Концерти

Дискусија во 'Музика' започната од Ariel, 29 март 2010.

 1. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.498
  ^^ Договорено, јас го обожавам, какви две песни - ги имам СИТЕ песни на ne-yo, и која од која е преубава. Кога го пуштам другарите ми викаат - кој е овој лигуш? :lol:
  Викам - тој е единствениот што ја разбира жената. Како да пее само за мене. :inlove: Еве Veri ќе го делиме. Ама :!: само јас и ти. :D
   
 2. yummy

  yummy Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  319
  Допаѓања:
  48
  Billy Idol концертов ќе биде лудница! Едвај чекам! А што ме радува најмногу е тоа што Steve Stevens и Derek Sherinian ќе бидат во бенд.... Само криво ми е што DIO умре а баш требаше на 22 да биде во Софија ;( ;( ;(
   
 3. Ariel

  Ariel Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  3.436
  Допаѓања:
  55.332
  Концертот на Били Ајдол беше лудница!

  Требаше да биде на Кале, ама го преместија на саем поради најавите за врнежи. Е на саем беше топло, ама што да се прави!

  Метрополитан арената беше полна, ама не еден врз друг, туку културно полна, да можеш да си застанеш, па дури и да си поскокаш :) Имаше луѓе од секоја возраст, од 9-10 годишни деца кои беа дојдени со нивните родители, до 60 и нешто годишни рокери.

  Предгрупа беа прихомодо поп, кои направија одлична атмосфера.

  Били Ајдол беше супер! Имаше одлична комуникација со публиката, секој втор збор му беше Скопје, па и наместо LA woman пееше Skopje woman :D. Главно ги пееше хитовите, освен Cradle of Love и Speed. Атмосферата беше страшно енергична! Јас стоев позади, и не се сеќаам на друг концерт толку енергично да било буквално на целиот простор! Веројатно беа дојдени луѓе кои стварно ја сакаат неговата музика, и ги знаеја песните. Пак ќе кажам, ретко видена енергија!

  Типот на негови 55 години се утепа од играње, скокање, башка што се соблече и изгледаше супер! Не мислев дека ова ќе го кажам за некој на негови години :lol:

  И да, секоја чест на Steve Stevens, не е нормален! И другите во бендот.
   
 4. princessofthedark

  princessofthedark Популарен член

  Се зачлени на:
  15 април 2010
  Пораки:
  1.018
  Допаѓања:
  141
  бев лани во Грција двапати на ЛП :rock: :rock: :rock:
  инаку посетувам ретко бидејќи метал групи од странство многу ретко доаќаат наваму :(
   
 5. OzzyAngel

  OzzyAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2010
  Пораки:
  1.884
  Допаѓања:
  1.215
  Последно бев во Охрид малку на Бјело Дугме, малку на рибља чорба, но најглупава организација досега што сум ја видела!!! :tmi: :tmi: :tmi: :tmi: едните пеат едно, другите на 20 метри пеат друго, се мешаат гласови, песни...
  Ама затоа пак имав среќа да ги видам Дугмеџиите на плажа и многу блиску! ;) ;) колку бев среќна!!!
  Не одам многу по концерти, освен на оние пејачи што многу ги сакам, како Здравко Чолиќ и еве сега Дугмето. Ех да дојде Оззи Озборн... :lol:
   
 6. veri

  veri Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  3.061
  Допаѓања:
  1.468
  Сакам на концерт на Mary J Blige :inlove: Ја обожаваааам :l: :l: :l:
   
 7. Go-Girl

  Go-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  3.712
  Допаѓања:
  3.971
  ова беше....МАКЕДОНИЈА И СЕ Е ВОЗМОЖНО.....супер концерти - ужасен термин и организација :fubar:
   
 8. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.682
  Требало во средина и Цеца да ја стават. :rofl: :rofl: :rofl:
   
 9. Echo

  Echo Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 март 2010
  Пораки:
  215
  Допаѓања:
  94
  Аххх, значи толку многу сакам концерти, ама никогаш да ми се погоди термин. Последен пат бев на Ван Гог во Хард Рок и се угушив (тоа беше зимата), башка имав добиено, ама смрт ми беше тој ден. Претходно бев на Лени Кравиц во Охрид и беше прекрасно, сакав да одам на Били Ајдол, ама ќе пукнам што не бев, зашто го обожавам човекот. Тоа ќе ми биде непреболен настан на кој не бев. На наши изведувачи сум била одамна на Нокаут, а пред некоја година на д.н.о. и беше несвест. Едвај чекам пак да свират. И тоа. Животна желба ми е да идам на концерт на Duran Duran! И така натаму... 8) 8) 8) 8)
   
 10. Krisi

  Krisi Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  408
  Допаѓања:
  152
  Мене ми се исполни животната желба да идам на концерт на Queen и Muse. :inlove: :inlove: :rock: :rock: :rock: Е сега не беше оригиналната постава на Queen,без Freddie Mercury, за жал, никогаш не може да биде исто ,ама невозможно е,штета што не сум живеела во 70-ти години. :(
  Инаку би сакала да идам на Coldplay, Franz Ferdinand, The Killers, Robbie Williams, Arctic Monkeys, Balasevic, Kasabian, така тие ми текнаа моментално, ама знам дека има уште многуууу други :)
   
 11. veri

  veri Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  3.061
  Допаѓања:
  1.468
  Заедно ќе одиме ;)
  I :l: Robbie :inlove: :inlove: :inlove:
   
 12. OzzyAngel

  OzzyAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2010
  Пораки:
  1.884
  Допаѓања:
  1.215
  :lol: :lol: :lol: :lol: Е тоа било :puke: :x Па Бора Чорба од другата страна ги поздравуваше комшиите Ален, Тифа и Жељко, наравно! :rofl:
   
 13. Tenkai

  Tenkai Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јули 2010
  Пораки:
  2.316
  Допаѓања:
  1.899
  И јас го обожавам Роби. :) :l:
  Јас сакам да одам на концерт на Robbie Williams, Muse, Paramore и Beyonce. :)
   
 14. LoVeR

  LoVeR Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2010
  Пораки:
  886
  Допаѓања:
  1.046
  ELITNI ODREDI .....posebno CVIJA likeeeeeeeeeee
  [mod-kirilica:3a63lyrt][/mod-kirilica:3a63lyrt]
  [mod-tekst:3a63lyrt][/mod-tekst:3a63lyrt]
   
 15. annii

  annii Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2010
  Пораки:
  2.984
  Допаѓања:
  4.108
  Ухуу и јас сум тука за Робии :inlove:
   
 16. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.682
  ^^ Ќе ви се придружам и јас. ;)
   
 17. veri

  veri Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  3.061
  Допаѓања:
  1.468
  Сакам на концерт на Usher.. Мн добри песни има на новиот албум :l:
  Сакам и на Енрике :inlove:
   
 18. Krisi

  Krisi Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  408
  Допаѓања:
  152
  Леле Museеее....ја бев...неэнаеш што прават дечките, прав спектакл, не се эа џабе прогласувани со години эа најдобар live band :rock: :rock: :rock: :rock:
   
 19. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.487
  Дефинитивно. Лудак кој знае да импресионира со глас и песни. :inlove:
   
 20. Krisi

  Krisi Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  408
  Допаѓања:
  152
  Авалон треба сериоэно да раэмислат да го деведат Роби во Македонија.Ќе биде полн погодок! ;)
   
  На Wild.Child му/ѝ се допаѓа ова.