Кондоми

Дискусија во 'Секс' започната од gami, 5 декември 2010.

 1. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  14.987
  Допаѓања:
  73.889
  Пол:
  Женски
  Па мене не ми прават некоја голема разлика - единствено не ми се допаѓаат Дурекс шарените затоа што премногу мирисаат на пластика. :|

  Другите се супер - Jeans, класичните, па и Sensitive црвените. Иако, црвените имаат (најверојатно) повеќе лубрикант, тоа сум приметила.
  Тие три видови најчесто се вртат, ама мене навистина не ми прават некоја разлика.
   
  На Lolo5, crazylady, cresa-jagoda и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 2. ванилала

  ванилала Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2015
  Пораки:
  1.647
  Допаѓања:
  5.223
  Пол:
  Женски
  Имаше во веро видов нови дурекс со повеќе лубрикант, во големо пакување ама ич не ми текнува како беа именувани.
  Штета што само неколку видови од дурекс ги прават во мало пакување, наместо сите, па така ако не ни се свиѓаше одреден вид немаше да фрламе пари за големо пакување :)
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Кена Рис

  Кена Рис Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2017
  Пораки:
  457
  Допаѓања:
  2.144
  Пол:
  Женски
  На почеток секогаш купуваше дечко ми, се сеќавам само дека беа Durex точно не ми текнува какви. Едно време престанавме да користиме, ама сега по препорака на гинеколог ги враќаме повторно во употреба:)
  Последно користевме Durex Pleasuremax лилави, искрено мене не ми е важно какви се. Оставам на дечко ми да одлучи - сепак него му е поразличен сексот со или без презерватив.
  Најчесто ги зема од маркет. Досега не сум купувала ама зошто да не?:lol: Интересно би било некогаш да го изненадам.
   
  На didisi и Lolo5 им се допаѓа ова.
 4. crazylady

  crazylady Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  4.429
  Допаѓања:
  7.305
  Најдобри кондоми досега што ги имаме користено дефинитвно се Мондос ги има во Лидл овошни се 12 во едно паковање има и не беа многу скапи мислам.
  Има со вкус на банана, лимон,јагода и не ми текнува уште еден имаше.

  Еве ги

  download.jpg
   
  На Traveler91, ADOKI, Hristov и 3 други им се допаѓа ова.
 5. Alisa22

  Alisa22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2017
  Пораки:
  1.519
  Допаѓања:
  8.776
  Пол:
  Женски
  Мене омилени ми се дурекс црвените ,обично дечко ми ги купува .
   
  На didisi му/ѝ се допаѓа ова.
 6. lilly57

  lilly57 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2018
  Пораки:
  260
  Допаѓања:
  185
  Пол:
  Женски
  [​IMG]

  купивме од овие и имав пецкање и болка во текот на односот и неможев да дојдам до оргазам хммм некој подобри да ми кажите? следен пат јас ќе земам овие ми се катастрофа и немав никакво задоволство.
   
 7. tamche995

  tamche995 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јули 2015
  Пораки:
  648
  Допаѓања:
  1.189
  Пол:
  Женски
  Некои за анален секс предлог? и лубрикант :)
   
  На Aniaa му/ѝ се допаѓа ова.
 8. shverkova

  shverkova Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2011
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  45
  3007844_Durex_Extra_Safe_3pcs_CRO.jpg
   
  На Hristov му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Агнес :D

  Агнес :D Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2017
  Пораки:
  117
  Допаѓања:
  143
  Пол:
  Женски
  јас ги користев и двајцата бевме презадоволни...само малку се поскапи... инаку ми се случи во пакувањето од 12 да има 2-3 кратки (до пола што едвај се навлечуваа)....
   
  На ванилала му/ѝ се допаѓа ова.
 10. gitaristkata

  gitaristkata Нов член

  Се зачлени на:
  8 март 2018
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Поздрав девојки, прв пат сум на сајтов и би сакала да ми дадете упатства, насоки, препораки или каква било помош во врска со кондоми, со дечко ми почнавме да имаме безбеден секс но никако да погодиме кондом што му одговара на димензиите. Димензиите му се супер и ме тотално ме задоволува во споредба со тоа што и двајцата имаме 18 години а тој е некаде малце надпросекот според некои интернет информации... Пробавме дурекс, спортекс, налет тоа дурексот го измеривме 22 сантима беше во должина, спортексот беше подобар но се собираат и стуткуваат сите што ги имаме пробано. Стигнато е до левел очајно да фрламе пари кога кој и да го пробаме сите се ненормално долги, и според тоа што он ми кажува не се чувствува воопшто удобно и убаво, има чувство како да се секса со кондомот наместо со мене, вика треба да е позатегнат, до долу да е повлечен и да не се стуткува. Јас како што ќе видам тој плива во кондомот, стуткан е и дел од него виси напред над главата што не треба да е така... Не разбирам зашто не се прават кондоми со помали димензии, што ќе ни се кондоми што се долги 22 сантима па тоа порно актери го имаат и ретко кој друг... Ве молам дајте некои насоки каде да земеме помали кондоми со димензии 17-18 сантима и да не се широки, вика не му смета да го стега малце ама да плива во него му е одвратно, нормално не може и безбедност и задоволство све топ да е ама колку толку бар да му е удобно пошто вака стварно не штима. Лајфстал слушнав има помали но тие дали ги има во Скопје не знам, што други брендови можеме да најдеме околу аптеки, маркети, што не се по 20 и кусур сантима?
   
 11. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  8.558
  Допаѓања:
  44.310
  Да се научи дечко ти да мести кондоми прво :D
   
  На naturally, piglet1, daylight и 15 други им се допаѓа ова.
 12. Јаневски

  Јаневски Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2015
  Пораки:
  891
  Допаѓања:
  1.828
  Пол:
  Машки
 13. Kitten

  Kitten Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.904
  Допаѓања:
  36.956
  Пол:
  Женски
  Па намерно се направени подолги, да одговара на разни величини. Затоа нема потреба да го ролате до крај, ќе си остане во мала ролна долу кај коренот на пенисот.

  Потесни кондоми од Дурексот се Спортекс, а пробајте ги и Лајфстајл, тие бар според мене имаат поубав латекс.

  Значи не го развлекувајте кондомот до крај! Всушност не ми е ни јасно како го ставате а ви се развлекува :?:
   
  На Antolinaa, Justicija и Bender Rodriguez им се допаѓа ова.
 14. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  8.558
  Допаѓања:
  44.310
  @Kitten И јас цело утро пробам да си замислам како го ставаат и развлекуваат. Се си мислам дека го одмотуваат прво па го навлекуваат како ќеса. Друго објаснување за прашањево немам :shake:
   
  На naturally, SummerGirl, Rose96 и 8 други им се допаѓа ова.
 15. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  14.987
  Допаѓања:
  73.889
  Пол:
  Женски
  Потесни се оние новите, Durex invisible.
  Можете да ги пробате нив. Ги има во пакување од 12 и мислам дека се малку поскапи од другите типови.

  Ама прво не ќе да е лошо да погледнете некое видео на yt за тоа како се става кондом. Не е можно да се пафта и да се развлекува ако е наместен како што треба.
   
  На lost123, SummerGirl, buba4e89 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 16. Antolinaa

  Antolinaa Популарен член

  Се зачлени на:
  2 октомври 2012
  Пораки:
  1.630
  Допаѓања:
  13.885
  Се чудам од кај ви текна да мерите кондомот колкав е? :^)

  Ни на крај памет не ми текнало такво нешто. 8-|
   
  На naturally, Bender Rodriguez, Tan4ence и 7 други им се допаѓа ова.
 17. crimson

  crimson Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2011
  Пораки:
  3.382
  Допаѓања:
  48.159
  Пол:
  Женски
  Нема шанси дечко ти да знае како се става кондом. Никакви шанси.
   
  На naturally, Bender Rodriguez, buba4e89 и 2 други им се допаѓа ова.
 18. ADOKI

  ADOKI Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2014
  Пораки:
  1.696
  Допаѓања:
  2.706
  Пол:
  Машки
  Сигурно го мериле кондомот откако ја завршиле работата па им се истегнал многу :D
   
  На SummerGirl, Antolinaa и Dadusicka им се допаѓа ова.
 19. Antolinaa

  Antolinaa Популарен член

  Се зачлени на:
  2 октомври 2012
  Пораки:
  1.630
  Допаѓања:
  13.885
  Таа како што кажува дека пливал во него, не ме чуди да го развлекуваат до крај и од после да го ''облекува'' :rofl:
   
  На blackwave, Bender Rodriguez, lost123 и 2 други им се допаѓа ова.
 20. simonka93

  simonka93 Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 март 2012
  Пораки:
  2.137
  Допаѓања:
  57.946
  Абе има внатре упатство за употреба :^)
   
  На SummerGirl и joy1 им се допаѓа ова.