Кондоми

Дискусија во 'Секс' започната од gami, 5 декември 2010.

 1. Никола-МК

  Никола-МК Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 декември 2015
  Пораки:
  60
  Допаѓања:
  19
  Пол:
  Машки
  love_box2.jpg
  Една кутија само имаше.
   
  Последна измена: 9 јануари 2016
  На Divad му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Никола-МК

  Никола-МК Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 декември 2015
  Пораки:
  60
  Допаѓања:
  19
  Пол:
  Машки
  Screenshot_2016-01-16-23-14-41.png
   
  На jovana03 и Petar80 им се допаѓа ова.
 3. Zeynep

  Zeynep Популарен член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2015
  Пораки:
  784
  Допаѓања:
  1.094
  Пол:
  Женски
  Ние често имаме Durex Performа,и повеќе време трае сексот,ама мислам дека ми има дечко ми кажано дека не мирисале убаво. :D
   
  На Никола-МК и Petar80 им се допаѓа ова.
 4. Petar80

  Petar80 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2015
  Пораки:
  1.498
  Допаѓања:
  44.436
  Пол:
  Машки
  Што е битно какп мирисаат ако не ги користите за орал битно да бидете задоволни и да има оргазам
   
 5. Zeynep

  Zeynep Популарен член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2015
  Пораки:
  784
  Допаѓања:
  1.094
  Пол:
  Женски
  хаха да да,не ги користиме за тоа,нема шанси.Епа многу задоволство не е арно,ако ме сфаќаш што сакам да ти кажам :)
   
  На Petar80 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Petar80

  Petar80 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2015
  Пораки:
  1.498
  Допаѓања:
  44.436
  Пол:
  Машки
  Сваќам не би се сложил но ако ти не сакаш и без тоа се може и е убаво нели
   
 7. Divad

  Divad Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2015
  Пораки:
  35
  Допаѓања:
  184
  Пол:
  Женски
 8. Никола-МК

  Никола-МК Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 декември 2015
  Пораки:
  60
  Допаѓања:
  19
  Пол:
  Машки
  Не не ја купив.Јас купував други лекови и чекаќи ред ја загледав и таа кутија.
   
  На Divad му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Mini90

  Mini90 Популарен член

  Се зачлени на:
  2 септември 2014
  Пораки:
  529
  Допаѓања:
  2.115
  Пол:
  Женски
  На почетокот на врската користевме Дурекс ама голо си е голо бе. Имам доверба во дечко ми, па за брзо ги баталивме кондомите. 8)
   
  На Sunnny, elenkata20 и sagittarius989 им се допаѓа ова.
 10. Никола-МК

  Никола-МК Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 декември 2015
  Пораки:
  60
  Допаѓања:
  19
  Пол:
  Машки
  Дали некој има искуство со овие кондоми masculan germany. Случајно ги загледав во трафика по Јужен Булевар во Скопје , каде се врти за кон МВР .
   

  Прикачени фајлови:

  Последна измена: 14 февруари 2016
  На iskraFem му/ѝ се допаѓа ова.
 11. tanna13

  tanna13 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2013
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  61
  GI imam koristeno tie so sina i zolta opakovka, izdrzhlivi se no ne se mnogu tenki :)
   
  На Sunnny му/ѝ се допаѓа ова.
 12. tanna13

  tanna13 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2013
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  61
  durex-ultra-thin.jpg Durex_PleasureMe12._V366662852_.jpg
   
  На JessieT му/ѝ се допаѓа ова.
 13. tigarche1

  tigarche1 Активен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2016
  Пораки:
  67
  Допаѓања:
  29
  Пол:
  Женски
  gi kupuvame od market, do pred nekoe vreme decko mi postojano kupuvase megjutoa jas mu kupiv ednas odnosno kupiv za nas, i bese kako iznenaduvanje i ne bese nisto strasno pa mozam pak xaxaxa​
   
 14. iskraFem

  iskraFem Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2014
  Пораки:
  134
  Допаѓања:
  2.473
  Пол:
  Женски

  Од кога ги пробав Маскулан ги баталив Дурекс. Јас ги имам користено само плавите бидејќи само нив ги имаше. Плавите имаат комбинирана текстура од линии и точки, многу се потенки и попријатни (споредено со истата варијанта од Дурекс) и имаат многу пријатен мирис (како розевите орбит, оние за деца Bubble ^_^ ). Јас ги купував од Карфур за 75 денари ама сега нели е затворен а ги немам сретнато на друго место :worried: . Е сега како што напиша ти ја нема да можам да ги најдам, те молам ако сакаш објасни како полесно да стасам до нив, баш би ги пробала и другите видови :$ . Ако ги пробаш пиши како си задоволен :)
   
  На Tina2017, Bozica1980, Priroden и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 15. Никола-МК

  Никола-МК Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 декември 2015
  Пораки:
  60
  Допаѓања:
  19
  Пол:
  Машки
  Здраво јас не сум од Скопје па незнам како да ви објаснам.Јас одев од Станица Ролетурс кон Држ.волница.Кога одев по Јужен булевар го поминав Нико компјутери главното претставништво,потоа поминав преку еден надвозник каде има катна гаража висока бела , под неа маркет тинекс, продолжив од десна страна мал парк за деца,од лева страна имаше дирекција на мак.железници,право продолжуваш и од левата страна почнуваат мали баракчиња за симици,седвичари,имаше кафана и потоа е трафиката, наспроти мал паркинг за коли ,одма се врти лево за да одиш према главно мвр,на сам ќош е факултетот мислам за физичка култура,понатака е КАМ и десно е Држ.болница.Наспроти трафиката од десна страна кога гледаш е Рамстор од задна страна.Најлесно е пред да завртиш лево за кај МВР и факултетот одма под факултетот мислам зелена трафика беше.Досега ги немав видено на други места, а сум немал искуство со нив имаше два вида плави и мислам црвени.
   
  Последна измена: 29 февруари 2016
  На iskraFem му/ѝ се допаѓа ова.
 16. tamche995

  tamche995 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јули 2015
  Пораки:
  648
  Допаѓања:
  1.189
  Пол:
  Женски
  Дали имате некои кондоми и лубриканти кои што би ми ги препорачале, и сте задоволни од нив :)
   
  На IvannaT му/ѝ се допаѓа ова.
 17. makarov

  makarov Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 август 2012
  Пораки:
  75
  Допаѓања:
  46
  Лубриканти на дурекс а исто и кондоми. Е сега зависи тука кој „модел“ на дурекс, и за каква намена. Пример тие што се ultra thin не се препорачливи за анален секс дури и со лубрикант, бидејки многу лесно се кинат посебно при првата пенетрација.
   
 18. buttercup5

  buttercup5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2015
  Пораки:
  230
  Допаѓања:
  1.240
  Пол:
  Женски
  Sensitive црвените никако, ако ги допреш пукаат. Обично ги купувам Extended pleasure иако не гледам некоја разлика во времетраењето. Extra safe се покажале ок. Од лубрикантите го користам обичниот син што е и добро си ја врши работата. Се што набројав е од Дурекс. :)
   
 19. Prijatelot

  Prijatelot Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2015
  Пораки:
  2.318
  Допаѓања:
  2.725
  Пол:
  Машки
  Sportex Chic.
  Прилично добри.
  Црни, тенки, лесни..
   
 20. tamche995

  tamche995 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јули 2015
  Пораки:
  648
  Допаѓања:
  1.189
  Пол:
  Женски
  Те молам доколку можеш прати ми слики од производите во ЛП :) Благодарам