Кондоми

Дискусија во 'Секс' започната од gami, 5 декември 2010.

 1. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.754
  Допаѓања:
  3.704
  Обично дечко ми купува, но не ми е проблем некогаш да купам и јас, нема ништо срамно во тоа. Најчесто купуваме од аптека, и тоа Durex или Sportex.
   
 2. eutixismena

  eutixismena Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 мај 2011
  Пораки:
  408
  Допаѓања:
  1.413
  Вчера конечно и јас да се престрамам да купам кондоми :clap: досега секогаш купуваше дечко ми ама и мене ми дојде редот. Иначе ние секогаш Спортекс користиме со други се чувствувам несигурно незнам зошто.
   
 3. slobodka

  slobodka Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  2.096
  Допаѓања:
  2.669
  Пол:
  Женски
  Исклучиво Дурекс, оние за 10денара што се сушат залепени на стакло од трафика недоаѓаат во предвид.
   
 4. bobby.pin

  bobby.pin Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 септември 2011
  Пораки:
  113
  Допаѓања:
  29
  Зошто така викате не е обврска на машкото да го купува кондомот. Вие сте таа што ќе остане трудна, не тој. Добро секако и двајцата се заштитувате од преносливите болести ама не му ја префрлувајте обврската само нему.

  Што се однесува до нас, ние купивме Дурекс 2 пати од третиот пат па наваму си користиме Тројан Strong,некако ми се поцврсти, посигурни. Еднаш земафме од оние прстенестите, беше онака поинтересно но немало некоја голема разлика, барем за мене :) и вака и онака ми е убаво :$
   
 5. N.A.T.A.S.A

  N.A.T.A.S.A Нов член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2010
  Пораки:
  650
  Допаѓања:
  474
  Исклучиво Дурекс мислам дека се најдобри!
   
 6. happygirl

  happygirl Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2010
  Пораки:
  3.357
  Допаѓања:
  15.585
  Пол:
  Женски
  Во последно време користиме само Спортекс, а претходно Лајфстајл.
  Дурекс користевме на почетокот на врската. Ама сеедно ми е која марка е кондомот, битно да е добро наместен и да заштитува :)
   
 7. Jojoba

  Jojoba Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 април 2011
  Пораки:
  868
  Допаѓања:
  715
  Ние користиме само Дурекс и САМО од аптека. Што знам така посигурно си се осеќам. Другарка ми држеше предавања дека исто било каков и да е кондомот, демек кондом си е кондом па им пукна. Не значи дека мене со Дурекс нема да ми се случи ама некако ми се чини чим има разлика во цена, би требало да има и разлика во квалитет. Али еве нека не се Дурекс, нека се и Спортекс или Лајфстајл ама барем да се од аптека и да не се од оние на парче по 10-20 денари. Инаку немам купено до сега јас, мислам дека не би ми било толку срам, може малце ако има редица позади мене, али не до толку да не се решам да купам :D
   
 8. bobby.pin

  bobby.pin Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 септември 2011
  Пораки:
  113
  Допаѓања:
  29
  А зошто никој не прочитав да ги користи тројан? Кај нас се поевтини од Дурексот, ама во Америка се поскапи од нив, секако и поцврсти и постабилни ми се.. од кога пробав со Тројан, Дурекс замина во историјата.. а за други немам ни пробано.
   
 9. Lacrimosa

  Lacrimosa Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јули 2010
  Пораки:
  1.833
  Допаѓања:
  2.892
  Пол:
  Женски
  Абе ајде, поскапија и кондоми и све.
  Појќе ми се исплаќат да гледам дете, отколку секој втор ден кондоми. |( Поготово дурекс.
  Епа ние користиме тие SURE од 10 денари, си купуваме 20 за 200 денари.
  И свршува во мене, и досега ништо не се случило. Кондом може да пукне САМО ако е лошо наместен, ако има воздух во дупчето горе или ако е поминат рокот. И дурекс да имаш, ако не го намести убаво ќе пукне.
  А што е многу многу е. 120 денари за три кондоми. Пола плата на кондоми. Е на ти .!.
  Еднаш немаше од нашите, и бевме принудени да земаме дурекс. И дури ми рече дека тие "сурето" ( :lol: ),
  побрзо и полесно се навлекувале на "господинот." Така да, терајте и радувајте се што мислеле и на нас па ете имало и нешто евтино на оваа скапотија. :D
   
 10. NB86

  NB86 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 април 2011
  Пораки:
  108
  Допаѓања:
  68
  Дурекс, иако сме во брак се чуваме. Има време за уште дечиња, рано ни е
   
 11. LilBaby

  LilBaby Популарен член

  Се зачлени на:
  11 мај 2011
  Пораки:
  3.459
  Допаѓања:
  7.881
  Без кондом-ништо од бизнисот.
  Дурекс најбољи, кога се нема money тогаш Спортекс, ма да има голема разлика измеѓу нив. Можеби мушкото не ја осеќа, али женското дфинитвно ја осеќа. Овие Спортексов не ги бива, а а.
  Дурекс рулз бејби! :rock:
  Сите ми се арни, најарни овошните. :angel:
   
  На martinuska му/ѝ се допаѓа ова.
 12. a.c.k.a

  a.c.k.a Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  817
  Допаѓања:
  599
  Абе ајде, поскапија и кондоми и све.
  Појќе ми се исплаќат да гледам дете, отколку секој втор ден кондоми. Поготово дурекс.

  хахахха ме изнасмеа :rofl: без кондом е најубаво пробајте ке се уверите :D
   
 13. orinoco

  orinoco Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 април 2010
  Пораки:
  150
  Допаѓања:
  69
  Колку секс-партнери сте имале досега?

  и еднаш да е во неделата ама со овие кондоми ме држи доооолго оти треба многу да запне за да излезе нешто од кај него а во меѓувреме јас уживам, ви ги препорачувам :!:
   

  Прикачени фајлови:

 14. macufkaa

  macufkaa Активен член

  Се зачлени на:
  12 декември 2011
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  0
  а колку чинат спортекс, а колку дурекс? :)
   
 15. sanjalica

  sanjalica Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2009
  Пораки:
  522
  Допаѓања:
  569
  Незнам колку чинат, ама можам да кажам дека лично ги преферирам Спортекс, а Дурекс ми прават проблеми (печење) :)
   
 16. Mama90

  Mama90 Активен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2012
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  9
  Кога ги користевме ние дурекс беа 95 денари кутивче внатре имаше 3 кондоми + лубрикант, но тоа беше пред 3-4 години сега не ги користиме, не ни ни требаат знаеме да си се чуваме, а и онака е подобро без кондом и за 2.
  Но вие доколку не сте во долга врска или брак обавезно користете кондом.
   
 17. CrazyStupidLove

  CrazyStupidLove Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2012
  Пораки:
  894
  Допаѓања:
  581
  Дурекс се 95 денари сеуште, во Зегин, во трафики и маркети се поскапи. Внатре има три кондоми, нема лубрукант освен нели на самиот кондом ако мислеше девојката над мене :^) А Спортекс не сум користела, но мислам дека се некаде околу 60-70 денари..
   
 18. HeelsLover

  HeelsLover Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2011
  Пораки:
  565
  Допаѓања:
  654
  Пол:
  Женски
  Jaс купив Дурекс пред неколку дена за 100 денари во кам , а спортекс незнам колку чинат ама знам само дека поевтини се од Дурексов .
   
 19. Idonea

  Idonea Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2012
  Пораки:
  322
  Допаѓања:
  642
  А за оние од вас кои користат дурекс, кои ги препорачувате? Видов една фемка дека имаше препорачано preforma,што е со останатите? Ова малце фрка ми е зашто не се разбирам баш...
   
 20. Wolf.girl95

  Wolf.girl95 Активен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2012
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  9
  Девојки, да не знаете кои кондоми се малку поголеми од Durex плави, и каде можам да ги најдам??? :?: