1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Контрацептивни таблети

Дискусија во 'Секс' започната од strawberry18, 26 ноември 2009.

  1. TamarAa

    TamarAa Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јануари 2010
    Пораки:
    23
    Допаѓања:
    2
    Девојки, дали мора таблетите да се пијат секој ден без разлика дали имаш секс или пак на пр неколку саати пред односите ?
     
  2. Victorya

    Victorya Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2010
    Пораки:
    1.398
    Допаѓања:
    508
    Секој ден во исто време.
     
  3. Lacrimosa

    Lacrimosa Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2010
    Пораки:
    1.833
    Допаѓања:
    2.930
    Пол:
    Женски
    Абе жени, а му дозволувате на партнерот да ејакулира во вас? Мислам, прашањево е наменето за тие што ги пијат апчињава.
     
  4. Victorya

    Victorya Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2010
    Пораки:
    1.398
    Допаѓања:
    508
    Не пијам, но од наредниот месец планирам после испотувањата и се разбира дека може да ејакулира, бидејќи кога се пијат контрацептивни таблетки не се создаваат јајце клетки и слузта во матката е погуста и не му дозволува на сперматозоидите да навлезат.
     
    На M.laDy му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Lacrimosa

    Lacrimosa Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2010
    Пораки:
    1.833
    Допаѓања:
    2.930
    Пол:
    Женски
    Абе да нормално дека може да ејакулира, али сепак страшно е, еден ден да заборавиш ојде цела работа :worried:
     
  6. Victorya

    Victorya Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2010
    Пораки:
    1.398
    Допаѓања:
    508
    Епа затоа се пијаат во време кое е најпогодно за памтење.
     
  7. Lacrimosa

    Lacrimosa Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2010
    Пораки:
    1.833
    Допаѓања:
    2.930
    Пол:
    Женски
    Аларм на мобилен. :lol:
     
  8. renata76

    renata76 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 април 2010
    Пораки:
    222
    Допаѓања:
    34
    jas sakam da ve prasam vo vrska so ovie tabletite, dodeka go dois bebeto dali moze da se pijat i koi tableti,
    oti mislam deka osven ovie diane i jasmin ima i nekoi drugi,
    jas sakam da pijam ama bebeto ednogodisno go dojam uste i ne znam sto da pravam!

    Ve molam dajte nekoj sovet!
     
  9. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.025
    Допаѓања:
    199.004
    Пол:
    Женски
    Секако не можеш на своја рака да одлучиш кои ќе ги земаш, мора да ти ги препорача гинеколог. Не се сите исти, па дури и едни исти, кај различни жени различно делуваат. Во принцип, додека доиш не можеш да останеш бремена, ама можноста постои. Како и да е, мораш да се консултираш со гинеколог, па тој најдобро ќе ти каже кои таблети да ги пиеш.
     
    На elen4e22 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. renata76

    renata76 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 април 2010
    Пораки:
    222
    Допаѓања:
    34
    Anath blagodaram sto mi odgovori brzo!

    pozz
     
  11. lavica24

    lavica24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    24
    Допаѓања:
    5
    Jas pijam Yasmin...i nemam nikakvi kontraindikacii...od tipot na debeleenje ili gadenje ili bubuljici...samo imam primeteno deka nekoi denovi sum poemotivna..i lesno se rastazuvam i rasplakuvam...i pokraj toa so ne postoi pricina..
    inace i pokraj sto zimam piluli sepak ne svrsuva vo mene decko mi...sto si e sigurno sigurno si e:)))
     
  12. doktorka-an

    doktorka-an Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 мај 2010
    Пораки:
    1.078
    Допаѓања:
    344
    ллеел се н ервирам за ова а тема пиев 6 месеци дијане ама немаше никаков ефект од нив......ги пиев заради цисти ама и знаев дека се контрацепција,значи освен тоа што редовно ми идеше тие 6 месеци друго ништо не ми се подобри,сега не ги пијам,цисти исто си имам не с исчезнати а со менструацијата ми е хорор се повеќе и повеќе ми е нередовна ги мразам и веќе никогаш нема да примам контрацепција |-) |-) :devil:
     
  13. Bokicka

    Bokicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 март 2010
    Пораки:
    691
    Допаѓања:
    690
    Контрацептивни таблетки? Да или не?

    Не сум за да ги користам, но не сум ни против некој друг ако ги користи :lol: Лично за себе, немам потреба од нив, меѓутоа кој сака нека си ги користи. Мои другарки консумираат контрацептивни таблети и викаат дека им е арно... Така да гоу фор ит.
     
  14. Lacrimosa

    Lacrimosa Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2010
    Пораки:
    1.833
    Допаѓања:
    2.930
    Пол:
    Женски
    Девојки нареден пат кога ќе отидам на гинеколог сакам да и речам да ми препише апчиња за контрацепција. Нормално после преглед. Е сега не знам, што мислите кои се подобри диане35 или јасмин?
    Нормално не сакам да се здебелам, али верувам дека е само мит тоа |( Исто и ми излегува и по некое мозолче, па и ќе ми се среди менструацијата пошто секогаш ми касне по една две недели. А истовремено и нема бебе :lol:
     
  15. renata76

    renata76 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 април 2010
    Пораки:
    222
    Допаѓања:
    34
    Мене докторката ми препиша Микрогинон,
    овие биле за регулирање на циклусот а може и за
    контрацепција,
    не знам дали пиела некоја па да може да ми каже каков ефект имаат!
    поз.
     
  16. fairyg

    fairyg Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 октомври 2010
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Апчиња за контрацепција

    Девојки планирам да ја изгубам невиноста, меѓутоа ми е страв од несакана бременост понатака.Иако е се уште рано да мислам на тоа, полека се подготвувам и ме интересира каде може да се набават тие таблети, кои се најдобри и дали морам да имам 18 за да стигнам до нив ?
     
  17. Lacrimosa

    Lacrimosa Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2010
    Пораки:
    1.833
    Допаѓања:
    2.930
    Пол:
    Женски
    Апчиња може само гинеколог да ти препише, не одат без рецепта. :) И не мора да имаш 18.
     
  18. senza.parole

    senza.parole Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 септември 2010
    Пораки:
    3.463
    Допаѓања:
    22.806
    Пол:
    Женски
    Имам кажано и во друга тема, додека ги пиев таблетите Диане 35 се здебелив добри 7кг. во исто време и градите ми пораснаа дури за два броја, и ден денешен мака мачам со овој проблем.... :'(
     
  19. fairyg

    fairyg Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 октомври 2010
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Да се здебелам не е трагично, и онака ми требаат неколку килца...А и ова другово не е на одмет :lol:
     
  20. senza.parole

    senza.parole Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 септември 2010
    Пораки:
    3.463
    Допаѓања:
    22.806
    Пол:
    Женски
    Ај ке бидам малку офф топик ама ако :D , и јас истото им го велев на другарките кои се жалеа дека имаат мали гради, купете си Диане 35 и молете се да имаат ист ефект како кај мене :lol: