1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Контрацептивни таблети

Дискусија во 'Секс' започната од strawberry18, 26 ноември 2009.

 1. TamarAa

  TamarAa Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јануари 2010
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  1
  Девојки, дали мора таблетите да се пијат секој ден без разлика дали имаш секс или пак на пр неколку саати пред односите ?
   
 2. Victorya

  Victorya Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  1.398
  Допаѓања:
  501
  Секој ден во исто време.
   
 3. Lacrimosa

  Lacrimosa Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јули 2010
  Пораки:
  1.833
  Допаѓања:
  2.913
  Пол:
  Женски
  Абе жени, а му дозволувате на партнерот да ејакулира во вас? Мислам, прашањево е наменето за тие што ги пијат апчињава.
   
 4. Victorya

  Victorya Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  1.398
  Допаѓања:
  501
  Не пијам, но од наредниот месец планирам после испотувањата и се разбира дека може да ејакулира, бидејќи кога се пијат контрацептивни таблетки не се создаваат јајце клетки и слузта во матката е погуста и не му дозволува на сперматозоидите да навлезат.
   
  На M.laDy му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Lacrimosa

  Lacrimosa Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јули 2010
  Пораки:
  1.833
  Допаѓања:
  2.913
  Пол:
  Женски
  Абе да нормално дека може да ејакулира, али сепак страшно е, еден ден да заборавиш ојде цела работа :worried:
   
 6. Victorya

  Victorya Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  1.398
  Допаѓања:
  501
  Епа затоа се пијаат во време кое е најпогодно за памтење.
   
 7. Lacrimosa

  Lacrimosa Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јули 2010
  Пораки:
  1.833
  Допаѓања:
  2.913
  Пол:
  Женски
  Аларм на мобилен. :lol:
   
 8. renata76

  renata76 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 април 2010
  Пораки:
  222
  Допаѓања:
  32
  jas sakam da ve prasam vo vrska so ovie tabletite, dodeka go dois bebeto dali moze da se pijat i koi tableti,
  oti mislam deka osven ovie diane i jasmin ima i nekoi drugi,
  jas sakam da pijam ama bebeto ednogodisno go dojam uste i ne znam sto da pravam!

  Ve molam dajte nekoj sovet!
   
 9. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  19.344
  Допаѓања:
  167.077
  Пол:
  Женски
  Секако не можеш на своја рака да одлучиш кои ќе ги земаш, мора да ти ги препорача гинеколог. Не се сите исти, па дури и едни исти, кај различни жени различно делуваат. Во принцип, додека доиш не можеш да останеш бремена, ама можноста постои. Како и да е, мораш да се консултираш со гинеколог, па тој најдобро ќе ти каже кои таблети да ги пиеш.
   
  На elen4e22 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. renata76

  renata76 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 април 2010
  Пораки:
  222
  Допаѓања:
  32
  Anath blagodaram sto mi odgovori brzo!

  pozz
   
 11. lavica24

  lavica24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  24
  Допаѓања:
  4
  Jas pijam Yasmin...i nemam nikakvi kontraindikacii...od tipot na debeleenje ili gadenje ili bubuljici...samo imam primeteno deka nekoi denovi sum poemotivna..i lesno se rastazuvam i rasplakuvam...i pokraj toa so ne postoi pricina..
  inace i pokraj sto zimam piluli sepak ne svrsuva vo mene decko mi...sto si e sigurno sigurno si e:)))
   
 12. doktorka-an

  doktorka-an Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 мај 2010
  Пораки:
  1.078
  Допаѓања:
  338
  ллеел се н ервирам за ова а тема пиев 6 месеци дијане ама немаше никаков ефект од нив......ги пиев заради цисти ама и знаев дека се контрацепција,значи освен тоа што редовно ми идеше тие 6 месеци друго ништо не ми се подобри,сега не ги пијам,цисти исто си имам не с исчезнати а со менструацијата ми е хорор се повеќе и повеќе ми е нередовна ги мразам и веќе никогаш нема да примам контрацепција |-) |-) :devil:
   
 13. Bokicka

  Bokicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 март 2010
  Пораки:
  691
  Допаѓања:
  689
  Контрацептивни таблетки? Да или не?

  Не сум за да ги користам, но не сум ни против некој друг ако ги користи :lol: Лично за себе, немам потреба од нив, меѓутоа кој сака нека си ги користи. Мои другарки консумираат контрацептивни таблети и викаат дека им е арно... Така да гоу фор ит.
   
 14. Lacrimosa

  Lacrimosa Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јули 2010
  Пораки:
  1.833
  Допаѓања:
  2.913
  Пол:
  Женски
  Девојки нареден пат кога ќе отидам на гинеколог сакам да и речам да ми препише апчиња за контрацепција. Нормално после преглед. Е сега не знам, што мислите кои се подобри диане35 или јасмин?
  Нормално не сакам да се здебелам, али верувам дека е само мит тоа |( Исто и ми излегува и по некое мозолче, па и ќе ми се среди менструацијата пошто секогаш ми касне по една две недели. А истовремено и нема бебе :lol:
   
 15. renata76

  renata76 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 април 2010
  Пораки:
  222
  Допаѓања:
  32
  Мене докторката ми препиша Микрогинон,
  овие биле за регулирање на циклусот а може и за
  контрацепција,
  не знам дали пиела некоја па да може да ми каже каков ефект имаат!
  поз.
   
 16. fairyg

  fairyg Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 октомври 2010
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Апчиња за контрацепција

  Девојки планирам да ја изгубам невиноста, меѓутоа ми е страв од несакана бременост понатака.Иако е се уште рано да мислам на тоа, полека се подготвувам и ме интересира каде може да се набават тие таблети, кои се најдобри и дали морам да имам 18 за да стигнам до нив ?
   
 17. Lacrimosa

  Lacrimosa Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јули 2010
  Пораки:
  1.833
  Допаѓања:
  2.913
  Пол:
  Женски
  Апчиња може само гинеколог да ти препише, не одат без рецепта. :) И не мора да имаш 18.
   
 18. senza.parole

  senza.parole Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  3.142
  Допаѓања:
  21.301
  Пол:
  Женски
  Имам кажано и во друга тема, додека ги пиев таблетите Диане 35 се здебелив добри 7кг. во исто време и градите ми пораснаа дури за два броја, и ден денешен мака мачам со овој проблем.... :'(
   
 19. fairyg

  fairyg Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 октомври 2010
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Да се здебелам не е трагично, и онака ми требаат неколку килца...А и ова другово не е на одмет :lol:
   
 20. senza.parole

  senza.parole Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  3.142
  Допаѓања:
  21.301
  Пол:
  Женски
  Ај ке бидам малку офф топик ама ако :D , и јас истото им го велев на другарките кои се жалеа дека имаат мали гради, купете си Диане 35 и молете се да имаат ист ефект како кај мене :lol: