Концерти

Дискусија во 'Музика' започната од Ariel, 29 март 2010.

 1. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.159
  Допаѓања:
  15.270
  аман бе кај се продаваат карти?
  секој концерт исти се местата за продажба, едни исти.
  Југотон, Веро, Тogether ...
   
 2. alisa222

  alisa222 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 октомври 2010
  Пораки:
  217
  Допаѓања:
  44
  ОК ОК , САМО ПРАШАВ ,НЕ КУПУВАМ КАРТИ СЕКОЈ ДЕН ;)
   
 3. Ariel

  Ariel Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  3.436
  Допаѓања:
  55.478
  Аууу, ама ме израдува сега Анат! И браво за Авалон ако навистина успеат да ги донесат!
  Многу се радувам кога ќе дојде кој и да е познат кај нас. Па и да не му ја слушам музиката - одам да го „испоштувам“.
   
 4. Buttterfly

  Buttterfly Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2010
  Пораки:
  625
  Допаѓања:
  728
  Многу ретко одам на концерти - за жал :|

  Инаку би сакала да дојдат Simple Plan :inlove:

  Прашање е дали тие воопшто чуле за Македонија :D
   
 5. chica.bomb

  chica.bomb Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 септември 2010
  Пораки:
  98
  Допаѓања:
  37
  КОНЦЕРТИ! Сите ги сакаме, не?
  Бев на последниот на Тоше, Жељко Јоксимовиќ/Самарџиќ, Цеца, Дино Мерлин, Здравко Чолиќ!
  Прекрасен провод! :D
   
 6. NelChe

  NelChe Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 октомври 2010
  Пораки:
  348
  Допаѓања:
  277
  Сакам концерти, сум била досега на концертот на Лени Кравиц, на Апокалиптика, на 5-6 Таксирати, на Аларм, Ван Гог 2-3 пати... Сигурно има уште ама не ми текнува сега во моментов... Сум била на повеќе журки од светскиве DJи ама нели, тоа веќе не се концерти :) Инаку, живеам за денот кога ќе ми ги донесат MUSE во државава, има да летам од среќа!!!!!!!
   
  На Night.Star му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.682
  Исто и јас за Мuse, ама нема да биде во блиска иднина, барем не во наредните 2 год. :(
   
 8. praski4e

  praski4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 август 2010
  Пораки:
  577
  Допаѓања:
  272
  Пол:
  Женски
  Последно што бев на концерт беше вчера на Аца Лукас и добро беше се изнапеав и пред тоа бев на Здравко Чолиќ и на него беше топ.
   
 9. yummy

  yummy Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  319
  Допаѓања:
  48
  Живаем за концерти!!!
  До сега сум била на Whitesnake, ZZ TOp, Billy Idol, и секако на нашиве _ Леб И Сол, Влатко Стефаноски, Трпчески и Трајанов и дрн дрн...
  Криво ми е мн што не бев на Nouvelle Vogue ;( , не ни знаев дека се во Ск...
  Беше ли некој? Баш ме интересира како било...
   
 10. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.682
  Прљаво казалиште, Ван Гог, Дивље јагоде, Негатив и Bei The Fish ги гледаме во Скопје на 18ти февруари! :rock:
   
  На karak и x.Daisy.x им се допаѓа ова.
 11. x.Daisy.x

  x.Daisy.x Популарен член

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  3.429
  Допаѓања:
  12.379
  ^ Одиш ?!

  Edit:

  PLAN B PRODUKCIJA & JOVANOV RECORDS
  SO GORDOST VI GO NAJAVUVAAT PRVIOT
  SCREAM MUSIC FESTIVAL.
  POVEKE OD 6 CASA ROK SPEKTAKL SO NAJGOLEMITE BALKANSKI BENDOVI:

  - PRLJAVO KAZALISTE
  - VAN GOGH
  - DIVLJE JAGODE
  - NEGATIV
  - BEI THE FISH

  VLEZNICITE VO PRETPRODAZBA MOZE DA SE NABAVAT VO:
  KUPIKARTIZASE.COM
  SKOPJE:
  JUGOTON, tel: +389 2 3239 860
  KAMARAD - RAMSTORE
  CVEKARA ROZE VERO 2
  LITIUM 1 - POZADI KING BURGER, tel: +389 23213 264
  LITIUM 2 - AERODROM ZGRADATA NA PROKREDIT BANKA

  BITOLA - CENTROTREJD, PLOSTAD MAGLONOLIJA
  PRILEP - LITIUM 3, KATNA GARAZA tel: +389 48 435 350
  OHRID - ZZ TOP, CAR SAMOIL B.18
  VELES - UNISON (KAJ FONTANA VO NOVA NASELBA)
  KICEVO - VEMAKS REKORDS, UL. A MAKEDONSKI
  STRUGA - KREDENEC (HOTEL DRIM)
  STRUMICA - KASMER MULTIMEDIJA, UL. BLAGOJ MUCETO 13


  DO 15 JANUARI - 400 DENARI
  DO 1 FEVRUARI - 500 DENARI
  DO 18 FEVRUARI - 600 DENARI
  NA VRATA - 800 DENARI
   
 12. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.682
  ^ Одам, ама ако успеам друштво да најдам. |(
   
  На x.Daisy.x му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Sparks

  Sparks Популарен член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2010
  Пораки:
  896
  Допаѓања:
  3.188
  Bon Jovi @ stadion Maksimir, Zagreb, Hrvatska

  Среда, 8ми јуни 2011 година, 19.45 часот.

  Јас одам секако. Ги премолев другаркиве да одиме, но никој не ми иди. Нема врска сама ќе одам ако треба. :D :D
   
 14. n.a.t.t.y

  n.a.t.t.y Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2011
  Пораки:
  603
  Допаѓања:
  758
  Неостварена желба ми е да отидам на концерт на Бијонсе. Лани во април настапуваше во Загреб, и толку имав желба да отидам ама немав доволно пари. И така, вечерта кога беше концертот, го исцицав цел интернет седејќи на јутуб гледајќи нејзини настапи во живо.. Затоа сум си ветила сама на себе, следен пат кога ќе настапува негде во близина, ќе одам па да знам пешки ако треба !
   
 15. velesanka

  velesanka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2009
  Пораки:
  1.551
  Допаѓања:
  1.548
  одам ако треба и сама на ван гог.. оддвај чекам :)
   
 16. passion.for.fashion

  passion.for.fashion Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 мај 2010
  Пораки:
  391
  Допаѓања:
  84
  ммммм...одвај чекам :D ...баш денес си купив карти од 400 ден :D :D
  :rock: Ван Гог :rock:
   
 17. Noemi

  Noemi Популарен член

  Се зачлени на:
  7 април 2010
  Пораки:
  1.303
  Допаѓања:
  4.287
  на SCREAM фест и Архангел мора да отидам!!! бреее, фебруари многу скап месец ми излезе :D
   
 18. T.vampire

  T.vampire Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2011
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  55
  премногу обожавам концерти..
  Aуу самоо да дојде фебруарии аархангеел!!! :rock:
  едвај чекам мораа да се оде сепак последен концерт му е./ за жалл :(
  па после и
  - PRLJAVO KAZALISTE
  - VAN GOGH
  - DIVLJE JAGODE
  - NEGATIV
  - BEI THE FISH.
  / , јакоо , јакоо :lol:
   
 19. Ket.Rin

  Ket.Rin Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2011
  Пораки:
  286
  Допаѓања:
  968
  Хахаха да, некогаш нема ништо, а сега во еден месец многу се насобраа. Покрај скрим фест и Архангел би сакала да отидам и на ова:
  Riblja Corba,Elektricni Orgazam,Leb i Sol,Rambo Amadeus,AC-DC Tribute.
   
  На martincencee му/ѝ се допаѓа ова.
 20. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.314
  Слушнав дека Сергеј Четковиќ ќе има концерт на 8ми март. Лани го пропуштив, ама ако е вистина оваа година ќе пропуштам да не :D