Контурирање на лицето

Дискусија во 'Лице' започната од The.Pink.Angel, 28 јули 2014.

 1. ванилала

  ванилала Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2015
  Пораки:
  1.647
  Допаѓања:
  5.227
  Пол:
  Женски
  Дали ја имаш најдено негде сега скоро? И јас ја користам за контурирање.. во дм и еликсир донеле нова линија сенки :( А ептен ми беше погодена
   
 2. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  13.801
  Допаѓања:
  75.538
  Пол:
  Женски
  Акo не мoжете дa јa нaјдете сенкaвa нa Есенс, другa препoрaкa е oвa нa Nyx Taupe руменилoтo, oкoлу 300 ден мислaм чини aмa и пoгoлем е прoизвoдoт , истo тaкa е мaт внaтре немa светки

  [​IMG]
   
  На buttercup5, Jordanovska-K, LollySky и 2 други им се допаѓа ова.
 3. kim.k

  kim.k Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  1.685
  Допаѓања:
  14.391
  Пол:
  Женски
  Ја немам видено и јас во последно време, а при крај ми е не знам што ќе правам кога ќе ми се потроши (wtf)
   
  На ванилала и koritsaki им се допаѓа ова.
 4. ванилала

  ванилала Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2015
  Пораки:
  1.647
  Допаѓања:
  5.227
  Пол:
  Женски
  Го нема ни ова во Александар Козметик,некое друго чаре за ваков ладен подтон?Не ми се оди портокалова на лице...
   
 5. nena2010

  nena2010 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 декември 2010
  Пораки:
  4.811
  Допаѓања:
  33.377
  Пол:
  Женски
  Ne se lazete ao Maeis od Shatzi kineski e.
   
  На mssuniquee му/ѝ се допаѓа ова.
 6. mssuniquee

  mssuniquee Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 февруари 2015
  Пораки:
  1.674
  Допаѓања:
  27.089
  Пол:
  Женски
  tie od Mels vo Kosovo po 1 evro se prodavaat ..
   
  На OmniaVanitas му/ѝ се допаѓа ова.
 7. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  13.801
  Допаѓања:
  75.538
  Пол:
  Женски
  На ванилала му/ѝ се допаѓа ова.
 8. el3na

  el3na Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 октомври 2015
  Пораки:
  102
  Допаѓања:
  501
  Пол:
  Женски
   
  На SV1911, Acka22, softy1 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 9. T-e-s-a-kam

  T-e-s-a-kam Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2011
  Пораки:
  62
  Допаѓања:
  17
  kade mozam da najdam proizvodi n nyx?
   
 10. Bloom19

  Bloom19 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 март 2015
  Пораки:
  398
  Допаѓања:
  1.601
  Пол:
  Женски
  Во александар козметик, се наоѓа по улицата кај Зебра, но подоле, кај Рамсторот што се наоѓа.
   
 11. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  4.542
  Допаѓања:
  3.875
  Пол:
  Женски
  Дали се ок палетите за контурирање на Меис? И каде ги има во Аеродром и Центар? Гледам ги има во Шатци по 380 ден., али верувам дека на други места не се повеќе од 200 ден.
   
 12. Loretta

  Loretta Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2013
  Пораки:
  143
  Допаѓања:
  628
  Девојки, морам да ви ја пофалам летната палетата за контури на Deborah, јас ја имам бр.2 и е совршена за мојот потемен тен :D
  productimage-picture-maxiterra-contouring-11700_t_w280_h280.jpg
   
  Последна измена: 9 јуни 2016
  На Acka22, joy1, el3na и 2 други им се допаѓа ова.
 13. vogue.and.vogue

  vogue.and.vogue Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 август 2014
  Пораки:
  120
  Допаѓања:
  177
  Преубава, совршена е :inlove::inlove::inlove:
   
  На Loretta му/ѝ се допаѓа ова.
 14. marta.99

  marta.99 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 август 2012
  Пораки:
  244
  Допаѓања:
  128
  Пол:
  Женски
  Која е цената на палетава? :)
   
 15. Loretta

  Loretta Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2013
  Пораки:
  143
  Допаѓања:
  628
  На marta.99 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Kitty23

  Kitty23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јули 2016
  Пораки:
  194
  Допаѓања:
  140
  Пол:
  Женски
  Ја има ли некој оваа палета? Доколку ја има некој може ли да сподели искуство
   

  Прикачени фајлови:

 17. simonna.a

  simonna.a Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 февруари 2013
  Пораки:
  3.795
  Допаѓања:
  22.905
  Пол:
  Женски
  Извинете ако бидам оф со мислењево ама морам да си кажам дека првично прочитав Копирање на лицето а не контурирање на лицето...ето това било то...ако ме разбираш[​IMG]
   
 18. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  17.221
  Допаѓања:
  109.145
  Пол:
  Женски
  На пазар е истата 150 денари.
   
 19. lunchy

  lunchy Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2016
  Пораки:
  233
  Допаѓања:
  311
  Пол:
  Женски
 20. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  15.233
  Допаѓања:
  74.848
  Пол:
  Женски
  Ги има и на Бит Пазар по тезгите со козметика, не видов цена, ама приметив некои од палетите.

  Околу другото за жал и не можам да ти кажам нешто повеќе, не сум користела ништо друго од Meis, освен сенки за очи кои ми се онака просечни, ама фино се блендаат, па претпоставувам дека и другиве производи се тука некаде.
   
  На Elence93 му/ѝ се допаѓа ова.