Кондоми

Дискусија во 'Секс' започната од gami, 5 декември 2010.

 1. shverkova

  shverkova Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2011
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  45
  Ај за да научиш :o
   
  На -Buba-, Hristov и SummerGirl им се допаѓа ова.
 2. crimson

  crimson Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2011
  Пораки:
  3.382
  Допаѓања:
  48.159
  Пол:
  Женски
  Леле го замислив ова и толку смешно ми падна, на глас се изнасмеав :D
   
  На Dora18, La.loca, Antolinaa и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 3. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.595
  Допаѓања:
  5.291
  Дурекс кондоми со 12 внатре сте сретнале и по која цена?
  и оние со 6 колку им е цената и каде?
   
 4. Antolinaa

  Antolinaa Популарен член

  Се зачлени на:
  2 октомври 2012
  Пораки:
  1.630
  Допаѓања:
  13.885
  Сега го видов ова, не знам дали уште важи, ама минатата недела во Зегин 6 во пакување на акција беа.
  Не се сеќавам точна цена, бидејќи земав и други работи.

  Леле ко информатор за кондоми се осетив. Ај ако не нека ми пратат од Дурекс некоја кутија, ќе ми се најдат за брзо :lol::lol::lol:
   
  На La.loca и SunnyGirl2 им се допаѓа ова.
 5. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.595
  Допаѓања:
  5.291
  Хаха во тој случај известувај ме.
   
  На Antolinaa му/ѝ се допаѓа ова.
 6. flawless-98

  flawless-98 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 август 2014
  Пораки:
  69
  Допаѓања:
  72
  Препорачајте ми поширок кондом од тие на Дурекс. Пробавме со Дурекс класик, но многу беше тесен и ќе пукнеше, а само до пола беше ставен.
   
  На didisi му/ѝ се допаѓа ова.
 7. hunter26

  hunter26 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 март 2015
  Пораки:
  92
  Допаѓања:
  196
  Пол:
  Машки
  Durex comfort XL, би требало да ви заврши работа
   
  На SunnyGirl2 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. CinnamonBambi

  CinnamonBambi Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2013
  Пораки:
  394
  Допаѓања:
  422
  Пол:
  Женски
  Има ли кај нас Тројан? Или само Дурекс и Спортекс?
   
 9. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.595
  Допаѓања:
  5.291
  Bolly boy пробал некој?
   
 10. Агнес :D

  Агнес :D Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2017
  Пораки:
  117
  Допаѓања:
  143
  Пол:
  Женски
  Имам видено одамна во Зегин не знам дали имаат се уште. Провери во аптеки и ДМ,веро.
   
 11. cavalli

  cavalli Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 март 2016
  Пораки:
  460
  Допаѓања:
  960
  Пол:
  Женски
  Дурекс feel thin се добри, многу се тенки, но лесно пукаат.
   
  На SunnyGirl2 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Dust

  Dust Game Over Член на тимот

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  8.335
  Допаѓања:
  129.163
  Пол:
  Женски
  Последно видов во Зегин и не толку одамна..скоро беше
   
  На CinnamonBambi му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Кена Рис

  Кена Рис Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2017
  Пораки:
  457
  Допаѓања:
  2.144
  Пол:
  Женски
  Дали сте сретнале вакви презервативи низ продавници/аптеки во Македонија?
   

  Прикачени фајлови:

  • IMG_3183.JPG
   IMG_3183.JPG
   Големина на фајлот:
   38,8 KB
   Прегледи:
   43
  На sagittarius989 и Danncee им се допаѓа ова.
 14. sagittarius989

  sagittarius989 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 ноември 2015
  Пораки:
  170
  Допаѓања:
  318
  Пол:
  Машки
  На бензински пумпи на лукоил :)
   
  На Кена Рис му/ѝ се допаѓа ова.
 15. gloriabebo

  gloriabebo Активен член

  Се зачлени на:
  16 август 2018
  Пораки:
  112
  Допаѓања:
  103
  Најтанки дурекс кои се?
   
 16. Dust

  Dust Game Over Член на тимот

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  8.335
  Допаѓања:
  129.163
  Пол:
  Женски
  Invisible
   
 17. sina^

  sina^ Нов член

  Се зачлени на:
  4 декември 2018
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  Мене ме интересира девојки каде може да се најдат кондоми во боја, конкретно од тие поефтините :D
   
 18. Alisa22

  Alisa22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2017
  Пораки:
  1.519
  Допаѓања:
  8.776
  Пол:
  Женски
  Vo apteka :D
   
 19. sina^

  sina^ Нов член

  Се зачлени на:
  4 декември 2018
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  183027678-612x612.jpg Значи конкретно вакви да се, во боја што се гледаат и да се четвртасти а цената да не биде поголема од 20 денари :D (fingers)
   
 20. Sarichkaaa

  Sarichkaaa Активен член

  Се зачлени на:
  7 декември 2018
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  14
  Пол:
  Женски
  Решив да го изненадам дечко ми и наредното гледање сакам да имаме односи. Чувствувам дека е време а и хормоните ми удираат во глава последните две недели како луди. Првиот пат а и сите наредни ќе бидат со кондом, а бидејки јас ќе го изненадам, на мене е оставено да купам. Е сеа ми требаат советчиња, кои се најдобри, кои се покажале најсигурни и сл. Цената не ми е важна, не би сакала да купувам од евтините и на крај да пукаат па да си чукаме глава и јас и тој. Све што е во врска со односи и презервативи би сакала да споделите, не знам со кој друг би разговарала на оваа тема..