Кондоми

Дискусија во 'Секс' започната од gami, 5 декември 2010.

 1. Никола-МК

  Никола-МК Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 декември 2015
  Пораки:
  60
  Допаѓања:
  19
  Пол:
  Машки
  Durex Extended pleasure koga se stava treba malku da se poceka nekoja minuta, za da deluva lokalniot anestetik pa potoa da se ima odnos, za odnosot da trae podogo i pravilno treba da se namesti za da nema kontra efekt.

  преземање.jpg
   
  Последна измена: 28 мај 2016
 2. buttercup5

  buttercup5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2015
  Пораки:
  230
  Допаѓања:
  1.240
  Пол:
  Женски
  Еднаш на пијано го местевме и се изнамачивме, малце чудни се дека немаат класичен лубрикант туку тој е грутка која се растопува во контакт со телесна топлина. И устата ми трне (сосема малку) кога ќе го извадиме и ќе продолжиме со оралка :D
   
  На BoyL и the drummer им се допаѓа ова.
 3. Prijatelot

  Prijatelot Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2015
  Пораки:
  2.318
  Допаѓања:
  2.725
  Пол:
  Машки
  Некои презервативи за побрзо свршување да не знае некој?
   
 4. Marick14

  Marick14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2013
  Пораки:
  3.677
  Допаѓања:
  2.910
  Се продаваат ли кај нас вакви кондоми?

  SJthronslv1.jpg
   
 5. Mia.MGK

  Mia.MGK Активен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2016
  Пораки:
  142
  Допаѓања:
  253
  Пол:
  Женски
  Дечко ми ги купува кондомите ,почесто користиме дурекс некогаш и спортекс ама дурекс се каде каде подобри ,секогаш имаме со кондом бидејќи сум многу голема паничарка ,а анален имаме без кондом секако ,мене чувството ми е многу поубаво без кондом но многу се плашам да не се случи некоја грешка.
   
  На Ognen4e му/ѝ се допаѓа ова.
 6. iskraFem

  iskraFem Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2014
  Пораки:
  134
  Допаѓања:
  2.473
  Пол:
  Женски
  Мислам дека ова не се кондоми туку некој вид на навлаки. Побарај во некој секс шоп таму сигурно ги има :$
   
  На Marick14 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. tamche995

  tamche995 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јули 2015
  Пораки:
  648
  Допаѓања:
  1.189
  Пол:
  Женски
  Паничарка си, а имаш анален без кондом каде што најчесто се пренесуваат СПБ :rofl:
   
  На blackwave, supertoasty, Amateur и 6 други им се допаѓа ова.
 8. Mia.MGK

  Mia.MGK Активен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2016
  Пораки:
  142
  Допаѓања:
  253
  Пол:
  Женски
  Па јас имам само со еден партнер и јас сум му на него прва и он мене исто.
   
 9. Marick14

  Marick14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2013
  Пораки:
  3.677
  Допаѓања:
  2.910
  А дали има вакви кондоми?
   
 10. tamche995

  tamche995 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јули 2015
  Пораки:
  648
  Допаѓања:
  1.189
  Пол:
  Женски
  Тоа што си му прва/ти е прв, не значи дека не може да се пренесе инфекција :) Како вагинално така и анално
   
  На BoyL му/ѝ се допаѓа ова.
 11. ninja35

  ninja35 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 декември 2011
  Пораки:
  1.724
  Допаѓања:
  81.705
  има...ама не со толкави боцки ... туку рапави
  [​IMG]
   
  На Marick14 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Mia.MGK

  Mia.MGK Активен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2016
  Пораки:
  142
  Допаѓања:
  253
  Пол:
  Женски
  Па за инфекција секако ,реално гледано од се се фаќа инфекција но нема да фатам некоја болест од него има разлика од инфекција до болест ;)
   
 13. tamche995

  tamche995 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јули 2015
  Пораки:
  648
  Допаѓања:
  1.189
  Пол:
  Женски
  Хахахахах те молам ова не го кажувај на друго место, ќе ти се смеат.
  Од Хив нема да фатиш Сида не,не ... а и од обични бактерии и инфекции не лекувани се останува стерилен :) Поздрав и повеќе едукација
   
  На mira.mira, blackwave, supertoasty и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 14. Mia.MGK

  Mia.MGK Активен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2016
  Пораки:
  142
  Допаѓања:
  253
  Пол:
  Женски
  Хахаха ало како може некој што немал пред тоа секс(и двајцата не сме имале пред тоа) да фати хив ,така магично ? Ми паѓа непријатно и глупаво за тебе за тоа колку си ''паметна''
   
 15. EdnaDevojka21

  EdnaDevojka21 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 мај 2016
  Пораки:
  188
  Допаѓања:
  893
  Пол:
  Женски
  Не користиме кондоми освен за анален секс
   
  На Milita18, Sunnny и makarov им се допаѓа ова.
 16. eyesore

  eyesore Активен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2016
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  6
  Има да по трафики .
   
 17. bebence :*

  bebence :* Активен член

  Се зачлени на:
  5 април 2016
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  23
  Пол:
  Женски
  dali ako go dupne kondomot so igla ima sansi da se zabremeni
   
 18. Sesil

  Sesil Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  27 ноември 2014
  Пораки:
  5.229
  Допаѓања:
  115.590
  Пол:
  Женски
  само ако е од тие поголемите за плетење шо се :lol:
   
  На blackwave, Petar80, krofnicka27 и 3 други им се допаѓа ова.
 19. Sesil

  Sesil Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  27 ноември 2014
  Пораки:
  5.229
  Допаѓања:
  115.590
  Пол:
  Женски
  150-180 денара, зависи од аптеката и видот
   
  На SunnyGirl2, SummerGirl и Petar80 им се допаѓа ова.
 20. Petar80

  Petar80 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2015
  Пораки:
  1.498
  Допаѓања:
  44.439
  Пол:
  Машки
  Информирана за се браво Сесил
   
  На Sesil му/ѝ се допаѓа ова.