Концерти

Дискусија во 'Музика' започната од Ariel, 29 март 2010.

 1. Animali

  Animali Популарен член

  Се зачлени на:
  21 септември 2016
  Пораки:
  1.156
  Допаѓања:
  9.372
  Пол:
  Женски
  Што мислите, дали има шанси Малума да го договорат и за Скопје, кога веќе ќе пее во Бугарија?
  Оти така испадна за Андре, па дали и за ова ќе има шанси, не знам :?:

  @theMidnight Јас бев вчера и и феноменално е мал збор. Надреално, едноставно ѕвезда од светски рамки :l:
   
  На The Saturdays му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Ма.нев

  Ма.нев Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2019
  Пораки:
  780
  Допаѓања:
  1.206
  Пол:
  Машки
  Јас во вторник одам да земам карта за Малума. За во Скопје не знам што ќе правите вие...
   
 3. Animali

  Animali Популарен член

  Се зачлени на:
  21 септември 2016
  Пораки:
  1.156
  Допаѓања:
  9.372
  Пол:
  Женски
  @Ма.нев Океј, ти благодарам на исцрпниот одговор кој ми беше од големо значење, дека клучно ми беше да знам што ќе правиш ти.
   
  На IM.TMKQ, Feminka22 и Ketchup им се допаѓа ова.
 4. Ма.нев

  Ма.нев Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2019
  Пораки:
  780
  Допаѓања:
  1.206
  Пол:
  Машки
  На официјалната страна нема ништо за Скопје. Исто беше кај Енрике, прво направи концерт во Софија, виде дека е полна салата, па после и во Скопје. Можеби и со Малума ќе биде исто. Картите за него се 40, 50, 60, 65 евра. Толку беше и за Енрике.
  Може и ќе направи во Скопје, а можеби и не. Мислам дека зависи од концертот во Софија, исто како што беше и за Енрике.
   
  На Animali му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Animali

  Animali Популарен член

  Се зачлени на:
  21 септември 2016
  Пораки:
  1.156
  Допаѓања:
  9.372
  Пол:
  Женски
  @Ма.нев Ти благодарам на одговорот. Точно, и за Енрике испадна така и за цените.
  Се надевам и за Малума ќе испадне исто :D

  Ако не, пут под ноге и правац кон Софија :D
   
  На Ма.нев му/ѝ се допаѓа ова.
 6. najjacha

  najjacha Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 април 2018
  Пораки:
  292
  Допаѓања:
  323
  Пол:
  Женски
  Покачени се картите за Чолич, колку се сега да не знае некој за партер?
   
 7. 96kiko96

  96kiko96 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 мај 2018
  Пораки:
  176
  Допаѓања:
  446
  Пол:
  Машки
  Одам утре на Sting концертот ама сам, за жал немав со кого па морам сам, има ли некој кој што ќе оди па да се споиме ?
  Имајте убава вечер.
   
 8. 96kiko96

  96kiko96 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 мај 2018
  Пораки:
  176
  Допаѓања:
  446
  Пол:
  Машки
  btw картата ми е партер
   
 9. Tinita

  Tinita Нов член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2019
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Женски
  Продавам 4 карти за концертот на Здравко Чолиќ на 15.06 (сабота), 300/250 денари - партер, бидејќи не можам да ги искористам доколку сака некој. :)
   
 10. Tinita

  Tinita Нов член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2019
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Женски
  Продавам 4 карти за концертот на Здравко Чолиќ на 15.06 (сабота), 300/250 денари - партер, бидејќи не можам да ги искористам доколку сеуште немате земено :)
   
 11. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  15.533
  Допаѓања:
  132.525
  Пол:
  Женски
  Кој сака пак на Енрике... во Солун на 27.10. Со време да си видите и да си купите карти :D[​IMG]
   
 12. SpringGirl

  SpringGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 март 2012
  Пораки:
  37
  Допаѓања:
  2
  Продавам две карти за Paul Kalkbrenner во Струга на Green Beach Festival на 1 август.Повеќе инфо за цена во порака :)
   
 13. hellocity

  hellocity Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 август 2017
  Пораки:
  2.010
  Допаѓања:
  4.054
  Пол:
  Женски
  Кој планира летото на егзит да оде во Србија? Нека пише