1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Концерти

Дискусија во 'Музика' започната од Ariel, 29 март 2010.

  1. yummy

    yummy Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    319
    Допаѓања:
    49
    Концерти - е тоа е нешто за што навистина живеам! Омилен ми е секако на Whitesnake!!! Мислам чувството е незаменливо, транс, екстаза....ууух...... Бев и на ZZ Top, дечките се супер, мислам стварно беше топ.
    Да не ги запоставиме и нашиве како што се Влатко Стефаноски, како звучи во живо тоа е неверојатно... ПОтоа Леб и Сол, (новата постава) тој нивен етно џез - убија, мислам се гордеам што Македонија има такви музичари и што сум Македонка :)
    Што знам, сакам да одам на класика концерти, на пр Симон Трпчески, мислам човекот не е нормален, лудило, како звучи само.. :x
    Иначе годинава во Ск е Billie Idol а на гитара ќе биде Steve Stevens, 2 во 1! Metallica, Black Sabbath, Slayer, Magdeth и Antrax се во Бугарија на 22. И да Bob Dylan доаѓа во Ск исто во Јуни.
    А во Белград знам за Клептон а за ГНР не е сигурно ;)
     
  2. enca.69

    enca.69 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    1.709
    Допаѓања:
    3.449
    Kатјичка, како што пишав...еден другар го најави...мислам си пиша на профил на фб.....а му верувам од проста причина што и пред воопшто да се спомне дека Сантана доаѓа на градски, и 50 цент исто ги најави...можеби два три месеци пред и да се спомне дека ќе дојдат...така да ова ми остава простор да верувам дека и за Бон Џови ќе биде така...се надам баш сеа да не ја утне...ако имам уште нешто одма ќе ви пишам ;) :D
     
  3. rozita91

    rozita91 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 мај 2010
    Пораки:
    335
    Допаѓања:
    28


    е ако дојде Бон Џови планирајте ме и мене и јас идам не би пропуштила такво нешто ;) а последен концерт на кој што бев е на ЦРВЕНА ЈАБУКА и морам да признаам беше многу убаво :) :)
     
  4. annii

    annii Популарен член

    Се зачлени на:
    16 април 2010
    Пораки:
    3.328
    Допаѓања:
    5.841
    На концерти како помала имам многу често одено на оние детските концерти и кај Мишо Ковач мислам дека има еднаш отидено
    Сега вака самостојно што би се рекло имам отидено кај Ламбе значи се немав договорено со ниедно другарка ни една нејќеше да иде и имав некој верба дека тоа ќе успее така ја да сум таму сама,повеќе ми викаа што ќе идеш сама што ќе правиш не знаеш никоја таму но сепак отидов и прекрасно си поминав како прв концерт на кој сум отишла сама значи беше пренјаубаво и мислам дека вака поубаво си поминав отколку со некој
    И бев кај Некст Тајм на концерт и таму бев сама и таму преубаво си помининав :D
    Значи и да немате друштво никогаш не се откажувајте одете и забавувајте се :)
     
  5. Ariel

    Ariel Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    7.788
    Допаѓања:
    131.403
    Картите за концертот на Били Ајдол на 20 јуни се веќе во продажба, и чинат 1000 и 1500 ден.
    Концертот ќе се одржи на лизгалиште.

    Едвај чекам :rock:
     
  6. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.596
    :y:

    Колку само сакам јас да го донесат него, а да не зборувам за N.E.R.D. и Pharrell W. ;)

    Многу сакам концерти, целата таа атмосфера, дури преминувам и преки чекањето во ред (добро и нема баш некој ред, ама ајде) :D нервозата, буткањето, потечени вени од стоење... ама АКО! :lol:

    Најубав впечаток - Lenny Kravitz во Охрид и 50 cent - вистински звезди во секоја смисла на зборот. Ги засакав уште повеќе :$

    Редовно одам на Здравко Чолиќ, Здравче си е Здравче што би рекла мајка ми.
    Од домашните - нормално тие на Тоше, незаменливи, бев и на неколку на Калиопи...
    Од пред неколку години така фин впечаток ми оставија Moloko и Faithless.

    А концерт на кој не отидов, а САКАВ, и бев очајна што не стигнав и сакам да си апнам од г'зот сега од мака - Beyonce во Загреб.... Ах.... ;(
     
  7. Ariel

    Ariel Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    7.788
    Допаѓања:
    131.403
    Не на лизгалиште, туку на Кале, кај Пиво фест што беше организиран.
     
  8. veri

    veri Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2010
    Пораки:
    3.061
    Допаѓања:
    1.477
    Сакам да го донесат Роби Вилијамс!!! :*
     
  9. annii

    annii Популарен член

    Се зачлени на:
    16 април 2010
    Пораки:
    3.328
    Допаѓања:
    5.841
    Ее ќе биде лудница ако го донесат :D
     
  10. veri

    veri Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2010
    Пораки:
    3.061
    Допаѓања:
    1.477
    Ама ќе си почекаме додека да го донесат :(
     
  11. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    Кој беше на Жељко девојки ? :) Јас не бев , беше моја другарка и било хаос ради фалс карти :^) До кога бе вака ? Идеш да си поминеш убаво и ни крив ни дужен не те пуштаат внатре .. :D
     
  12. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.025
    Допаѓања:
    199.005
    Пол:
    Женски
    Како бе така? Зарем имало некој да продава лажни карти? ЦЦЦЦЦЦ... до кај стигнавмеееее...
     
  13. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    Им се видело на обезбедувањето многу луѓе и проверувале со некое апаратче . Ама пази , некои што имале фалс ги пуштиле , и кога виделе дека многу народ има внатре , веќе не пуштале . А знаеш колку платила некоја жена од тие што ги шиткале , што биле фалс? 3000 дала .. и не ја пуштиле внатре , почнала да се дере .. што е и нормално .. пола саат само не можеле да влезат . Срамота е ств ..
     
  14. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.025
    Допаѓања:
    199.005
    Пол:
    Женски
    Стварно срамота. Најлошо е што стварно има луѓе што заработуваат на тој начин... нормално дека жената ќе се дере, не може едни да пуштаат, а други не... јас слушнав дека концертот бил предобар, иако самата не би отишла, не го слушам.
     
  15. SunFlower94

    SunFlower94 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2010
    Пораки:
    433
    Допаѓања:
    362
    сега во сабота Влатко Илиевски прави концерт, многу го сакам ќе одам..да не оди некој??
     
  16. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.805
    Допаѓања:
    65.523
    Пол:
    Женски
    Јас после вчерашниот концерт сфатив дека не сум човек за идење по вакви настани.Барем не повеќе.
    Вчера почна коцертот накај 9 и 15 и иако е тоа нормално стварно се изнервирав и почнав да зборам нешто од типот Па што се замислува он дека е, јас него да го чекам, да си го трошам времето на некој си таму... Башка гужвата ме уби во поим и бев спремна да се размавам, ама среќа до тоа не дојде :whew:
    И така си сфатив дека е попаметно од домче да си гледам концерти и кога сакам јас тогаш да почнат :D
     
  17. veri

    veri Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2010
    Пораки:
    3.061
    Допаѓања:
    1.477
    Како бе 3000 ден платила за карта? :^) ц ц ц
     
  18. veri

    veri Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2010
    Пораки:
    3.061
    Допаѓања:
    1.477
    Сакам на концерт на Alicia Keys!!! :l:
     
  19. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.596

    Сакам и јас, баш сега ја слушам ;) Сакам и на ne-yo, kanye west i N.E.R.D.
    Ама ќе се задоволам со Mr. Billy Idol... Добро е, добро, а ич па? :)
     
  20. veri

    veri Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2010
    Пораки:
    3.061
    Допаѓања:
    1.477
    Лелее не ми се верува, конечно да слушнам дека некој го сака Ne-yo :* Секогаш кога ќе спомнам дека многу го слушам Ne-yo и сите ми викаат Кој е тој??? :^) Или само по една две песни знаат од него и толку :| А тој е еден од најталентираните музичари и преубави песни има, само повеќе за други пејачи прави песни отколку за него. Баш ми е мило што конечно најдов некој што го сака исто како мене :) Заедно ќе му одиме на концерт :l: