1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кондоми

Дискусија во 'Секс' започната од gami, 5 декември 2010.

 1. gami

  gami Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2010
  Пораки:
  628
  Допаѓања:
  126
  Пребарав и не видов тема која се однесува само на кондомите, ако сум грешка ќе ме исправите :)

  Па ајде да продискутираме оние кои користиме :) кој ги купува кондомите вие или вашиот партнер, од каде преферирате да купувате:аптека, трафика, супермаркет, колку обрнувате внимание на рокот на траење и контролата на квалитет, дали постојано купувате исти или пак пробувате различни, какви кондоми користите, што мислите за оние со рапави испакнатинки за кои се смета дека пружат поголемо задоволство? :)
   
 2. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.847
  Допаѓања:
  2.158
  КАј нас дечко ми е задолжен за таа работа, мене срам ми е да купувам, само еднаш имам купено. Инаку најчесто експериментираме, и точно е тоа дека ребрестите пружаат поголемо задоволство, и тоа дека оние за продолжување на задоволството исто така функционираат :)
   
  На Osamena devojka и pinky16 им се допаѓа ова.
 3. ciribiribela

  ciribiribela Популарен член

  Се зачлени на:
  12 август 2010
  Пораки:
  1.272
  Допаѓања:
  651
  Пол:
  Женски
  Сега не ги користиме, ама на почетокот од нашата врска да. Обично Дурекс и тоа ги имаше, сега не знам, во разни бои и мириси. Јас го обожавав тој со мирис на банана. А што се однесува до купувањто,секогаш тој купувал, јас дури му имам давано пари, само да не одам јас да купам. Еднаш дури и се потскаравме,вика задоволството е обострано, па зашт само јас да купувам. Ама не знам, мислам дека тоа е обврска на машкото, што не значи дека сум во право :!:
   
 4. kate-the-great

  kate-the-great Популарен член

  Се зачлени на:
  26 октомври 2010
  Пораки:
  1.473
  Допаѓања:
  1.833
  Немам досега купено :wasntme:
  мислам дека срам ќе ми биде да купам незнам зошто :?:
  можеби дека не сум дошла во таква ситуација...
  секогаш дечкото купува
  неможам да си замислам да влезам во аптека и да побарам кондоми :lol: :$
  користиме Дурекс и секогаш од аптека ги зема поскапо е но посигурно е!!!
   
 5. gami

  gami Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2010
  Пораки:
  628
  Допаѓања:
  126
  Па еве и јас да се надоврзам :D , значи и кај нас секогаш дечко ми купува, но ми се има случено мал број пати и јас да купам и ништо страшно како што мислев, малку ми беше срам, но на крајот на краиштата, не крадам, си плаќам си купувам :D . Инаку и ние обавезно од аптека купуваме и ги користиме durex, sure... па и немам време да ги погледнам какви се понекогаш кога сме во кревет:D :D :D
   
 6. Victorya

  Victorya Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  1.398
  Допаѓања:
  508
  Користиме кондоми, секогаш купува тој, не знам зошто ама ми е срам. Купуваме од аптека, а доколку не сме во можност, тогаш од супермаркет. Користиме Дурекс, порано користевме Спортекс. И од двата вида сум задоволна, но бидејќи Дурекс се поквалитетни, само нив почнавме да ги користиме.
  И ме интересира другиве кондоми какви се (мислам на квалитет и на цена), бидејќи немаме досега други користено.
   
 7. Lacrimosa

  Lacrimosa Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јули 2010
  Пораки:
  1.833
  Допаѓања:
  2.930
  Пол:
  Женски

  И јас мислам дека тоа е обврска на машкото, во принцип тој да купува, онака ретко од кејф понекогаш јас. Јас пијам апчиња па не барам од него секој месец да ми дава 600 денари, сама си купувам.
  Тој му става кошулче на органот, тој и ќе си купува. :lol: Срам немам да купам.
   
  На Fancy_Nency 22 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Lacrimosa

  Lacrimosa Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јули 2010
  Пораки:
  1.833
  Допаѓања:
  2.930
  Пол:
  Женски
  Нема врска бе, доколку не е поминат рокот сите се добри независно од каде е купен. :)
  Инаку сите кондоми се квалитетни, само што дурекс се познати и етен ги форсираат, единствена разлика е што одма се навлекуваат на пенисот, факаш тргаш надолу и оооп - облечен е! :lol:
  Сме ги користеле и тие од 10 денари, и од 50 и од 70....
  Кондом може да се скине само ако не е правилно наместен, не е до марката.
   
  На Fancy_Nency 22 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. tipcovski

  tipcovski Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2011
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  4
  сум користел дурекс, спортекс, и сл. спортексот имаат чуден мирис и ги избегавам другите ефтини се ок ако ги користиш како требат

  маркетингот на дурекс е тој што ви го пере мозокот дека се најдобри инаку доколку не го наместиш како треба отиде јабана :lol:
   
  На Fancy_Nency 22 и martin300 им се допаѓа ова.
 10. ana-banana

  ana-banana Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2011
  Пораки:
  1.277
  Допаѓања:
  751
  Пол:
  Женски
  Во последно време не користиме, а кога користевме дечко ми ги купуваше и секогаш различни, кога како. Еднаш купив од трафика дека се обложивме :lol: . Рокот на траење го гледам а вкусови мириси не ме занимаат.
   
  На Fancy_Nency 22 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. lily.93

  lily.93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 март 2011
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  :worried:

  Zdravo na site :) prv pat pisuvam na forumov i me interesira edna rabota za koja mozebi i znam koj e odgovorot,no sepak da si prasam :) pri seksot dali treba samo maskoto da si stavi kondom ili zenskoto? Bidejki dokolku i dvajcata si stavat sigurno nema da moze da bide nisto neli :D
  Pozdrav
   
 12. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.160
  Допаѓања:
  15.287
  :worried:

  |(
  Кој кај нас користи женски кондом бре :D А и одамна читав дека кај нас и го нема во продажба.
  Додуше и во странство не ги користат зашто не се ефикасни доволно, поскапи се, а и потешко се местат од машките кондоми. А треба едниот партнер да користи. Зашто не е добро стругањето на две гуми.
  Или интересни прашања имам читано од машките ако ставам 2 кондома подобра ли ќе е заштитата :D
  Секако НЕ!

  Иначе ти може да користиш контрацепциски таблети по препорака од гинеколог, а тој кондом.
   
  На N.A.T.A.S.A му/ѝ се допаѓа ова.
 13. lily.93

  lily.93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 март 2011
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  :worried:

  znaci samo toj da koristi :D ok fala mnogu..A eve od maskite kondomi ima razlicni po golemina ili site se isti? I kako bi znael na primer decko mi kakov da si zeme?
   
 14. Dgirlll

  Dgirlll Популарен член

  Се зачлени на:
  1 септември 2010
  Пораки:
  953
  Допаѓања:
  7.286
  Пол:
  Женски
  :worried:

  Има различни големини, има small, regular size, large, xl... Сигурно незнам јас или Стевче каква големина да си купи дечкоти.
   
 15. lolyta777

  lolyta777 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2011
  Пораки:
  2.337
  Допаѓања:
  6.899
  Пол:
  Женски
  :worried:

  Па би можеле да земете на пр. Durex, Lifestyle...најдобро вие си знаете, поточно мислам дека дечкото треба сам да знае.
   
 16. lily.93

  lily.93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 март 2011
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  :worried:

  prasav bidejki toj si nema porano kupuvano i zatoa sakav da znam kakvi kondomi ima potocno so kakvi golemini ;) ipak fala :))
   
 17. Marilyn-Monroe

  Marilyn-Monroe Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2010
  Пораки:
  1.805
  Допаѓања:
  5.894
 18. lily.93

  lily.93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 март 2011
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  :worried:

  fala Marilyn-Monroe :)
   
 19. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.481
  Мене ми имаат кажано дека има со различни големини и еден универзален што пасира на сичките. Не му ја сфатив филозофијата на овој.
   
 20. thelittle17

  thelittle17 Популарен член

  Се зачлени на:
  31 август 2010
  Пораки:
  3.749
  Допаѓања:
  8.668
  Пол:
  Женски
  некаде имав прочитано дека кондомите купени од аптека се со помала веројатност да се скинат и подобро те заштитуваат бидејќи кондомите купени од трафика не се чувале на правилни односно темни места .. колку што знам кондомот е направеен од латекс .. ????