1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кондоми

Дискусија во 'Секс' започната од gami, 5 декември 2010.

  1. gami

    gami Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 ноември 2010
    Пораки:
    628
    Допаѓања:
    126
    Пребарав и не видов тема која се однесува само на кондомите, ако сум грешка ќе ме исправите :)

    Па ајде да продискутираме оние кои користиме :) кој ги купува кондомите вие или вашиот партнер, од каде преферирате да купувате:аптека, трафика, супермаркет, колку обрнувате внимание на рокот на траење и контролата на квалитет, дали постојано купувате исти или пак пробувате различни, какви кондоми користите, што мислите за оние со рапави испакнатинки за кои се смета дека пружат поголемо задоволство? :)
     
  2. maja8

    maja8 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2010
    Пораки:
    2.847
    Допаѓања:
    2.158
    КАј нас дечко ми е задолжен за таа работа, мене срам ми е да купувам, само еднаш имам купено. Инаку најчесто експериментираме, и точно е тоа дека ребрестите пружаат поголемо задоволство, и тоа дека оние за продолжување на задоволството исто така функционираат :)
     
    На Osamena devojka и pinky16 им се допаѓа ова.
  3. ciribiribela

    ciribiribela Популарен член

    Се зачлени на:
    12 август 2010
    Пораки:
    1.272
    Допаѓања:
    651
    Пол:
    Женски
    Сега не ги користиме, ама на почетокот од нашата врска да. Обично Дурекс и тоа ги имаше, сега не знам, во разни бои и мириси. Јас го обожавав тој со мирис на банана. А што се однесува до купувањто,секогаш тој купувал, јас дури му имам давано пари, само да не одам јас да купам. Еднаш дури и се потскаравме,вика задоволството е обострано, па зашт само јас да купувам. Ама не знам, мислам дека тоа е обврска на машкото, што не значи дека сум во право :!:
     
  4. kate-the-great

    kate-the-great Популарен член

    Се зачлени на:
    26 октомври 2010
    Пораки:
    1.473
    Допаѓања:
    1.833
    Немам досега купено :wasntme:
    мислам дека срам ќе ми биде да купам незнам зошто :?:
    можеби дека не сум дошла во таква ситуација...
    секогаш дечкото купува
    неможам да си замислам да влезам во аптека и да побарам кондоми :lol: :$
    користиме Дурекс и секогаш од аптека ги зема поскапо е но посигурно е!!!
     
  5. gami

    gami Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 ноември 2010
    Пораки:
    628
    Допаѓања:
    126
    Па еве и јас да се надоврзам :D , значи и кај нас секогаш дечко ми купува, но ми се има случено мал број пати и јас да купам и ништо страшно како што мислев, малку ми беше срам, но на крајот на краиштата, не крадам, си плаќам си купувам :D . Инаку и ние обавезно од аптека купуваме и ги користиме durex, sure... па и немам време да ги погледнам какви се понекогаш кога сме во кревет:D :D :D
     
  6. Victorya

    Victorya Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2010
    Пораки:
    1.398
    Допаѓања:
    508
    Користиме кондоми, секогаш купува тој, не знам зошто ама ми е срам. Купуваме од аптека, а доколку не сме во можност, тогаш од супермаркет. Користиме Дурекс, порано користевме Спортекс. И од двата вида сум задоволна, но бидејќи Дурекс се поквалитетни, само нив почнавме да ги користиме.
    И ме интересира другиве кондоми какви се (мислам на квалитет и на цена), бидејќи немаме досега други користено.
     
  7. Lacrimosa

    Lacrimosa Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2010
    Пораки:
    1.833
    Допаѓања:
    2.930
    Пол:
    Женски

    И јас мислам дека тоа е обврска на машкото, во принцип тој да купува, онака ретко од кејф понекогаш јас. Јас пијам апчиња па не барам од него секој месец да ми дава 600 денари, сама си купувам.
    Тој му става кошулче на органот, тој и ќе си купува. :lol: Срам немам да купам.
     
    На Fancy_Nency 22 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Lacrimosa

    Lacrimosa Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2010
    Пораки:
    1.833
    Допаѓања:
    2.930
    Пол:
    Женски
    Нема врска бе, доколку не е поминат рокот сите се добри независно од каде е купен. :)
    Инаку сите кондоми се квалитетни, само што дурекс се познати и етен ги форсираат, единствена разлика е што одма се навлекуваат на пенисот, факаш тргаш надолу и оооп - облечен е! :lol:
    Сме ги користеле и тие од 10 денари, и од 50 и од 70....
    Кондом може да се скине само ако не е правилно наместен, не е до марката.
     
    На Fancy_Nency 22 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. tipcovski

    tipcovski Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јануари 2011
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    4
    сум користел дурекс, спортекс, и сл. спортексот имаат чуден мирис и ги избегавам другите ефтини се ок ако ги користиш како требат

    маркетингот на дурекс е тој што ви го пере мозокот дека се најдобри инаку доколку не го наместиш како треба отиде јабана :lol:
     
    На Fancy_Nency 22 и martin300 им се допаѓа ова.
  10. ana-banana

    ana-banana Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2011
    Пораки:
    1.277
    Допаѓања:
    751
    Пол:
    Женски
    Во последно време не користиме, а кога користевме дечко ми ги купуваше и секогаш различни, кога како. Еднаш купив од трафика дека се обложивме :lol: . Рокот на траење го гледам а вкусови мириси не ме занимаат.
     
    На Fancy_Nency 22 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. lily.93

    lily.93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 март 2011
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    :worried:

    Zdravo na site :) prv pat pisuvam na forumov i me interesira edna rabota za koja mozebi i znam koj e odgovorot,no sepak da si prasam :) pri seksot dali treba samo maskoto da si stavi kondom ili zenskoto? Bidejki dokolku i dvajcata si stavat sigurno nema da moze da bide nisto neli :D
    Pozdrav
     
  12. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    :worried:

    |(
    Кој кај нас користи женски кондом бре :D А и одамна читав дека кај нас и го нема во продажба.
    Додуше и во странство не ги користат зашто не се ефикасни доволно, поскапи се, а и потешко се местат од машките кондоми. А треба едниот партнер да користи. Зашто не е добро стругањето на две гуми.
    Или интересни прашања имам читано од машките ако ставам 2 кондома подобра ли ќе е заштитата :D
    Секако НЕ!

    Иначе ти може да користиш контрацепциски таблети по препорака од гинеколог, а тој кондом.
     
    На N.A.T.A.S.A му/ѝ се допаѓа ова.
  13. lily.93

    lily.93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 март 2011
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    :worried:

    znaci samo toj da koristi :D ok fala mnogu..A eve od maskite kondomi ima razlicni po golemina ili site se isti? I kako bi znael na primer decko mi kakov da si zeme?
     
  14. Dgirlll

    Dgirlll Популарен член

    Се зачлени на:
    1 септември 2010
    Пораки:
    953
    Допаѓања:
    7.286
    Пол:
    Женски
    :worried:

    Има различни големини, има small, regular size, large, xl... Сигурно незнам јас или Стевче каква големина да си купи дечкоти.
     
  15. lolyta777

    lolyta777 Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2011
    Пораки:
    2.337
    Допаѓања:
    6.899
    Пол:
    Женски
    :worried:

    Па би можеле да земете на пр. Durex, Lifestyle...најдобро вие си знаете, поточно мислам дека дечкото треба сам да знае.
     
  16. lily.93

    lily.93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 март 2011
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    :worried:

    prasav bidejki toj si nema porano kupuvano i zatoa sakav da znam kakvi kondomi ima potocno so kakvi golemini ;) ipak fala :))
     
  17. Marilyn-Monroe

    Marilyn-Monroe Популарен член

    Се зачлени на:
    24 декември 2010
    Пораки:
    1.805
    Допаѓања:
    5.894
  18. lily.93

    lily.93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 март 2011
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    :worried:

    fala Marilyn-Monroe :)
     
  19. Sephora

    Sephora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2010
    Пораки:
    2.690
    Допаѓања:
    4.481
    Мене ми имаат кажано дека има со различни големини и еден универзален што пасира на сичките. Не му ја сфатив филозофијата на овој.
     
  20. thelittle17

    thelittle17 Популарен член

    Се зачлени на:
    31 август 2010
    Пораки:
    3.749
    Допаѓања:
    8.668
    Пол:
    Женски
    некаде имав прочитано дека кондомите купени од аптека се со помала веројатност да се скинат и подобро те заштитуваат бидејќи кондомите купени од трафика не се чувале на правилни односно темни места .. колку што знам кондомот е направеен од латекс .. ????