Контурирање на лицето

Дискусија во 'Лице' започната од The.Pink.Angel, 28 јули 2014.

 1. Bloom19

  Bloom19 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 март 2015
  Пораки:
  398
  Допаѓања:
  1.601
  Пол:
  Женски
  Јас ја имам палетата за контурирање во прав и сум задоволна. Убаво се блендаат боите, на допир е неописливо колку убаво се осеќа местото каде што се нанесени. Не за џабе се најфалени. Што се однесува за трајност траат, боите не ми избледуваат преку цел ден.

  Ако нешто друго те интересира кажи ми :)
   
  На Fatalnata, joy1 и buba4e89 им се допаѓа ова.
 2. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  4.544
  Допаѓања:
  3.879
  Пол:
  Женски
  Дечково убаво објаснува и детално, има повеќе видеа за секое посебно, али ова му е поново и се сите три во едно. :)
   
  На Queen^^ му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Jenniffer

  Jenniffer Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2013
  Пораки:
  2.375
  Допаѓања:
  7.406
  Пол:
  Женски
  Јас имам пробано контур со неколку нијанси на потемна „течна“ пудра (ама со навистина тврда структура, баш како коректор изгледаше кога ставам) и плус со друга нијанса пудра што ми одговара на лицето, убаво се бленда и убаво изгледа кога го правам така, само не знам со блиц од камера како ќе изгледа, ќе треба да пробам.
  Сакав да прашам да ми препорачате некој добар бронзер кој ќе е добар за контурирање, да пробам така можеби поубаво ќе изгледа.
   
 4. makgirl

  makgirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 август 2015
  Пораки:
  542
  Допаѓања:
  2.102
  Пол:
  Женски
   

  Прикачени фајлови:

 5. kim.k

  kim.k Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  1.685
  Допаѓања:
  14.391
  Пол:
  Женски
  Јас често ставам од сенката на есенс my favourite tauping за контури.
  Ама треба да се внимава, подобро малце по малце ставајте отколку повеќе наеднаш. Тешко се бленда после и не изгледа убаво.
  I learned this the hard way :D
   
  На Oxymoron, Jordanovska-K и koritsaki им се допаѓа ова.
 6. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  4.098
  Допаѓања:
  18.330
  Пол:
  Женски
  Мајка ми има бронзер во перли на GOSH,светкав е и е и знам дека го има 4-5 години и никако да го потроши. :D
  Сакав да пробам да го контурирам лицево земав четка и земав малце од бронзерот и пробувам ама не ми се познава така коската не знам како да објаснам. :| Појма немам зашто...
   
 7. Bloom19

  Bloom19 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 март 2015
  Пораки:
  398
  Допаѓања:
  1.601
  Пол:
  Женски
  Најверојатно не е доволно пигментирано :)
   
 8. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  4.544
  Допаѓања:
  3.879
  Пол:
  Женски
  тоа е затоа што намената му е да даде исончан и сјаен ефект на кожата, за тоа што ти го очекуваш треба поинаков бронзер, мат и со сив подтон, разгледај назад има многу предлози и објаснувања.
   
  На Fatalnata и kim.k им се допаѓа ова.
 9. Loretta

  Loretta Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2013
  Пораки:
  143
  Допаѓања:
  628
  @Bloom19 , те молам кажи ми од каде ја нарача палетата? Јас сакам да ја нарачам онаа кремастата, но гледам дека е околу 40 евра, се плашам да не ми наплатат царина овие нашите...
  Искуства некој со купување козметика по оваа цена? Инаку планирам од beauty bay да ја земам...
   
 10. Bloom19

  Bloom19 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 март 2015
  Пораки:
  398
  Допаѓања:
  1.601
  Пол:
  Женски
  Oд сајтот на Анастасиа Беверли Хилс. И сигурно нешто ќе ти стигне, од каде и да ја нарачаш, над 22 евра се плаќа. Најдобро да си се јавиш на царина да си прашаш. Царинската стапка за шминка е 6.5%, ддв нормално е 18%. Мислам дека прочитав дека ако е помеѓу 22 и 45 евра се плаќа само данок, а ако е над 45 евра се плаќа и данок и царинска стапка. Јас имав целосна царинска постапка, па морав да откупувам и товарен лист, покрај и тие трошоци. Пробај пиши им меил на Бјутибеј ако сакаат да ти го пишат на помала вредност под 20 евра :)
   
  На Loretta му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  4.544
  Допаѓања:
  3.879
  Пол:
  Женски
  Дали некоја го купи сетот за контурирање од Шатци? Тој што е 380 ден.Ме интересира мислење за квалитетот.
   
 12. realGirl

  realGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2014
  Пораки:
  1.353
  Допаѓања:
  6.672
  Пол:
  Женски
  Јас го имам порачано овој сет од алиекспес, бадијала парите, многу се трвди подобро земи си од овде некој за 200-300ден. поскапо барем ќе бидеш сигурна во квалитетот.
   
  На Salome му/ѝ се допаѓа ова.
 13. cupicupicake

  cupicupicake Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2015
  Пораки:
  58
  Допаѓања:
  67
  Пол:
  Женски
  Јас го имам и еднаш го пробав и не сум задоволна, не знам дали јас не го употребувам правилно или толку му е квалитетот ама лицето некако многу ми светешеи и боите не се многу јаки. Ако има некој друго искуство нека каже баш ме интересира.
   
  На Elence93 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Bloom19

  Bloom19 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 март 2015
  Пораки:
  398
  Допаѓања:
  1.601
  Пол:
  Женски
  Не сум го пробала, ама сакав едно време да го земам и ме заинтригира зашто Шатци не истакнува производител, па им пишав да ми кажат од кој бренд е и добив само seen 2 пати :) Мислам дека се е јасно колку се квалитетни кога избегнуваат да го кажат брендот, а во Шатци ако купував до сега, веќе нема да стапнам, онака за чисто лошиот однос кон клиентите, не за неименуван сет за контурирање.
   
  На OmniaVanitas и kala21 им се допаѓа ова.
 15. One.Moment

  One.Moment Популарен член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2014
  Пораки:
  431
  Допаѓања:
  3.538
  Пол:
  Женски
  Ги има некој пробано? :?:
  [​IMG]
   
 16. mssuniquee

  mssuniquee Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 февруари 2015
  Пораки:
  1.691
  Допаѓања:
  27.185
  Пол:
  Женски
  Mels e prendot, a istiot set go ima vo Moda prodavnicata 150 den.Jas im komentirav na statusot no me bloknaa na fb hhh
   
  На OmniaVanitas, Rose96, Oxymoron и 3 други им се допаѓа ова.
 17. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  4.544
  Допаѓања:
  3.879
  Пол:
  Женски
  Да, баш вчера бев, исто донеле некои кремасти палети за контурирање, пишува на нив Меис и се 380 ден., се пресмеав.
   
  На Bloom19 и mssuniquee им се допаѓа ова.
 18. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  4.544
  Допаѓања:
  3.879
  Пол:
  Женски
  Ги има овие кај нас? И кои цени се движат? Преубави бои, не знам што попрво би купила :inlove:

  [​IMG]
   
 19. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  4.781
  Допаѓања:
  65.189
  Пол:
  Женски
  Ги има во Капитол и Сити мол на штандовите на Хемел. Бронзерот е нешто повеќе од 250 ден. ако не се лажам.
   
  На Elence93 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Rose96

  Rose96 Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 јануари 2011
  Пораки:
  2.672
  Допаѓања:
  37.076


  Напишав и јас една рецензија на продуктите за контурирање од Ингрид Козметика еве линк:

  http://rosee96.blogspot.mk/2016/04/ingrid-cosmetic-hd-shimmer-and-bronzing.html
   
  На koritsaki и Elence93 им се допаѓа ова.