Кондоми

Дискусија во 'Секс' започната од gami, 5 декември 2010.

 1. shverkova

  shverkova Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2011
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  45
  [​IMG]
   

  Прикачени фајлови:

 2. Nenasitni

  Nenasitni Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 август 2011
  Пораки:
  193
  Допаѓања:
  31
  Кои ребрасти кондомисе најдобри?ги пробавме durex arouser,и нема никаква разлика.малце се ребрасти скоро ич и тоа не на цела површина него најгоре..па ако мозе совет кои се други ребрасти подобри од овие,или некои по специфични кондоми?:) :*
   
 3. shverkova

  shverkova Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2011
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  45
   

  Прикачени фајлови:

  На veren му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Srekicka

  Srekicka Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2010
  Пораки:
  1.863
  Допаѓања:
  2.833
  Дечко ми купува исклучиво Дурекс, ама не се слагам со тоа дека од аптека се најсигурни. И таму и во маркетите стојат под клима и во ладно и во топло. Инаку најубаво мирисаат овошнивте.

  [​IMG]
   
 5. swatkoto

  swatkoto Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јуни 2010
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  11
  Е вака да си споделам искуство постојано куувавме durex,
  Значи совет од мене само durex, сваромислам дека нема други да купам :) Поздравче
   

  Прикачени фајлови:

  • get_img.jpg
   get_img.jpg
   Големина на фајлот:
   15,1 KB
   Прегледи:
   895
  • condoms-type3_big.jpg
   condoms-type3_big.jpg
   Големина на фајлот:
   18 KB
   Прегледи:
   891
 6. littleflower

  littleflower Популарен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2012
  Пораки:
  672
  Допаѓања:
  1.415
  Izvinete sto pisuvam na latinica, od mobilen sum.
  Kako da proveram pred prv pat da imam odnosi dali sum alergicna na kondomot, odnosno latexot ili eventualno lubrikantot?
  Ima li nekakov vid na test kako na pr pred farbanje na kosata?
  Ve molam koj znae neka pise.
   
 7. littleflower

  littleflower Популарен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2012
  Пораки:
  672
  Допаѓања:
  1.415
  P.S. Dali kaj nas gi ima Durex Avanti Ultima? Tie se napraveni od sintetski materijal, koj ne sozdava alergii.
   
 8. The.dreamer

  The.dreamer Активен член

  Се зачлени на:
  10 април 2012
  Пораки:
  70
  Допаѓања:
  7
  always use condoms.
   
 9. princessofthedark

  princessofthedark Популарен член

  Се зачлени на:
  15 април 2010
  Пораки:
  1.018
  Допаѓања:
  139
  јас не сакам кондоми сексот ми е поубав без нив. Иначе нели на почеток со кондом и јас си ги купувам од аптека. Си имам дома за сваки случај :)
   
 10. mili4ka123

  mili4ka123 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2012
  Пораки:
  1.101
  Допаѓања:
  2.330
  Пол:
  Женски
  Durex classic :)
   
 11. GreenEyedBabe

  GreenEyedBabe Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 август 2010
  Пораки:
  149
  Допаѓања:
  22

  Каде можам да најдам тројан? Никаде низ Скопјево нема...
   
 12. neltu

  neltu Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2011
  Пораки:
  45
  Допаѓања:
  7
  [​IMG]

  Дечки кој има купено вакви.
  Видов во една аптека дека има ама срам ми беше да прашам.
  Колку пари се да не знае некој?
   
 13. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.253
  Допаѓања:
  14.971
  Пол:
  Женски
  ^каде виде вакви...прв пат гледам пакување од 12/20
  од 4 и 6 имам видено ама ова :shake:
   
 14. neltu

  neltu Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2011
  Пораки:
  45
  Допаѓања:
  7
  Незнам од каде си.
  Но јас ги видов во пп.
  Од кај TimeOut накај Климент кога одиш, во аптеката во таа уличка.
   
 15. portokalova

  portokalova Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јуни 2012
  Пораки:
  59
  Допаѓања:
  32
  Девојки еден совет од вас. Ќе одиме на одмор со дечкото, сакам да купам кондоми уште од тука, и сеа работава е каде да ги ставам дур патуваме за да не бидат оштетени :?: Ќе патуваме со автобус, и сеа на пример ако ги ставам во куфер да не се оштетат од топлото или да ги земам со мене во ташна, знам дека нели треба соодветно да се чуваат за да не пукнат и да не се оштетат некако... :$
   
 16. lovely-jublee

  lovely-jublee Активен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2012
  Пораки:
  34
  Допаѓања:
  5

  во кутивчето и со тебе во ташна...ако земеш од оние кутивчињата на дурекс уште поубаво
   
  На portokalova му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Pubu-bubu

  Pubu-bubu Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 април 2012
  Пораки:
  140
  Допаѓања:
  39
  еееееееееее за мене баш вакви требаат... :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
   
 18. Lauri

  Lauri Активен член

  Се зачлени на:
  5 август 2012
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  Ние дурекс џинс користиме, претходно пак класик.
   
 19. tea19

  tea19 Активен член

  Се зачлени на:
  31 јули 2012
  Пораки:
  95
  Допаѓања:
  23
  Sure врска немаат.
  Kога пробав Trojan двапати имав проблеми ама мислам дека не беше добро наместен апа и сексот што добар беше да ви кажам не дека имаше време да го оценам кондомот :lol: ..
  Lifestyle се покажаа океј ама некако не ни текна друг пат да си купиме.
  Од Durex и Sportex ги имам пробано скоро сите достапни кај нас, нема маана освен дебелите и оние со мирис на овошје :puke:
  со сегашниот партнер најчесто преферираме
  [​IMG] и [​IMG]
   
 20. MinaFe

  MinaFe Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 август 2012
  Пораки:
  95
  Допаѓања:
  13
  Здраво а дали знае некој колку пари се DUREX кондомите..? :))