Контурирање на лицето

Дискусија во 'Лице' започната од The.Pink.Angel, 28 јули 2014.

 1. lusii

  lusii Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2013
  Пораки:
  111
  Допаѓања:
  1.581
  Пол:
  Женски
  Види Catrice, немам користено ама знам дека имаше такви палети, мислам и Golden rose треба да има.
  Тие на Meis ги имав и ги фрлив одма, бои никакви, како сенф да ставаш на лице (facepalm)
   
  На Milobebence и LunaGrey им се допаѓа ова.
 2. ..barbie..

  ..barbie.. Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2018
  Пораки:
  452
  Допаѓања:
  420
  Пол:
  Женски
  Ќе може ли да ми препорачате руж, од кој сте задоволни (бронзена нијанса)?
   
 3. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  4.276
  Допаѓања:
  20.601
  Пол:
  Женски
  upload_2019-7-10_23-38-24.jpeg
  Го пробав сетов и задоволна сум.
   
  На Недопирлива5, KuklickaMoja, Lovelybaby<3 и 4 други им се допаѓа ова.