1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Контрацептивни таблети

Дискусија во 'Секс' започната од strawberry18, 26 ноември 2009.

  1. Dzulija*

    Dzulija* Популарен член

    Се зачлени на:
    12 октомври 2015
    Пораки:
    750
    Допаѓања:
    1.111
    Пол:
    Женски
    Јас нарочно ги подзакаснав еднаш за да има шанса да забременам дури ги пијам бидеќи ги пиев од причина заради цисти не против бременост па затоа ми беше прашањето.. фала
     
    На QweenSM му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Dzulija*

    Dzulija* Популарен член

    Се зачлени на:
    12 октомври 2015
    Пораки:
    750
    Допаѓања:
    1.111
    Пол:
    Женски
    Откако ќе ги завршете месечното паковање по колку денови добивате? Мене ми е 5 ти ден
     
  3. QweenSM

    QweenSM Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 декември 2013
    Пораки:
    3.936
    Допаѓања:
    30.769
    Пол:
    Женски
    Мене ми доаѓа или на 3 или 4 ден, највеќе е точно на 4 ден. Само еднаш ми дојде на 5 ти. Нема врска тоа важно тука некаден е секогаш.
     
  4. Dzulija*

    Dzulija* Популарен член

    Се зачлени на:
    12 октомври 2015
    Пораки:
    750
    Допаѓања:
    1.111
    Пол:
    Женски
    Незнам дали да го сметам како каснење тест да си направам
     
  5. QweenSM

    QweenSM Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 декември 2013
    Пораки:
    3.936
    Допаѓања:
    30.769
    Пол:
    Женски
    За да не ти е во мисла направи, може и имаш останато, може не, знам девојчиња му доаѓало на 6 или 7 ми ден. Направи тест за да не мислиш па кажи.:)
     
    На Dzulija* му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Dzulija*

    Dzulija* Популарен член

    Се зачлени на:
    12 октомври 2015
    Пораки:
    750
    Допаѓања:
    1.111
    Пол:
    Женски
    Утре ќе направам ќе издржам фала на советите
     
  7. babybubu

    babybubu Популарен член

    Се зачлени на:
    7 мај 2014
    Пораки:
    1.009
    Допаѓања:
    1.097
    Девојки дали од Микрогинон може да се поремети ТСХ? Јас имам хипо/хашимото 5 години, но го држев под контрола. Минатиот месец пиев Микрогинон ( се спремам за ИВФ) и тсх ми е 9. А предходно ми беше 0.9.
    И исто ме интересира дали можно од Микрогинон да се зголемува телесната тежина?
     
  8. Mxrx

    Mxrx Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јануари 2018
    Пораки:
    428
    Допаѓања:
    146
    Pijam kricea 4ti mesec, denes imam bolki vo dolniot del, i imam pecenje pri mokrenje a i celo vreme se cuvstvuvam kako da imam potreba od mokrenje no nisto, vo upatstvoto pisuvase deka moze da predizvikaat vaginalni infekcii
    Dali ste imale slicno iskustvo i sto moze da ispijam
     
  9. Shugarspice

    Shugarspice Популарен член

    Се зачлени на:
    6 април 2017
    Пораки:
    151
    Допаѓања:
    1.769
    Пол:
    Женски
    Друштво,геникологот ми кажа да пијам Cricea таблети бидејќи имам полицистичен јајник и најверојатно тоа е причината за акни.Искуства?
     
  10. Mxrx

    Mxrx Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јануари 2018
    Пораки:
    428
    Допаѓања:
    146
    Јас пијам веќе 5ти месец, бев на контрола и имаше големо намалување на цистите. Сега немам никакви проблеми од нив, ама првиот месец додека да ги навикнам имав крварење често
     
  11. Skorpija*88

    Skorpija*88 Активен член

    Се зачлени на:
    26 јуни 2021
    Пораки:
    23
    Допаѓања:
    8
    Пол:
    Женски
    Pocnav da gi pijam jaz pred 10 dena mi gi prepisa ginekolog poradi hormonalni akni I neznam dali e od strav ama poslednive nekolku dena prvo imav bolki vo leva noga a denes trpki vo leva raka,si pomosliv da ne ima.nekoe zgrutcuvanje,dali ima.nekoj vakvo iskustvo?se konsultirav I so ginekolog mi rece prodolzi da gi pies nekolku dena pa ke vidime
     
  12. MARIA ; )

    MARIA ; ) Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2014
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    150
    Пол:
    Женски
    Јас пијам микрогинон но мислам дека малку од нив ми се покачи телесната тежина,а и последниот месец по секоја испиена таблетка ми се гадеше не знам дали тоа е нормално...
     
    На Arjanit2021 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Mxrx

    Mxrx Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јануари 2018
    Пораки:
    428
    Допаѓања:
    146
    Dali nekoj sto pie kontraceptivni se ima vakciniramo protiv korona, dali smetaat nesto tabletite posto neli i tie samite se opasnost od zgrutcuvanje na krvta
     
  14. Shugarspice

    Shugarspice Популарен член

    Се зачлени на:
    6 април 2017
    Пораки:
    151
    Допаѓања:
    1.769
    Пол:
    Женски
    Јас пијам контрацепција и се имам вакцинирано со Фајзер,двете дози ги имам примено.Кога прашував дали да се вакцинирам и матичниот и гинекологот ми рекоа да се вакцинирам слободно,не сметаат таблетите.Така да слободно вакцинирај си се и ти
     
    На Mxrx му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Doc.1986

    Doc.1986 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јули 2020
    Пораки:
    203
    Допаѓања:
    111
    Пол:
    Женски
    Devojki dali nekoja piela kontraceptivi mikrogion po poroduvanje zaradi neredovna menstruacija 2 3 x mesecno nekogas trae i povekje denovi 8 9 ili 10. Porodena sum pred 6ipol meseci so vtoro bebe.pozdra
     
  16. Ygritte

    Ygritte Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 април 2015
    Пораки:
    2.167
    Допаѓања:
    26.231
    Пол:
    Женски
    Ako doite, ke vi se sredi. Mnogu kratko vreme e da se regulira ciklusot, ne brzajte so kontraceptivi, uste Vasite hormoni ne se sredeni kako sto treba
     
    На Doc.1986 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Mxrx

    Mxrx Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јануари 2018
    Пораки:
    428
    Допаѓања:
    146
    Piev krieca vekje 6 meseci poradi neredoven ciklus i policisticni jajnici. Sega pravev hormonski status i eho i se bese vo red doktorkata mi preporacuva da gi pijam uste 3 meseci no da odlucam sama
    Sto preporacuvate
     
  18. Doc.1986

    Doc.1986 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јули 2020
    Пораки:
    203
    Допаѓања:
    111
    Пол:
    Женски
    Devojki mikroginon tabletite treba da gi pijam 2x1 3 dena bidejkji ne mi prestanuva menstruacijata 10 dena vekje. Dali ima vrska od koj den ke pocnam gleam ima denovi na niv bidejkji ke gi pijam 2x1. Za kolku dena bi trebalo da prekine ciklusot.
    Blagodaram odnapred
     
  19. Mxrx

    Mxrx Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јануари 2018
    Пораки:
    428
    Допаѓања:
    146
    Odkako prestanavte so pienje, naredniot mesec normalno li dobivte ciklus
    Jas piev kricea, pominaa vekje 28dena no uste ne dobivam, a prestanav da gi pijam minatiot mesec koga dobiv
     
  20. Doc.1986

    Doc.1986 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јули 2020
    Пораки:
    203
    Допаѓања:
    111
    Пол:
    Женски
    Devojki vtor mesec ke pocnuvam so tableti mikroginon. Ginekologot mi rece da prodolzam da gi pijam na prv den od menstruacija no vo upatstvoto pisuva da se prodolzi 7miot den po zavrsuvanje na prvata kutija. Jas dobiv 3 dena po zavrsuvanje na prvata kutija . Dali e toa normalno. Prv pat pijam kontraceptivni apcinja