никој што ми згрешил и баш никогаш,треба многу да сторат за да им простам.
     
  4. Extraordinary.girl

    Extraordinary.girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2010
    Пораки:
    293
    Допаѓања:
    421
    На човекот кој поради тоа што потрошил еден е*ан сперматозоид на мене, треба да го викам тато. Епа не. Не си ми тато.
    Зборот татко значи повеќе. Значи грижа, љубов, поддршка од секаков вид, изведување на својот потомок на прав пат, утеха, топлина, учител, некој кој ќе се радува и ќе биде горд на сите твои успеси, ќе биде со тебе кога си најсама, ќе биде другар и психолог, идеал.
    Тој нема ништо од наведеното.
     
    На Lolipop23 и Izaabella им се допаѓа ова.
  5. OzzyAngel

    OzzyAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    17 март 2010
    Пораки:
    1.884
    Допаѓања:
    1.223
    на самиот живот!
     
  6. K.e.ll.y

    K.e.ll.y Популарен член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2010
    Пораки:
    580
    Допаѓања:
    362
    Немам срце на некој да не му простам никогаш,па луѓе сме,сите грешиме. Може во лутината и гневот што ќе ми траат и подолг период да мислам дека нема да простам никогаш,ама после некое време омекнувам :)
     
  7. Ashling

    Ashling Популарен член

    Се зачлени на:
    19 декември 2010
    Пораки:
    1.228
    Допаѓања:
    2.577
    На никого.
    Ништо не е толку down за да не простам.
    Можеби сега во моментов не би им простила на многу личности,ама којзнае каде ќе не однесе животот.
    *Освен некое навистина лошо нешто, што не само што би ме натерало никогаш да не простам, туку и да се одмаздам.
     
  8. CupCake

    CupCake Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 октомври 2010
    Пораки:
    211
    Допаѓања:
    165
    Човечки е да се прости,секој заслужува втора шанса..тогаш зошто не би простила?!
    Можеби не би си простила на себе си за некои работи што сум ги направила како и за некои работи кои не сум ги направила.
     
  9. Victorya

    Victorya Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2010
    Пораки:
    1.398
    Допаѓања:
    508
    Многупати сум рекла за некого или нешто дека никогаш нема да простам во животот, но мислам дека во „пракса“ сум многу поинаква. Сите сме луѓе, сите грешиме. Секој заслужува втора шанса, доколку искрено се покае за тоа што го направил, се разбира.
     
  10. dankee

    dankee Популарен член

    Се зачлени на:
    24 февруари 2011
    Пораки:
    292
    Допаѓања:
    772
    На едно девојче кое порано ми беше најдобра другарка која ме повреди толку ногоу што денес кога и да ја видам имам чуство на огорченост :(
     
  11. macence85

    macence85 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 август 2010
    Пораки:
    1.217
    Допаѓања:
    821
    Можам само да кажам дека времето ја бледи секоја рана. Барем кај мене е така. Да пишував овде пред некоја година ќе ви наброив најмалку тројца луге кои за еден период ми го направија животот никаков и ме изместија од место за 360 степени и за кои мислев дека никогаш нема да можам да им простам. Денес кога го прочитав насловот на темава, сфатив дека несвесно времето направило да им простам. Секој со својата совест, само тоа ќе кажам. Очигледно со време ми станале толку неважни, што сум сфатила дека не вреди да носам омраза во душа за некој толку ситен како нив.
     
    На Izaabella му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Happygirl13

    Happygirl13 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 април 2011
    Пораки:
    131
    Допаѓања:
    60
    Не сум злопамтило и на секој му простувам,али на брат ми никогаш нема да му простам пошо заради него имав пеколни денови, и сигурна сум дека ке имам уште..
     
  13. Denna

    Denna Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јули 2010
    Пораки:
    180
    Допаѓања:
    87
    на мојата бивша „прекрасна„ другарка.
     
  14. kikikikirika

    kikikikirika Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2011
    Пораки:
    2.013
    Допаѓања:
    4.485
    Пол:
    Женски
    На мајка ми и на татко ми што не ме направиле машко ( оваа реченица ја кажувам секогаш кога Црвенкапа ми е на гости)
     
    На selly.gomez му/ѝ се допаѓа ова.
  15. swetty

    swetty Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2011
    Пораки:
    170
    Допаѓања:
    25
    на самата себе што премногу преќутев за многу работи...и што бев премногу добра спрема некои личности кои не заслужуваатт...!!!!
     
  16. DirtyQueen

    DirtyQueen Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 мај 2011
    Пораки:
    234
    Допаѓања:
    179
    Пол:
    Женски
    Никогаш не би си простила себе, што дозволував толку време да ме газат и да ми прават лице оние за кои мислев дека ми се најблиски..
     
    На presiosaP и swetty им се допаѓа ова.
  17. lunicka

    lunicka Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    3.684
    Допаѓања:
    97.984
    Пол:
    Женски
    На самата себе,што верував многу на луѓето, на збор,што си направив некои непростливи грешки кои ме доведоа до ова дереџе,и кои секако ќе ми се наплатуваат до крајот на животот :|
     
    На shadow74 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. in.love.girl

    in.love.girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јуни 2011
    Пораки:
    25
    Допаѓања:
    12
    Секој заслужува втора шанса, но не секој треба да ја добие!!!!!!
     
    На danniela5 и anneyy им се допаѓа ова.
  19. Izaabella

    Izaabella Популарен член

    Се зачлени на:
    13 декември 2010
    Пораки:
    1.303
    Допаѓања:
    7.301
    Пол:
    Женски
    На сите им простувам. За се`.
    Никогаш нема да дозволам да ме порази некој многу поситен и полабилен од мене.

    Да, имало моменти кога сум била разочарана од луѓето што ме опкружуваат, кога сум сакала да се одмаздам и да направам да им биде двојно полошо, но со тек на време сфатив дека навистина се` се враќа и дека не се знае животот каков тек ќе добие.
    Не сум огорчена, не можам да бидам. Ме повредиле, сум повредувала. Не сум заборавила што ми направиле, не заборавиле ни тие што сум им направила јас, ама сепак сум простила и ми простиле.

    Има некои личности само, кои што веќе не сакам да ги видам. Сум им простила, но под услов да бидат подалеку од мене. Самото нивно присуство ме терало на :puke: и затоа сум се одлучила на таков чекор.

    Тоа си е животот, тоа е вистината.
     
  20. blueeparadise

    blueeparadise Популарен член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2010
    Пораки:
    3.545
    Допаѓања:
    6.311
    На татко ми.