1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Концерти

Дискусија во 'Музика' започната од Ariel, 29 март 2010.

  1. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.594
    ^^ Договорено, јас го обожавам, какви две песни - ги имам СИТЕ песни на ne-yo, и која од која е преубава. Кога го пуштам другарите ми викаат - кој е овој лигуш? :lol:
    Викам - тој е единствениот што ја разбира жената. Како да пее само за мене. :inlove: Еве Veri ќе го делиме. Ама :!: само јас и ти. :D
     
  2. yummy

    yummy Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    319
    Допаѓања:
    49
    Billy Idol концертов ќе биде лудница! Едвај чекам! А што ме радува најмногу е тоа што Steve Stevens и Derek Sherinian ќе бидат во бенд.... Само криво ми е што DIO умре а баш требаше на 22 да биде во Софија ;( ;( ;(
     
  3. Ariel

    Ariel Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    7.778
    Допаѓања:
    131.205
    Концертот на Били Ајдол беше лудница!

    Требаше да биде на Кале, ама го преместија на саем поради најавите за врнежи. Е на саем беше топло, ама што да се прави!

    Метрополитан арената беше полна, ама не еден врз друг, туку културно полна, да можеш да си застанеш, па дури и да си поскокаш :) Имаше луѓе од секоја возраст, од 9-10 годишни деца кои беа дојдени со нивните родители, до 60 и нешто годишни рокери.

    Предгрупа беа прихомодо поп, кои направија одлична атмосфера.

    Били Ајдол беше супер! Имаше одлична комуникација со публиката, секој втор збор му беше Скопје, па и наместо LA woman пееше Skopje woman :D. Главно ги пееше хитовите, освен Cradle of Love и Speed. Атмосферата беше страшно енергична! Јас стоев позади, и не се сеќаам на друг концерт толку енергично да било буквално на целиот простор! Веројатно беа дојдени луѓе кои стварно ја сакаат неговата музика, и ги знаеја песните. Пак ќе кажам, ретко видена енергија!

    Типот на негови 55 години се утепа од играње, скокање, башка што се соблече и изгледаше супер! Не мислев дека ова ќе го кажам за некој на негови години :lol:

    И да, секоја чест на Steve Stevens, не е нормален! И другите во бендот.
     
  4. princessofthedark

    princessofthedark Популарен член

    Се зачлени на:
    15 април 2010
    Пораки:
    1.018
    Допаѓања:
    149
    бев лани во Грција двапати на ЛП :rock: :rock: :rock:
    инаку посетувам ретко бидејќи метал групи од странство многу ретко доаќаат наваму :(
     
  5. OzzyAngel

    OzzyAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    17 март 2010
    Пораки:
    1.884
    Допаѓања:
    1.223
    Последно бев во Охрид малку на Бјело Дугме, малку на рибља чорба, но најглупава организација досега што сум ја видела!!! :tmi: :tmi: :tmi: :tmi: едните пеат едно, другите на 20 метри пеат друго, се мешаат гласови, песни...
    Ама затоа пак имав среќа да ги видам Дугмеџиите на плажа и многу блиску! ;) ;) колку бев среќна!!!
    Не одам многу по концерти, освен на оние пејачи што многу ги сакам, како Здравко Чолиќ и еве сега Дугмето. Ех да дојде Оззи Озборн... :lol:
     
  6. veri

    veri Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2010
    Пораки:
    3.061
    Допаѓања:
    1.477
    Сакам на концерт на Mary J Blige :inlove: Ја обожаваааам :l: :l: :l:
     
  7. Go-Girl

    Go-Girl Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    3.712
    Допаѓања:
    3.988
    ова беше....МАКЕДОНИЈА И СЕ Е ВОЗМОЖНО.....супер концерти - ужасен термин и организација :fubar:
     
  8. Wild.Child

    Wild.Child Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.573
    Допаѓања:
    6.698
    Требало во средина и Цеца да ја стават. :rofl: :rofl: :rofl:
     
  9. Echo

    Echo Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 март 2010
    Пораки:
    215
    Допаѓања:
    114
    Аххх, значи толку многу сакам концерти, ама никогаш да ми се погоди термин. Последен пат бев на Ван Гог во Хард Рок и се угушив (тоа беше зимата), башка имав добиено, ама смрт ми беше тој ден. Претходно бев на Лени Кравиц во Охрид и беше прекрасно, сакав да одам на Били Ајдол, ама ќе пукнам што не бев, зашто го обожавам човекот. Тоа ќе ми биде непреболен настан на кој не бев. На наши изведувачи сум била одамна на Нокаут, а пред некоја година на д.н.о. и беше несвест. Едвај чекам пак да свират. И тоа. Животна желба ми е да идам на концерт на Duran Duran! И така натаму... 8) 8) 8) 8)
     
  10. Krisi

    Krisi Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2010
    Пораки:
    408
    Допаѓања:
    152
    Мене ми се исполни животната желба да идам на концерт на Queen и Muse. :inlove: :inlove: :rock: :rock: :rock: Е сега не беше оригиналната постава на Queen,без Freddie Mercury, за жал, никогаш не може да биде исто ,ама невозможно е,штета што не сум живеела во 70-ти години. :(
    Инаку би сакала да идам на Coldplay, Franz Ferdinand, The Killers, Robbie Williams, Arctic Monkeys, Balasevic, Kasabian, така тие ми текнаа моментално, ама знам дека има уште многуууу други :)
     
  11. veri

    veri Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2010
    Пораки:
    3.061
    Допаѓања:
    1.477
    Заедно ќе одиме ;)
    I :l: Robbie :inlove: :inlove: :inlove:
     
  12. OzzyAngel

    OzzyAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    17 март 2010
    Пораки:
    1.884
    Допаѓања:
    1.223
    :lol: :lol: :lol: :lol: Е тоа било :puke: :x Па Бора Чорба од другата страна ги поздравуваше комшиите Ален, Тифа и Жељко, наравно! :rofl:
     
  13. Tenkai

    Tenkai Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јули 2010
    Пораки:
    2.316
    Допаѓања:
    1.904
    И јас го обожавам Роби. :) :l:
    Јас сакам да одам на концерт на Robbie Williams, Muse, Paramore и Beyonce. :)
     
  14. LoVeR

    LoVeR Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јули 2010
    Пораки:
    886
    Допаѓања:
    1.046
    ELITNI ODREDI .....posebno CVIJA likeeeeeeeeeee
    [mod-kirilica:3a63lyrt][/mod-kirilica:3a63lyrt]
    [mod-tekst:3a63lyrt][/mod-tekst:3a63lyrt]
     
  15. annii

    annii Популарен член

    Се зачлени на:
    16 април 2010
    Пораки:
    3.327
    Допаѓања:
    5.841
    Ухуу и јас сум тука за Робии :inlove:
     
  16. Wild.Child

    Wild.Child Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.573
    Допаѓања:
    6.698
    ^^ Ќе ви се придружам и јас. ;)
     
  17. veri

    veri Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2010
    Пораки:
    3.061
    Допаѓања:
    1.477
    Сакам на концерт на Usher.. Мн добри песни има на новиот албум :l:
    Сакам и на Енрике :inlove:
     
  18. Krisi

    Krisi Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2010
    Пораки:
    408
    Допаѓања:
    152
    Леле Museеее....ја бев...неэнаеш што прават дечките, прав спектакл, не се эа џабе прогласувани со години эа најдобар live band :rock: :rock: :rock: :rock:
     
  19. Bright

    Bright Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.547
    Допаѓања:
    5.516
    Дефинитивно. Лудак кој знае да импресионира со глас и песни. :inlove:
     
  20. Krisi

    Krisi Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2010
    Пораки:
    408
    Допаѓања:
    152
    Авалон треба сериоэно да раэмислат да го деведат Роби во Македонија.Ќе биде полн погодок! ;)
     
    На Wild.Child му/ѝ се допаѓа ова.