Контрацептивни таблети

Дискусија во 'Секс' започната од strawberry18, 26 ноември 2009.

 1. Miiaaa98

  Miiaaa98 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 октомври 2019
  Пораки:
  192
  Допаѓања:
  897
  Пол:
  Женски
  Да јас пиев исто и имав добиено на време потоа
   
  На Агнес :D му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Ladybug98

  Ladybug98 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 мај 2019
  Пораки:
  339
  Допаѓања:
  2.113
  Пол:
  Женски
  Колкави се шансите да забремениш додека примаш контрацептивни таблети? Ги користам крицеа веќе 3 месеци, од кога ги почнав менструацијата ми се нормализира(само последната ми траеше 3-4 дена, и откако ми заврши после некој ден почна како по малку крв да ми тече еве веќе петти ден).
  Дозволувате ли вашиот партнер да свршува внатре? Јас мислам дека откако сврши во мене почна да ми тече крв иста како менструација, не многу ама доволно да морам да носам улошка.
   
 3. piksooki

  piksooki Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2015
  Пораки:
  1.445
  Допаѓања:
  9.336
  Пол:
  Женски
  Па зошто да сврши во тебе ако не планирате да имате дете? Не сум користела вакво нешто но во секој случај оди на доктор.И да не си трудна има нешто.А за друг пат јас не му дозволила за секундарно возбудување да си игра со мојата иднина и со нечиј живот.
   
  На Ladybug98 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. LiliBoz

  LiliBoz Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  8.450
  Допаѓања:
  138.076
  Пол:
  Женски
  Ако користам контрацепција стриктно за да не останам бремена онда зашо да не сврши у мене!?
   
  На Dust, DAngel, makedon81 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 5. piksooki

  piksooki Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2015
  Пораки:
  1.445
  Допаѓања:
  9.336
  Пол:
  Женски
  Па зошто тогаш да се прашува на форум глупости?
   
 6. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  4.310
  Допаѓања:
  3.512
  Пол:
  Женски
  Премногу се мали шансите да останеш бремена, особено ако ги користиш подолго време.
  Инаку јас не дозволувам, секогаш користам презерватив иако пијам контрацепција.
   
  На Ladybug98 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. LiliBoz

  LiliBoz Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  8.450
  Допаѓања:
  138.076
  Пол:
  Женски
  Зашто можеби ги пие за да и се среди циклусот, а за другово не прашала доктор.
   
  На Ladybug98 и Tajnaotrovna им се допаѓа ова.
 8. Ladybug98

  Ladybug98 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 мај 2019
  Пораки:
  339
  Допаѓања:
  2.113
  Пол:
  Женски
  Последниот пат се видовме со докторот на 5мин.само и немаше време воопшто за никакви прашања, само ми ги препиша апчињата и понатаму контактирам со него на меил, ама не сакам да досадувам секојдневно со прашања и затоа прашав овде.
  Идеата беше моја си реков додека ги пијам можеш, мада на почетокот ми беше страв, сеа почнавме ама толку веќе. Инаку обострано ни е задоволството, тој никогаш не инсистирал сам да си "игра" со моето здравје.
   
  На piksooki му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Nausicaa

  Nausicaa Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2013
  Пораки:
  3.168
  Допаѓања:
  16.154
  @Ladybug98, ќе си прашаш гинеколог за посигурно, ама колку што знам, кога почнуваш прв пат со контрацептивни пилули (сеедно дали како хормонална терапија или за заштита од бременост) првата недела е ризична и затоа се препорачува секс со заштита. Значи, само првата недела од првото пакување. Понатаму си заштитена од апчињата и шансата за бременост е минимална. Ако не се сомневаш во спб, секако дека можете да практикување однос без заштита :)
   
  На Dust, Ladybug98 и LiliBoz им се допаѓа ова.
 10. LiliBoz

  LiliBoz Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  8.450
  Допаѓања:
  138.076
  Пол:
  Женски
  Јас мислам дека треба да се опуштиш. Ако редовно ги пиеш, терај си и немај гајле.
   
  На Ladybug98 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. DevilGirl212

  DevilGirl212 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 август 2019
  Пораки:
  424
  Допаѓања:
  1.199
  Пол:
  Женски
  Дали овие апчиња се користат за циста?
   
 12. QweenSM

  QweenSM Популарен член

  Се зачлени на:
  18 декември 2013
  Пораки:
  2.071
  Допаѓања:
  12.738
  Да, најчесто генекологот за цисти ги препишуваат.
   
  На DevilGirl212 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. twilight123

  twilight123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 март 2012
  Пораки:
  559
  Допаѓања:
  468
  Пол:
  Женски
  мене ми е страв да пијам вакви таблети бидејќи имам читано дека дебелеат, се пореметуваат хормони и останати несакани последици
  сепак кондом си е кондом :D
   
 14. Ladybug98

  Ladybug98 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 мај 2019
  Пораки:
  339
  Допаѓања:
  2.113
  Пол:
  Женски
  Нема што да ти е страв сепак тоа е 1 случај од 1000, да има негативни последици. Ако само тоа е причина што не сакаш да ги примаш, не е доволна. Јас на почетокот кога почнав да ги пијам страшно ме тераше на спиење и имав онака променливо расположение(повеќе на нервоза) ама кога го прашав докторот рече дека е нормално ако трае 1-2 недели додека се привикне организмот.
   
  На candy.cane му/ѝ се допаѓа ова.
 15. @nchy

  @nchy Активен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2017
  Пораки:
  74
  Допаѓања:
  31
  Пол:
  Женски
  да прашам дали некоја имала искуство со контрацептивните таблети Crypineo? Фала :)
   
 16. macamaca24

  macamaca24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 септември 2011
  Пораки:
  205
  Допаѓања:
  37
  Пол:
  Женски
  Лично искуство со диане:
  Ми ги препишаја за акни на грбот.. ги пиев 3 месеци,направив пауза и после ги пиев уште 6. Откако ги прекинав многу работи ми се пореметија. Прво циклусот кој секогаш беше редовен.. сега доцни,иди па не иди... пиев и дабростон за да ги разбуди јајниците ама месец два беше ок сега пак е исто. Диоптерот ми се зголеми... нервозна сум како никогаш,притисокот ми варира....
  Мислам дека нема полошо од примање вештачки хормони. Никогаш не би примала пак.
   
 17. T.G.

  T.G. Активен член

  Се зачлени на:
  11 ноември 2019
  Пораки:
  134
  Допаѓања:
  80
  Пол:
  Женски
  Nekoi sto idat bez recept znaete?
   
 18. Ladybug98

  Ladybug98 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 мај 2019
  Пораки:
  339
  Допаѓања:
  2.113
  Пол:
  Женски
  Не постојат такви.
   
 19. Bubce38

  Bubce38 Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2016
  Пораки:
  5.538
  Допаѓања:
  111.196
  Пол:
  Женски
  Даваат и без рецепт
  Само на приватно ќе си ги платиш
   
 20. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  4.310
  Допаѓања:
  3.512
  Пол:
  Женски
  Каде даваат без рецепт? Јас бев во Зегин и не ми дадоа Диане 35. Не ги пијам на своја рака, туку не можам секогаш да одам кај гинекологот бидејќи ми е далеку.