1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кондомати- Автомати за кондоми

Дискусија во 'Секс' започната од kikica19, 22 март 2012.

 1. kikica19

  kikica19 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 октомври 2011
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  6
  Сакав да прашам дали кај нас во Македонија има такви... Имам слушано муабети ама ништо конкретно, и ме интересира, нека пише некој ако има искуство со нив позз
   
 2. teddygirl

  teddygirl Популарен член

  Се зачлени на:
  7 август 2010
  Пораки:
  714
  Допаѓања:
  616
  Има и во Македонија.Да бидам поконкретна кога бев во Прилеп во вецето на еден кафич имаше :)
   
 3. maca-23

  maca-23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 април 2011
  Пораки:
  238
  Допаѓања:
  178
  и во кавадарци има во тоалетот на еден кафиќ ама само во машкиот тоалет
   
 4. kikica19

  kikica19 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 октомври 2011
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  6
  А во Скопје? Има ли некој сретнато, по кафичиве или на друго место? Јас лично не сум видела нигдека по Скопјево...
   
 5. teddygirl

  teddygirl Популарен член

  Се зачлени на:
  7 август 2010
  Пораки:
  714
  Допаѓања:
  616
  И јас во Скопје не сум видела,ама нз можи и ги има хахах
   
 6. molikaMk

  molikaMk Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2012
  Пораки:
  254
  Допаѓања:
  2.085
  Има и во Охрид во кафич Кадмо
   
 7. Anja98

  Anja98 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2011
  Пораки:
  362
  Допаѓања:
  553
  Пол:
  Женски
  Имаше пред некоја година во тој кафичот булевард после млечен,ама сега го затворија кафичот некое фитнес студио има мислам :?:
   
 8. Mashni4ka

  Mashni4ka Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 април 2012
  Пораки:
  90
  Допаѓања:
  23
  Има и во Скопје по кафичиве. Има во T-Club на ул.Македонија што е, имам видено и по други кафичи ама сега не ми текнува. Се ставаат две 5 денарки, се втри и уште две 5 денарки, се врти и излага кондом. Така пишува на него, а за користење не сум пробала, ниту сум земала.
   
 9. Lacrimosa

  Lacrimosa Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јули 2010
  Пораки:
  1.833
  Допаѓања:
  2.916
  Пол:
  Женски
  Треба да има во секоја дискотека или кафиќ. Ама додека да дојде тоа кај нас... |(
  Не е доволно да ги има само во неколку кафиќи низ цела Македонија.
  Туку овде ако земаш, одма леле цел град ќе те види и муабети. Ко демек тие не се ебат, абе ајде.
  Еднаш видов Охрид пред некоја година во некој кафиќ, ама сега да сум намерно кога ќе е полно вецето е тогаш пред сите ќе си земам, само за да видам реакција!
  8)
   
 10. donna.17

  donna.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  1.706
  Допаѓања:
  4.992
  Пол:
  Женски

  Да има во Прилеп кондомат веќе неколку години ама сега не работи само парите ги зема :D :D :D
   
 11. Marilyn-Monroe

  Marilyn-Monroe Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2010
  Пораки:
  1.805
  Допаѓања:
  5.882
  Другар мој беше дистрибутер за кондомати низ државава, му пропадна бизнисот зашто на криво ги гледаа автоматите и најверојатно фатија на зарек. Требаше гаќите наопаку да му се облечат, односно кондомите наопаку да се свртат.
  Е сега: да купиш кондом од автомат за кондоми или да подигнеш пари од автомат за пари за да купиш кондоми е... не баш исто. Потрудете се нагонот да се одржи и задоволи навреме. ]:)
   
 12. LadyIvvy

  LadyIvvy Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2011
  Пораки:
  572
  Допаѓања:
  771
  абе битно тука да е па за работа..хах не е бе ништо за нас :D :D :D :D
   
 13. The.dreamer

  The.dreamer Активен член

  Се зачлени на:
  10 април 2012
  Пораки:
  70
  Допаѓања:
  7
  Ima vo edno kafule gore na sprat u Biser u Wc-to ama ne znam dali voopsto raboti, malku komunistichki deluva kondomatot:)) inaku u 69 u musko wc ima
   
 14. t385

  t385 Активен член

  Се зачлени на:
  14 ноември 2013
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  4
  Има во Штип во машкото Вц на кафичот Сквер само незнам дали работи Кондоматот е за тројан кондоми :)
   
 15. Lovely93

  Lovely93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 септември 2013
  Пораки:
  2.637
  Допаѓања:
  2.011
  Пол:
  Женски
  Сигурна сум дека има и во Скопје, сум видела неколку пати по кафулиња и ноќни барови, меѓутоа да ме утепаш сега не ми текнува каде. :D Мислам дека има и во "Џубокс" ама не сум сигурна. Прв пат кога видов такво нешто, мојата реакција беше толку WTF, што дури и се сликав покрај тоа. :$ :lol: :rofl:
  Но според мене тоа е непотребно. Кој си има намера, нека си купи. Прашање е и каков е воопшто квалитетот на тие кондоми. :x
   
 16. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  21.241
  Допаѓања:
  139.354
  Пол:
  Женски
  Еднаш порано видов имаше и во кафичот Ало-ало на кеј. И во машкото и во женското веце хахаха :D и по некоја мотивирачка реклама.