1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Константин Кајшаров

Дискусија во 'Слободно време' започната од Rakometar, 7 март 2017.

 1. Rakometar

  Rakometar Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2017
  Пораки:
  204
  Допаѓања:
  129
  Пол:
  Машки
  Какво мислење имате за овој човек ( свештеник) Разговарав со него на Фб има доста добри размислувања за животот и се што се случува причини и последици во него.Сепак единстевно лошо што видов кај него одма почна со некаков тарифник за сеанси кои би ми помогнале.
  Зачленување во црквата 100 евра
  Три сеанси 9500 денари.
  Една сеанса 3500 денари
  Молитва наутро 1000 денари
  Ослободување од најтешки гревови 30000 денари.
   
 2. Liu

  Liu Популарен член

  Се зачлени на:
  31 март 2016
  Пораки:
  633
  Допаѓања:
  2.125
  Пол:
  Женски
  Кајшаров е ,, пастир '' од типот дури има овци ќе ги стрижам. Можеби човекот има навистина некоја биоенергија која може да помогне кај луѓето...ама тарифникот...Ослободување од најтешки гревови, сериозно? :clap::rofl::rofl::rofl::rofl:(facepalm)
  А ова со црквата ми делува многу секташки, незнам колку има право некој рандом типац кој тврди дека лекува незнам како да си направи црква. Исто добро се има усовршено во техника такозвана перење на мозок. :)
   
  На Alex.T, krEM4Eto, V.odolija и 7 други им се допаѓа ова.
 3. sweet-cherry

  sweet-cherry Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 јануари 2011
  Пораки:
  2.792
  Допаѓања:
  20.948
  Пол:
  Женски
  Немојте да се лажете со дотичниов.Во Македонија има неколку личности кои активно се занимаваат со енергија и кои што држат предавање за тоа и се многу подобар избор од него.

  Плус дефинитивно ова е некој вид на секта, и доколку сте христијани, со самото одење на молитви кај овој сте грешници. Знам дека врши и егзорцизми и што ти не, само не знам како народов се лаже.

  Имав блиска личност која одеше кај него на енергија, и ќе ви ги земе парите а за возврат ништо нема да добиете. Доколку навистина имате потреба од разговор со вистинско свештено лице поубаво одете во црква на исповед, отколку да платите 30 000 за ослободување од најтешки гревови :rofl: Не можам, врв ми е ова.

  Инаку едит: мене ме ми е многу иронично тоа што тој проповеда за добрина и хуманост и сето тоа а народов кој што си има мака го дере буквално.
   
  На JollyGirl, КикиМаус, Salome и 12 други им се допаѓа ова.
 4. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  10.201
  Допаѓања:
  151.272
  Пол:
  Женски
  Кога стана свештеник преварантов :o :o :o
   
  На Alex.T, КикиМаус, Роберт 7 и 7 други им се допаѓа ова.
 5. Bridget

  Bridget Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 декември 2013
  Пораки:
  7.422
  Допаѓања:
  108.918
  Филмот Leap of Faith со Стив Мартин од пред сто години го знаете? Епа толку сме глупи како народ. Да не веруваш дека такви финти денес уште проаѓаат.
  [​IMG]
   
  На Alex.T, JollyGirl, honest girl и 19 други им се допаѓа ова.
 6. Afroditaaa

  Afroditaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2017
  Пораки:
  470
  Допаѓања:
  961
  Пол:
  Женски
  Абе што се лажете по вакви работи , овој е типичен секташ
   
  На Cinderfakinrella му/ѝ се допаѓа ова.
 7. I I

  I I Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2016
  Пораки:
  260
  Допаѓања:
  618
  Пол:
  Машки
  Првпат слушам за погоренаведениот, ама со 30 000 денари што ти дава виза за во рај??? (ова ептен несфатливо е). Извинете вака, малку невкусно ама стварно ептен е нехристијански и нечовечки да лажиш некој кој има мака (а, луѓето кога имаат мака и по вакви работи одат).
  И нели исповедта е еден вид чистење на гревовите? (а, колку што знам свештениците тоа не го наплаќаат)
   
  На Alex.T, realGirl, JollyGirl и 10 други им се допаѓа ова.
 8. MilaP

  MilaP Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2015
  Пораки:
  2.150
  Допаѓања:
  53.130
  Пол:
  Женски
  Се чудам кој е побудала...
  Дали т.н. свештеник или оние што одат кај него и го полнат со пари :?:
   
  На JollyGirl, ванилала, КикиМаус и 12 други им се допаѓа ова.
 9. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  10.644
  Допаѓања:
  59.575
  Пол:
  Женски
  Каков свештеник, тој е преварант. Нека не те лажи паметот кај него да бараш помош.
   
  На Victorian, BabyStyle, Cinderfakinrella и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 10. elimkd

  elimkd Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 октомври 2012
  Пораки:
  4.509
  Допаѓања:
  33.861
  Пол:
  Женски
  Тешко тој што има мака и што патот ќе го однесе кај дотичниов
  IMG_6144.JPG
   
  На GirlLove, Роберт 7, Salome и 9 други им се допаѓа ова.
 11. Vitaly

  Vitaly Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  2.593
  Допаѓања:
  4.616
  Пол:
  Машки
  КЕШаров, да ве поправам. :)
   
  На ZRNO, Chica.Loca, Victorian и 7 други им се допаѓа ова.
 12. Jacques

  Jacques Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2017
  Пораки:
  559
  Допаѓања:
  1.888
  Пол:
  Машки
  Od ovoj imam pogledano nekoi videa na youtube. Seto toa mi izgleda kako nekoja 8-mo martovska proslava na histericni zeni vo kafana. Definitivno covekot zarabotuva na nesrecni luge.
   
  На Salome, Victorian, referentka и 5 други им се допаѓа ова.
 13. Vitaly

  Vitaly Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  2.593
  Допаѓања:
  4.616
  Пол:
  Машки
  Абе какво христијанство, Бог знае во која секта членува, тоест мафија.
   
  На Bitter-Sweet, Afroditaaa и Cinderfakinrella им се допаѓа ова.
 14. crimson

  crimson Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2011
  Пораки:
  3.659
  Допаѓања:
  49.217
  Пол:
  Женски
  Па самиот факт дека човеков има ценовник мислам дека кажува доволно.
   
  На JollyGirl, Lella, ванилала и 15 други им се допаѓа ова.
 15. dzeliii

  dzeliii Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2016
  Пораки:
  134
  Допаѓања:
  441
  АХАХХАХАХАХАХАХАХХА
  Ја отворив темава за да фатам сеир и не згрешив. Не можам да дишам од смеење :rofl:
  ОСЛОБОДУВАЊЕ ОД НАЈТЕШКИ ГРЕВОВИ АХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХХАХАХАХАХ УМИРАМ!!!
   
  На Valentina.Vaki, Captain-Omni, *Amethyst* и 5 други им се допаѓа ова.
 16. blueeparadise

  blueeparadise Популарен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2010
  Пораки:
  3.081
  Допаѓања:
  5.415
  Јас памтам дека овој гостуваше во една емисија на МТВ што ја даваа порано, за онаа куќата во Црниче што беше како замок, и го повикаа демек да ги избрка духовите, па зборуваше дека таму кај што има голема дупка во куќата била насобрана сета зла енергија... правеше некои ритуали, буквално во стилот ачили бучили, мавташе со рацете и мумлаше нешто. Really?? |(

  А јас како помала со брат ми бев опседната со таа куќа, многу ми беше јака, ама чим уште тогаш знаев дека човеков е преварант и млати празна слама, за сега да не зборувам. Само нели еден период лечеше со биоенергија, денес свештеник гледам станал, утре што ќе биде, ќе се самопрогласи за Папа?
   
  На Salome, Ketchup, Victorian и 3 други им се допаѓа ова.
 17. Cinderfakinrella

  Cinderfakinrella Популарен член

  Се зачлени на:
  17 ноември 2016
  Пораки:
  956
  Допаѓања:
  7.422
  Пол:
  Женски
  Никад чула за типов, као молам 30.000? Вау.. Која легална секта, чоече.
  Па, добро.. Излеа политичариве секој месец си праат апдејт на чистење на гревови.
   
  На Victorian му/ѝ се допаѓа ова.
 18. ALISA0000

  ALISA0000 Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 февруари 2014
  Пораки:
  8.531
  Допаѓања:
  85.887
  СЕекташ ,преварант
  али се чудам луѓето кои го следат кои се со него на некои прослави сеанси ,па беа во Ерусалим
  сите делуваат ко заранети по него
  аа и пеач е да инаку велешанец е по потекло
   
  На Victorian, referentka и Sesil им се допаѓа ова.
 19. ceca-1

  ceca-1 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2010
  Пораки:
  2.083
  Допаѓања:
  5.090
  Ќе се договориме со Бог, ние си го имаме муабетот, не ми треба ослободување од најтешките гревови.
  немам гревови а и да имам Бог ми е близок ќе заврши работа;)
   
  На Cinderfakinrella и Victorian им се допаѓа ова.
 20. Petra777

  Petra777 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2015
  Пораки:
  2.877
  Допаѓања:
  29.025
  Пол:
  Женски
  Се отвара ли тема за овој? (facepalm)
   
  На Mr. Right, Victorian, Gushkalo и 1 друга личност им се допаѓа ова.