Кондоми

Дискусија во 'Секс' започната од gami, 5 декември 2010.

 1. unwritten

  unwritten Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 мај 2011
  Пораки:
  55
  Допаѓања:
  12
  Обично јас купувам кондоми, не знам, некако ми е посигурно кога се кај мене во чанта отколку кај него во новчаник
   
  На Spell му/ѝ се допаѓа ова.
 2. charliee

  charliee Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 март 2012
  Пораки:
  816
  Допаѓања:
  713
  Пол:
  Женски
  па и не баш најдобри ни се има случено да ни пукнат тие со јаболкото и со гитарчето,треба да се пази малку повеќе кога се има она погруб секс. :lol:
   
 3. Elena69221

  Elena69221 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 август 2011
  Пораки:
  2.313
  Допаѓања:
  3.380
  Пол:
  Женски
  Какви се тие со шампањ? :D Прв пат слушам :)
   
 4. little.gf

  little.gf Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јуни 2013
  Пораки:
  182
  Допаѓања:
  39
  И јас и дечко ми купуваме кондоми обично од аптека а понекогаш и од продавница :lol:
   
 5. vacuuman

  vacuuman Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 октомври 2012
  Пораки:
  89
  Допаѓања:
  63
  Прво, кај може да се најдат, и по која цена, комбинирано пакување Дурекс со 24 кондоми?

  Пакување ко ова подоле:

  [​IMG]
   
 6. Lina92

  Lina92 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2011
  Пораки:
  199
  Допаѓања:
  30
  секогаш со кондом. користиме дурекс
   
 7. solnishko

  solnishko Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2012
  Пораки:
  151
  Допаѓања:
  73
  Пол:
  Женски
  durex pleasuremax! до сега не сме имале проблем од нив :)
   
 8. 12masima

  12masima Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  284
  Допаѓања:
  29
  Кондоми без латекс?
   
 9. 12masima

  12masima Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  284
  Допаѓања:
  29
  Знае некој? претходно прочитав некаде Дурекс Reefeel така нешто беше. Барам затоа што сум алергична. Помош?
   
 10. pinklife

  pinklife Активен член

  Се зачлени на:
  11 септември 2013
  Пораки:
  38
  Допаѓања:
  2
  Колку се можностите за пукање на кондомот ?

  Ме интересира ако може некој да ми каже колкави се можностите за пукање на кондомот и најчесто поради кои причини доаѓа до пукање? :)
   
 11. Nati.P

  Nati.P Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2011
  Пораки:
  2.014
  Допаѓања:
  847
  Колку се можностите за пукање на кондомот ?

  Поради несоодветно чување, на влага, на топлина, покрај остри предмети. Е сега, колкава е можноста :?: 50:50 или ќе пукне или нема :)
   
 12. Umbrella22

  Umbrella22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  3.951
  Допаѓања:
  33.887
  Пол:
  Женски
  Ги има некој користено овие Extra Safe :?: Дали се навистина посигурни од другите?
  [​IMG]
   
 13. Lovely93

  Lovely93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 септември 2013
  Пораки:
  2.637
  Допаѓања:
  2.010
  Пол:
  Женски
  Ги имаме пробано ама не видов разлика во сигурноста бидејќи сите ни беа сигурни, ни се немаше случено да ни се скине кондом. :D
   
 14. kikica19

  kikica19 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 октомври 2011
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  6
  Подебели се, мојов ич не ги сакаше, вика не осеќам ништо... а стварно беа поделели.... иам читано дека некој ги користат за анал, а дека се посигурни, посигурни се...
   
 15. PussyHunter

  PussyHunter Нов член

  Се зачлени на:
  15 август 2011
  Пораки:
  636
  Допаѓања:
  719
  Јас ги користам Durex Classic најубаво ми прилегаат на .!. скоро и да не ги осеќам. :)

  Ги купувам во пакетче кое има 12 комада и чини 320 ден. Ем заштедувам на време и нерви да не купувам по 3 кондома ем 80 ден. заштеда пошто да купувам 1 по 1 ќе ми се фати 400 ден. Бонбона бизнис. :)

  [​IMG]

  И она што ме иритира во многу продавници кондомите стојат блиску до касата во некои ситуации продавачот мора да ти ги подаде, епа к*р што таму ќе купам. :D Во големи маркети купувам претежно.
   
 16. PussyHunter

  PussyHunter Нов член

  Се зачлени на:
  15 август 2011
  Пораки:
  636
  Допаѓања:
  719
  Тоа е тоа можам и јас да потврдам. :up: Многу дебели се овие кондоми и не се погодни ич. Се губи уживањето, а со тоа и самата смисла на сексот. Подобро поризично малку ама топ feeling. :lol: Во глобала сите кондоми на Durex се прва класа. Sportex не ни помислувам да купам не сум до толку ситничар.
   
 17. devoj4eee

  devoj4eee Нов член

  Се зачлени на:
  22 декември 2013
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Каде има кондоми на парче, најефтини (sure и сл.) во скопје по можност центар :angel: ? :$ :$ :$
   
 18. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  12.350
  Допаѓања:
  21.551
  Пол:
  Женски
  Додека имавме секс со кондоми, купувавме Дурекс. Многу ретко Спортекс. Дурексот се најдобри. Само еднаш ни се имаше случено да ни пукне кондомот. Тоа беше Спортекс. За среќа, маж ми (тогаш дечко) осети на време и го извади, па стави друг.
   
 19. unwritten

  unwritten Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 мај 2011
  Пораки:
  55
  Допаѓања:
  12
 20. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  3.969
  Допаѓања:
  3.200
  Пол:
  Женски
  Поради не добро ставен и имало воздух, ако бил на топло подолго време, затоа најдобро купување од аптека.