1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кому во животот никогаш не би му простиле?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од vendiii, 12 март 2011.

  1. Lepaaa

    Lepaaa Популарен член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2011
    Пораки:
    2.069
    Допаѓања:
    8.096
    Пол:
    Женски
    Простувам, но не заборавам и тоа ми смета многу. Осветољубива личност сум, а знам дека со тоа нигде нема да стигнам ! :doh:
     
  2. SunFlower94

    SunFlower94 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2010
    Пораки:
    433
    Допаѓања:
    362
    На сите би простила, ама на себеси никогаш. Не сум некое злопамтило, едноставно не се замарам со другите, и да ми згреши некој нешто во моментот сум лута, ама брзо ми поминува. Но некои работи знам дека се МОИ грешки и неможам да преминам преку тоа.
     
  3. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    Никој ми нема згрешено толку многу досега за да можам да кажам дека никогаш не би му простила.
    Јас ги заборавам таквите личности и не се замарам со простувања и непростувања.
     
  4. Breezy

    Breezy Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2011
    Пораки:
    476
    Допаѓања:
    765
    Простувам. Не можам да оставам да се шири негативната енергија во мене и да станам огорчена и лута на сите. Им простувам на тие што ме повредиле, малку потешко си простувам себеси. Без оглед колку лошо ми направиле, се случило што се случило, готово е и не може да се направи подобро ако не се прости.
    :!: Не значи дека ако простам некому ќе ми стане најдобар другар. Едноставно ја сведувам комуникацијата на минимум и крај.
    И како што си е кажано: Секогаш простувај им на непријателите, но никогаш не им ги заборавај имињата.
     
  5. BubeFeminka

    BubeFeminka Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    89
    Допаѓања:
    70
    Пол:
    Женски
    никогаш нема да им простам на луѓето кои се способни да измислуваат СЕРИОЗНИ работи кои не се точни, поготово не за мене и моите блиски пријатели и роднини.....
     
  6. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.832
    Пол:
    Женски
    Никогаш на бившиот кога се смува со една грдааа :@ :@ ние се смиривме и повторно бевме заедно, но при секоја наредна караница секогаш му ја спомнував таа случка со мувањето...,а се разделивме со дечкото заради скрос трета работа- не е фер животот :puke:
     
  7. LilMissBossy

    LilMissBossy Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2010
    Пораки:
    517
    Допаѓања:
    203
    На себеси!
     
  8. LittleDevil

    LittleDevil Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јули 2011
    Пораки:
    1.701
    Допаѓања:
    1.919
    Пол:
    Женски
    На В.Л. што ме остави пред олтар, сама.. Облечена во бело, со бидермаер во рака..Мислев дека ме сакаш, но ти замина со Е.Г. :rofl: хах јоукинггг :lol:
    Ај да си се вратам на темата, доста глупости :) Списокот е многу голем, ама ќе кажам само неколку..
    Прво, не би и простила на една моја "братучетка" ако може да се нарече така, што извади муабет дека ексот ме вара со една никаква, во фацата како жабиште.. А ништо од тоа не беше точно.
    Второ, не би и простила на М.П. М.С. Д.К. и А.Ј. затоа што сакаа да ме скараат со мојата најдобра другарка, но ШТЕТА, НЕ УСПЕАА. И после 5, 6 години, ние сме заедно, а твоите КАЈ СЕ?! ВИЕ четири кај сте а?!
    Трето на М.С. затоа што јас бев со тебе во најтешкиот период од нејзиниот живот, а ти сега најде со сите што се скарале со мене да се дружиш бе? Со овие кокошкиве од мојава зграда, што од кога ги знам јадат го*на за мене? Со таа што имаа измислено со "братучеда ми" дека ексов ме варал?!
    Еј ми врати за добрината што сум ти ја направила...

    Има уште, но следен пат...
     
  9. orinoco

    orinoco Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 април 2010
    Пораки:
    155
    Допаѓања:
    80
    на личноста што требаше најмногу да ме сака и поддржува
     
  10. enca.69

    enca.69 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    1.709
    Допаѓања:
    3.449
    На себе...
    За два момента во мојот живот никогаш, ама баш никогаш нема да си простам...само не знам како да се казнам, се мразам поради тоа и повторувам, никогаш нема да си простам...едниот од нив има и те какви импликации врз моменталната животна, моја, наша, состојба :@ неможам да се помирам :@
    Исто имам една особина која страшно си ја мразам, и не можам да ја променам, па и за тоа не можам да си простам, се прекорувам и се пцујам до бескрајот и назад, ама тоа е...
     
  11. danniela5

    danniela5 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јуни 2011
    Пораки:
    1.308
    Допаѓања:
    881
    Пол:
    Женски
    Никогаш не им би простила на родителите на мајка ми нејзината сестра, поради тоа што животот и стана пекол. Потоа не би и простила на А. А. поради тоа што ти мислиш светица, а таа К***А ( извинете на изразов ама стварно сум изреволтирана). Секогаш бев до неа и и помогнав кога и беше најтешко, кога немаше друг никој и не крај зборуваше невистини за мене, се чудев кога го слушав тоа. Ама сите гледам ја изневерија затоа што само филмчиња си прави во главата и ќе остана сама што многу ми е МИЛО .
     
  12. loly89

    loly89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јуни 2011
    Пораки:
    206
    Допаѓања:
    74
    На татко ми сите велат сепак татко е, ама зборот е како камен го врлаш еднаш и нема назад
     
  13. Jojoba

    Jojoba Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 април 2011
    Пораки:
    868
    Допаѓања:
    718
    Ма не можам да се замарам за другите, ете нека им е простено на сите, на себе не можам за едно нешто да си простам, мислам дека никогаш и нема, ама ете поради тоа сега па 100 пати повеќе се трудам околу таа работа. Се надевам важи она, секое зло во себе има по некое добро.
     
  14. Lolipop23

    Lolipop23 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 март 2010
    Пораки:
    5.514
    Допаѓања:
    27.298
    Пол:
    Женски
    На татко ми.... како прво заради сите страдања кои ги претрпе мајка ми... за тоа што комплетно ми го уништи детството, ми ја уништи психата..... за сите непроспиени ноќи по негова вина, за сите кошмари, за сиот страв што ми ја наполни душата, за секоја солза, за секоја кажана молитва...
    Не си простувам ни себеси, што му дадов 1000 шанси од кои тој сите ги прокоцка, а нашите страдања се зголемуваа...
    Се од другите луѓе е опростиво во споредба со ова.
     
    На VDT2906 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. anneyy

    anneyy Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јули 2010
    Пораки:
    1.280
    Допаѓања:
    1.421
    На сите им простувам.
    Под услов да ми купат чоколада. :) :)
    Милка со лешници по можност.
     
  16. Seznajka2

    Seznajka2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 мај 2011
    Пораки:
    590
    Допаѓања:
    119
    На братучетка ми и на тетка ми,на стрина ми (но сега за прв пат ја нареков стрина,онака немаше да знаете за кого зборувам) и чичо ми (-I|-),и исто така на другиот чичо(многу ја повреди мајка ми ) и така.. :(
     
  17. WhiteAngel

    WhiteAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2011
    Пораки:
    2.107
    Допаѓања:
    1.640
    Никогаш не би и простила на братучедка ми за тоа што ми го направи мене, а и на тато.
    На мајка ми, за тоа од пред 5 години.
    И на девојките од осмо-3...за четирите најлоши години!
     
  18. sadangel

    sadangel Популарен член

    Се зачлени на:
    7 март 2010
    Пораки:
    983
    Допаѓања:
    781
    На две поранешни другарки со кои со години делевме се, секогаш бев тука за нив и им помогнав 1000 пати а кога најмногу ми требаа исчезнаа и на себеси што премногу и верував на една личност :worried:
     
  19. Alondra

    Alondra Популарен член

    Се зачлени на:
    17 март 2011
    Пораки:
    1.083
    Допаѓања:
    2.353
    На стрина ми (прв пат ја нарекувам стрина), сите стравови ги имам од неа. Кога спиевме кај баба ми секогаш пред да си легнеме ни викаше дека ке не убие на сон и око не склопував и многу многу лоши работи што ги направи. Мислам дека на улица да ја видам како лежи ка ја поминам. Знам дека не е убаво да се зборува вака но многу лоши работи преживеав од неа. Кога го пишував ова морници ме полазија :x
     
  20. wolf4e

    wolf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2010
    Пораки:
    2.285
    Допаѓања:
    1.894
    Hа тетка ми :x
    Tолку многу ме разочара....