Кондоми

Дискусија во 'Секс' започната од gami, 5 декември 2010.

 1. Lorenn.

  Lorenn. Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 август 2016
  Пораки:
  47
  Допаѓања:
  130
  Пол:
  Женски
  Ах тие кондоми сакаме без нив, но неможеме без нив.Пред некоја недела другарками имала односи со дечко и и користеле кондоми оние црвените на дурекс со пердувче.На крајот од односот тој свршил во нејзе:devil: (те.во кондомот).Другарка ми по навика го полни со вода (кондомот) и го притиска за да види дали е дупнат.Што да види на врвот од кондомот мини дупче (шпицка ко фонтана:D).Од паника веднаш испи апче за ден потоа:doh:. Затоа пазете се :!:. Инаку во тие кондоми и предходно нашле кондом со дупка слична на цигара(мислам откако го отвориле:^))
   
  На the drummer му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Amateur

  Amateur Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2016
  Пораки:
  230
  Допаѓања:
  292
  Пол:
  Машки
  хм, ова е сомнително
  фабричка грешка?
  најчесто ригорозно се тестирани
   
 3. Lorenn.

  Lorenn. Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 август 2016
  Пораки:
  47
  Допаѓања:
  130
  Пол:
  Женски
  А бе да ама ете и такви работи се случуваат, не за џабе велат "грешки сме луѓе праиме"(у обратна смисла:lol:)
   
  На Petar80 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Groove

  Groove Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2012
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  28
  Абе што сте си први сте си, ама сигурна си дека нема втори, трети? :D

  А за дурексов, да не бил со изминат рок или лошо чуван, обично знаат да ги чуваат по џебови, новчаници па после ваква ситуација да излезе. Али скоро купени од аптека нема шанси да се со изминат рок... Сеа ме замисли :D
   
  На Sunnny и SummerGirl им се допаѓа ова.
 5. Solventna

  Solventna Активен член

  Се зачлени на:
  5 јули 2016
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  167
  Пол:
  Женски
  Дали според вас е точа констатацијата дека со и без кондом чувството не е исто, зборам за чувството кај жената? Моето субјективно чувство од женски аспект е дека има огрома разлика е сега не знам дали е тоа поради та што јас знам дека дали е тоа само психолошки или е навистина така?
  Инаку кондомите се прескапи, мислам дека би требало да се делат безплатно само не знам на кој начин, затоа штом е нешто џабе нашиот народ ќе земе еден куп наместо колку му треба.
  Замислете да сме до толку цивилизирани и да има автомати каде можеш да си земеш кондом и да имаш безбеден секс, ем помалку абортуси, ем помалку преносливи болести. Варијантата бесплатен кондом за секого помалку ќе ја чини државата отколку лечењето, ама да сме цивилизирани а што не сме?
  Кај нас уште е срамота девојка да купи или недај боже има кондом во ташна па што остана за друго.
   
  На blagica_a, PaLaVa и biGirl им се допаѓа ова.
 6. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.102
  Допаѓања:
  23.528
  Пол:
  Женски
  На мене ми е поубаво без кондом. Исто и на маж ми. Не сака да слушне да користи кондоми. Кај мене во населба има и кондоми за 10 денари, што е добро. Додека користевме кондоми, почесто јас ги купував и ги чував во ташна. Маж ми знаеше да ги чува и во џеб, па еднаш ќе направевме беља.
   
  На Solventna му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Solventna

  Solventna Активен член

  Се зачлени на:
  5 јули 2016
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  167
  Пол:
  Женски
  А си се запрашала ли колку му скратуваш со тоа што кога му е најслатко мора да прекине?
   
 8. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.102
  Допаѓања:
  23.528
  Пол:
  Женски
  Знам како му е, ама не можам да му помогнам. Кога не сака да користи кондоми, нека плеска така. :D
   
  На Dadusicka, Petar80 и Bitter-Sweet им се допаѓа ова.
 9. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.622
  Допаѓања:
  5.335
  Вaкви прoбaл некoј?
  Дa кaже искуствa,ценa,oд кaде, бoјa,мирис,вкус хaхaхaх
   

  Прикачени фајлови:

  На the drummer му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Priroden

  Priroden Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2015
  Пораки:
  673
  Допаѓања:
  2.670
  Пол:
  Машки
  Дoбив кинески/кoрејски/јaпoнски кaкви и дa се лoшo ми изгледaaт, пoследниoт ден нa рaзменaвa кaкo нaгрaдa шo oдгoвoрив тoчнo нa квиз :D
  Немaше време дa се истестирaaт
  20160915_204049.jpg
   
 11. Maca_<3

  Maca_<3 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 мај 2016
  Пораки:
  150
  Допаѓања:
  455
  Пол:
  Женски
  Ние веќе не користиме, на почетокот само користевме 2-3 пати и толку. Искрено премногу се скапи.. Барем за нас се скапи, како што се плескаме скоро секој ден една плата за кондоми ќе ни ојт... :x (facepalm)
   
 12. shverkova

  shverkova Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2011
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  45
  Jas pocnav od skoro da gi koristam i se top.Doduse sekogas koristime Durex ama ovie se tenki i nekako dobro ni prijaat na dvajcata.Mi vlaga chivija da go probame ovoj od slikata ama skapicko e invisible-sensitive-12.jpg
   
  На SunnyGirl2 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Prijatelot

  Prijatelot Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2015
  Пораки:
  2.318
  Допаѓања:
  2.727
  Пол:
  Машки
  Dali se prodavaat nekade kaj nas florocentni kondomi i kade ima ?!
  Mnogu bi me izraduvale ako znaete kade da najdam. Fala! :hug:
   
 14. Yolo

  Yolo Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 декември 2013
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  0
  Vaka edno prasanje, dali znae nekoj od tuka koi sve velicini na durex, trojan i site dobri perzervativi gi ima vo nasava drzava?
  Procackav i na sajtot na valijant i libido, isto taka barav sajt za durex makedonija ama nema nigde.
   
 15. Hristov

  Hristov Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 март 2015
  Пораки:
  241
  Допаѓања:
  584
  Пол:
  Машки
 16. kim.k

  kim.k Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  1.679
  Допаѓања:
  14.381
  Пол:
  Женски
  Леле кој би земал со вкус на модар патлиџан бе дали се озбилни :rofl:
   
  На Barbie20, Hristov и Doris123 им се допаѓа ова.
 17. Rebecca_R

  Rebecca_R Популарен член

  Се зачлени на:
  3 октомври 2016
  Пораки:
  2.453
  Допаѓања:
  54.257
  Пол:
  Женски
  Да беа со вкус на обичен патлиџан, јас би пробала, ама вака ништо работа, не јадам модар патлиџан. :rofl:

  Ама стварно не се сериозни. :drunk:
   
  На parksey, Dadusicka, kim.k и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 18. Petar80

  Petar80 Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 јуни 2015
  Пораки:
  1.499
  Допаѓања:
  44.570
  Пол:
  Машки
  Ne mi e jasno od koga pochnaa pizdive da razlikuvaat, vkus miris (facepalm)
   
  На Flower.D, Aquamarine93, mira.mira и 13 други им се допаѓа ова.
 19. MilaP

  MilaP Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2015
  Пораки:
  2.150
  Допаѓања:
  53.110
  Пол:
  Женски
  :rofl: :rofl: :rofl:
   
  На kuc, DVAANGELA и Petar80 им се допаѓа ова.
 20. DVAANGELA

  DVAANGELA Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јули 2015
  Пораки:
  551
  Допаѓања:
  28.744
  Пол:
  Женски
  :rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:абе друже ке се подмочам
   
  На Hristov, Sesil, MilaP и 1 друга личност им се допаѓа ова.