1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кондоми

Дискусија во 'Секс' започната од gami, 5 декември 2010.

  1. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    Обично дечко ми купува, но не ми е проблем некогаш да купам и јас, нема ништо срамно во тоа. Најчесто купуваме од аптека, и тоа Durex или Sportex.
     
  2. eutixismena

    eutixismena Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 мај 2011
    Пораки:
    408
    Допаѓања:
    1.414
    Вчера конечно и јас да се престрамам да купам кондоми :clap: досега секогаш купуваше дечко ми ама и мене ми дојде редот. Иначе ние секогаш Спортекс користиме со други се чувствувам несигурно незнам зошто.
     
  3. slobodka

    slobodka Популарен член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2010
    Пораки:
    2.114
    Допаѓања:
    2.705
    Пол:
    Женски
    Исклучиво Дурекс, оние за 10денара што се сушат залепени на стакло од трафика недоаѓаат во предвид.
     
  4. bobby.pin

    bobby.pin Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 септември 2011
    Пораки:
    113
    Допаѓања:
    29
    Зошто така викате не е обврска на машкото да го купува кондомот. Вие сте таа што ќе остане трудна, не тој. Добро секако и двајцата се заштитувате од преносливите болести ама не му ја префрлувајте обврската само нему.

    Што се однесува до нас, ние купивме Дурекс 2 пати од третиот пат па наваму си користиме Тројан Strong,некако ми се поцврсти, посигурни. Еднаш земафме од оние прстенестите, беше онака поинтересно но немало некоја голема разлика, барем за мене :) и вака и онака ми е убаво :$
     
  5. N.A.T.A.S.A

    N.A.T.A.S.A Нов член

    Се зачлени на:
    21 октомври 2010
    Пораки:
    650
    Допаѓања:
    486
    Исклучиво Дурекс мислам дека се најдобри!
     
  6. happygirl

    happygirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 јули 2010
    Пораки:
    4.251
    Допаѓања:
    21.764
    Пол:
    Женски
    Во последно време користиме само Спортекс, а претходно Лајфстајл.
    Дурекс користевме на почетокот на врската. Ама сеедно ми е која марка е кондомот, битно да е добро наместен и да заштитува :)
     
  7. Jojoba

    Jojoba Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 април 2011
    Пораки:
    868
    Допаѓања:
    718
    Ние користиме само Дурекс и САМО од аптека. Што знам така посигурно си се осеќам. Другарка ми држеше предавања дека исто било каков и да е кондомот, демек кондом си е кондом па им пукна. Не значи дека мене со Дурекс нема да ми се случи ама некако ми се чини чим има разлика во цена, би требало да има и разлика во квалитет. Али еве нека не се Дурекс, нека се и Спортекс или Лајфстајл ама барем да се од аптека и да не се од оние на парче по 10-20 денари. Инаку немам купено до сега јас, мислам дека не би ми било толку срам, може малце ако има редица позади мене, али не до толку да не се решам да купам :D
     
  8. bobby.pin

    bobby.pin Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 септември 2011
    Пораки:
    113
    Допаѓања:
    29
    А зошто никој не прочитав да ги користи тројан? Кај нас се поевтини од Дурексот, ама во Америка се поскапи од нив, секако и поцврсти и постабилни ми се.. од кога пробав со Тројан, Дурекс замина во историјата.. а за други немам ни пробано.
     
  9. Lacrimosa

    Lacrimosa Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2010
    Пораки:
    1.833
    Допаѓања:
    2.930
    Пол:
    Женски
    Абе ајде, поскапија и кондоми и све.
    Појќе ми се исплаќат да гледам дете, отколку секој втор ден кондоми. |( Поготово дурекс.
    Епа ние користиме тие SURE од 10 денари, си купуваме 20 за 200 денари.
    И свршува во мене, и досега ништо не се случило. Кондом може да пукне САМО ако е лошо наместен, ако има воздух во дупчето горе или ако е поминат рокот. И дурекс да имаш, ако не го намести убаво ќе пукне.
    А што е многу многу е. 120 денари за три кондоми. Пола плата на кондоми. Е на ти .!.
    Еднаш немаше од нашите, и бевме принудени да земаме дурекс. И дури ми рече дека тие "сурето" ( :lol: ),
    побрзо и полесно се навлекувале на "господинот." Така да, терајте и радувајте се што мислеле и на нас па ете имало и нешто евтино на оваа скапотија. :D
     
  10. NB86

    NB86 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 април 2011
    Пораки:
    108
    Допаѓања:
    68
    Дурекс, иако сме во брак се чуваме. Има време за уште дечиња, рано ни е
     
  11. LilBaby

    LilBaby Популарен член

    Се зачлени на:
    11 мај 2011
    Пораки:
    3.458
    Допаѓања:
    7.886
    Без кондом-ништо од бизнисот.
    Дурекс најбољи, кога се нема money тогаш Спортекс, ма да има голема разлика измеѓу нив. Можеби мушкото не ја осеќа, али женското дфинитвно ја осеќа. Овие Спортексов не ги бива, а а.
    Дурекс рулз бејби! :rock:
    Сите ми се арни, најарни овошните. :angel:
     
    На martinuska му/ѝ се допаѓа ова.
  12. a.c.k.a

    a.c.k.a Популарен член

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    816
    Допаѓања:
    608
    Абе ајде, поскапија и кондоми и све.
    Појќе ми се исплаќат да гледам дете, отколку секој втор ден кондоми. Поготово дурекс.

    хахахха ме изнасмеа :rofl: без кондом е најубаво пробајте ке се уверите :D
     
  13. orinoco

    orinoco Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 април 2010
    Пораки:
    155
    Допаѓања:
    80
    Колку секс-партнери сте имале досега?

    и еднаш да е во неделата ама со овие кондоми ме држи доооолго оти треба многу да запне за да излезе нешто од кај него а во меѓувреме јас уживам, ви ги препорачувам :!:
     

    Прикачени фајлови:

  14. macufkaa

    macufkaa Активен член

    Се зачлени на:
    12 декември 2011
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    0
    а колку чинат спортекс, а колку дурекс? :)
     
  15. sanjalica

    sanjalica Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 декември 2009
    Пораки:
    522
    Допаѓања:
    571
    Незнам колку чинат, ама можам да кажам дека лично ги преферирам Спортекс, а Дурекс ми прават проблеми (печење) :)
     
  16. Mama90

    Mama90 Активен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2012
    Пораки:
    23
    Допаѓања:
    9
    Кога ги користевме ние дурекс беа 95 денари кутивче внатре имаше 3 кондоми + лубрикант, но тоа беше пред 3-4 години сега не ги користиме, не ни ни требаат знаеме да си се чуваме, а и онака е подобро без кондом и за 2.
    Но вие доколку не сте во долга врска или брак обавезно користете кондом.
     
  17. CrazyStupidLove

    CrazyStupidLove Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2012
    Пораки:
    894
    Допаѓања:
    586
    Дурекс се 95 денари сеуште, во Зегин, во трафики и маркети се поскапи. Внатре има три кондоми, нема лубрукант освен нели на самиот кондом ако мислеше девојката над мене :^) А Спортекс не сум користела, но мислам дека се некаде околу 60-70 денари..
     
  18. HeelsLover

    HeelsLover Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2011
    Пораки:
    565
    Допаѓања:
    655
    Пол:
    Женски
    Jaс купив Дурекс пред неколку дена за 100 денари во кам , а спортекс незнам колку чинат ама знам само дека поевтини се од Дурексов .
     
  19. Idonea

    Idonea Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јануари 2012
    Пораки:
    322
    Допаѓања:
    642
    А за оние од вас кои користат дурекс, кои ги препорачувате? Видов една фемка дека имаше препорачано preforma,што е со останатите? Ова малце фрка ми е зашто не се разбирам баш...
     
  20. Wolf.girl95

    Wolf.girl95 Активен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2012
    Пораки:
    28
    Допаѓања:
    9
    Девојки, да не знаете кои кондоми се малку поголеми од Durex плави, и каде можам да ги најдам??? :?: