Концерти

Дискусија во 'Музика' започната од Ariel, 29 март 2010.

 1. x.Daisy.x

  x.Daisy.x Популарен член

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  3.420
  Допаѓања:
  12.333
  Bob Marley. ;(
  Miley Cyrus.
  Paramore.
  Eminem :inlove:
   
  На Tabby му/ѝ се допаѓа ова.
 2. LifeLove

  LifeLove Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  358
  Допаѓања:
  141
  Воопшто не одам на концерти ама оној на 50 Цент никако не смеев да го пропуштам :) преубаво си поминав!
   
 3. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.811
  Допаѓања:
  2.100
  некој да не оди на Северина? слушам спектакл подготвувала
   
 4. Phyramide

  Phyramide Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  3.009
  Допаѓања:
  14.770
  Сакам концерти, зошто да не, поготово ако знам дека доаѓа некој бенд или пејач/пејачка во непосредна близина кои многу ги сакам, се трудам да отидам.
  Концерти кои најмногу ми останале во сеќавање се дефинитивно концертите на Џастин Тимберлејк, Колдплеј, Хемиските браќа, Масив Атак и последно Таксират ми стои во сеќавање поготово настапот на Џулиет Луис и на Кирил Џајковски. Незаборавни моменти...
   
 5. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.811
  Допаѓања:
  2.100
  Значи месецов милион концерти, цела српска естрада ке праи концерт кај нас... Беше нели Самарџич, сега Северина, Цеца, Чолич, Карлеуша, Рибља Чорба, Црвена Јабука.... сите во ноември концерти во СКопје....

  Инаку некој да не оди на Лејјди Гага во Загреб ? 200 евра е аражман
   
 6. sonce777

  sonce777 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2010
  Пораки:
  461
  Допаѓања:
  259
  Пол:
  Женски
  Разбрав Харис Џинович ке пеел во Куманово но не разбрав на кој датум дали 8.11 или 10.11 ,и дали е точно дека ке пее на плоштадот.Ги сакам неговите песни и сакам да го слушам ,ве молам ако имате точна информација кажете ми.Благодарам
   
 7. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.758
  А дали е некој информиран колку ќе се наплаќа за Црвена Јабука овој викенд во Б2?
   
 8. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.498
  Претерано му се израдував на коцертот на Здравко Чолич, 25.12.2010 во Борис Трајковски.
  Го чекам повеќе од 2 години да дојде на асален концерт во сала, за да не измрзнам како лани на Плоштад.
  Ама вреди и едвај чекам. :clap:

  Планирам да одам и на Раде Шербеџија и Тадиќ во Универзална, исто некој декември е.
  На Северина би одела само заради Брегович, ама ќе видиме до сабота.

  А инаку сезоната на концерти ја започнав со Nouvelle Vague. Совршенство.
   
 9. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.811
  Допаѓања:
  2.100
  Чоличчччч.... едвај чекам :)
   
 10. pink4ever

  pink4ever Популарен член

  Се зачлени на:
  23 октомври 2010
  Пораки:
  1.042
  Допаѓања:
  1.006
  те молам кажи ми дата и каде се набавуваат влезниците и от прилика колку чинат
  п.С не сум од ск.
   
 11. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.811
  Допаѓања:
  2.100

  КАрлеуша е на 20ти месецов, Цеца на 26ти, Чорба и Јабука поминаа.. А за Чолич грешка сум биила, доаѓа на 25ти декември. Сите концерти се во Борис Трајковски, незнам која цена, а билетите најверојатно се набавуваат на вообичаените мест
   
 12. pink4ever

  pink4ever Популарен член

  Се зачлени на:
  23 октомври 2010
  Пораки:
  1.042
  Допаѓања:
  1.006
  кој се вообичаените места?
  мислам знам од тв - југотон нешто таму ваму
  ама кај се наоѓааат? :$ :$
   
 13. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.811
  Допаѓања:
  2.100
  Епа во Југотон секогаш има карти за сите концерти скоро, се наоѓа во ГТЦ, одма до Ил Камино - а Ил камино е одма до Манго... Знаеш што, ај ке слушнам на радио деновиве точно каде се продаваат картите за Цеца и Карлеуша и ќе ти пишам :)
   
 14. pink4ever

  pink4ever Популарен член

  Се зачлени на:
  23 октомври 2010
  Пораки:
  1.042
  Допаѓања:
  1.006
  ај те молам обавезно да ми пишеш
  иначе тоа Манго е на први и втори спрат и од кај фонтаната или?? :$ :$ :$
   
 15. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.811
  Допаѓања:
  2.100
  "КОНЦЕРТ НА ЈЕЛЕНА КАРЛЕУША"

  * Локација: Сала Борис Трајковски

  Карти во Продажба од 25 Октомври !!!

  *400-ден стоење

  *500 ден седење

  *800 ден ВИП.


  Продажни места "Југотон", Together, “Tobacco“ (низ целата држава)
  “Розе Веро 2“, билетара на Арена “Борис Трајковски“.

  _________________________________________________________________  26.11.2010 (ПЕТОК):

  "КОНЦЕРТ НА СВЕТЛАНА РАЖЊАТОВИЌ - ЦЕЦА"

  * Локација: Сала Борис Трајковски

  * Организатори: Туристичка Агенција Гуливер  ПУШТЕНИ СЕ ВО ПРОДАЖБА ВЛЕЗНИЦИТЕ ЗА КОНЦЕРТОТ НА ЦЕЦА ПО ЦЕНА ОД:

  - 800 ДЕНАРИ - СТОЕЊЕ

  - 1 000 ДЕНАРИ - СЕДЕЊЕ >>>>>>>>>>>Билети на истиве места како горе (ваљда)
  ______________________________________________________________________________

  Ако ГТЦ има 2 спрата - на први - прошетај ке го најдеш Југотон, сеа незнам како иначе да ти објаснам
   
 16. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  15.533
  Допаѓања:
  132.525
  Пол:
  Женски
  На Phyramide и Trendafilka им се допаѓа ова.
 17. dragan4eDR

  dragan4eDR Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  968
  Допаѓања:
  213
  Пол:
  Женски
  pa..koncertot na Karleusa e odlozen, ama ne se znae za koga!! :'( :'( :'(
   
 18. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.159
  Допаѓања:
  15.270
  За плачка е а? :rofl:
  Кога продала 100 карти ќе има технички проблеми нормално. :lol:
   
 19. Mini.girl

  Mini.girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 ноември 2010
  Пораки:
  92
  Допаѓања:
  12
  Обожавам концерти. Најверна на концерти сум им на Van Gogh...пет пати до сега :D
   
 20. alisa222

  alisa222 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 октомври 2010
  Пораки:
  217
  Допаѓања:
  44
  Сакам да идам на ЗДРАВКО ЧОЛИЌ ама незнам картите каде може да ги набавам. Денес прочитав у весник дека се 800 за стоење ,а 1000 на трибините за седење . Па ако знае некој нека пише кај да ги купам :)