Кондоми

Дискусија во 'Секс' започната од gami, 5 декември 2010.

 1. Alisa22

  Alisa22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2017
  Пораки:
  1.519
  Допаѓања:
  8.776
  Пол:
  Женски
  Купи Дурекс . Според мене Дурекс се најдобри мене омилени ми се црвените . Ценаата накај 100 /110 денари . Ги има и во аптеки и во продавници но сепак мислам во аптека да ги купиш е најдобро.
   
  На blagica_a и didisi им се допаѓа ова.
 2. PogbaPol

  PogbaPol Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  2.473
  Допаѓања:
  10.378
  Пол:
  Машки
 3. Sarichkaaa

  Sarichkaaa Активен член

  Се зачлени на:
  7 декември 2018
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  14
  Пол:
  Женски

  Како и каде ги чувате обично? Читав страници наназад дека не се чуваат по новчаници и џебови бидејки лесно можат да се оштетат. Се чувствува напнатоста и паранојата кај мене нели?:)
   
 4. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  4.143
  Допаѓања:
  3.352
  Пол:
  Женски
  Па бидејќи најверојатно одма ќе искористиш барем еден, можеш во новчаник бидејќи ние носиме и чанти. Или само во ташна, остави ги во кутијата. Поентата е да не се долго изложени на сонце. Исто имаш и love box, тие се метални китии и е доволна заштита, а понатаму ќе можеш таму да ги редиш. Или потоа можеш да ги оставиш кај него. Ако остане некој нели :D
   
 5. gloriabebo

  gloriabebo Активен член

  Се зачлени на:
  16 август 2018
  Пораки:
  112
  Допаѓања:
  103
  Durex црни.
   
 6. Dreamgirl90

  Dreamgirl90 Активен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2019
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  28
  Пол:
  Женски
  Playboy definitivno najubavi se
   
  На Poyraz Karayel и sagittarius989 им се допаѓа ова.
 7. Marina*F

  Marina*F Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2019
  Пораки:
  234
  Допаѓања:
  178
  Пол:
  Женски
  Каде има пакетче Дурекс со 6 освен аптека? По големите маркети се 12.
   
 8. hunter26

  hunter26 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 март 2015
  Пораки:
  92
  Допаѓања:
  196
  Пол:
  Машки
  На бензиските на ЛукОил сигурен сум дека има
   
  На Marina*F му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Alisa22

  Alisa22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2017
  Пораки:
  1.519
  Допаѓања:
  8.776
  Пол:
  Женски
  Mislam deka I vo DM ima
   
  На Marina*F му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Ма.нев

  Ма.нев Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2019
  Пораки:
  780
  Допаѓања:
  1.201
  Пол:
  Машки
  Има и со крампони, за тие што сакаат повозбудливо...:D
  Но тешко дека ќе ги најдете низ обичните продавници и бензинските.
   
  На Dreamgirl90 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Dora18

  Dora18 Активен член

  Се зачлени на:
  18 декември 2018
  Пораки:
  99
  Допаѓања:
  288
  Пол:
  Женски
  освен кондоми сте користеле друг презерватив? споделете некое искуство
   
  На didisi му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Osamena devojka

  Osamena devojka Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 декември 2018
  Пораки:
  261
  Допаѓања:
  1.102
  Пол:
  Женски
  Gledam nesum samo jas sramezlivka :D:lol:
   
 13. cavalli

  cavalli Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 март 2016
  Пораки:
  460
  Допаѓања:
  960
  Пол:
  Женски
  Durex црвени, засега најдобри се. (за мене)
   
  На LoneWolfGuy, didisi, Osamena devojka и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 14. twilight123

  twilight123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 март 2012
  Пораки:
  560
  Допаѓања:
  468
  Пол:
  Женски
  секогаш купуваме дурекс од аптека(зегин) таму е најефтино, но не знам зошто нема многу избор, едни исти се и велат им се трошат и ќе добијат накнадно, а во маркети има доста избор ама не сакам од таму да купуваме, дали знаете во некоја од аптекиве да има дали од 3 или 6 пакувања од оние дурекс кондомите upload_2019-5-18_18-20-44.png или upload_2019-5-18_18-21-6.png
  исто така од грција ми донесе другарка дуо кондоми многу се добри и не се кинат овие два поточно ги користевме
  upload_2019-5-18_18-21-56.png
   
 15. Sejfullai

  Sejfullai Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2019
  Пораки:
  697
  Допаѓања:
  10.385
  Пол:
  Женски
  4E9AFC69-8884-4E16-8BCB-46340A43AA3F.jpeg Ги имате пробано овие? Има некока разлика дека се демек ептен тенки или?
   
  На sagittarius989 и SunnyGirl2 им се допаѓа ова.
 16. M&L89

  M&L89 Активен член

  Се зачлени на:
  15 септември 2019
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  38
  Пол:
  Машки
  Јас дурекс во плава кутија преферирам што се, тие се дебели и се случувало да ми се искинат. Така да си потенки не би пробувал.
   
 17. Slatkish255

  Slatkish255 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 мај 2016
  Пораки:
  338
  Допаѓања:
  610
  Пол:
  Женски
  Дурекс тие во црвено паковање што си најчесто ги користиме или pleasuremax мислам се викаа како жолти со нешто шарено:lol: Најлоши до сега од дурекс ми биле Love, на нив пишува дека се демек тенки, а не се воопшто. Не знам зашто ама ич не ми било убаво со нив, еднаш ги земав и никад више.
   
 18. Компир Манџа

  Компир Манџа Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2019
  Пораки:
  953
  Допаѓања:
  1.700
  Пол:
  Машки
  Освен Дурекс кои ги препорачувате од другите?
   
 19. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  2.732
  Допаѓања:
  13.334
  Пол:
  Женски
  Дурекс
   
 20. Компир Манџа

  Компир Манџа Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2019
  Пораки:
  953
  Допаѓања:
  1.700
  Пол:
  Машки
  Не ме задоволува дурексот како што сакам.