1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Концертот на Гаро и браќата Тавитијан на 08.09.2012

Дискусија во 'Музика' започната од cresa-jagoda, 1 септември 2012.

  1. JuLleE

    JuLleE Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јануари 2010
    Пораки:
    16.985
    Допаѓања:
    233.282
    Без Ламбе никаде :D
    Туку доцнат, типично македонски.
    Да не му рушат имиџот на премиерот, дека тој стално доцни :D
     
    На Hipster му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.415
    Пол:
    Женски
    Тијана на 21 година нeзaвиснот на Македонија со српска песна, јеа :rock:
    Не се лупам во гради нешто пaтриот ова она, но глупо ми беше искрено.
    Пола балкан се собра и во чест на независноста на македонски ќе пее, можела некоја песна на македонски да избере
    Само едно не ми е јасно, сценава како е поставена, накај јужна?
    Зашто другарка ми имаше карти за северна, па се чудевме како ќе биде поставена сцената :?:
     
    На Monna.Monna, blaa, JuLleE и 3 други им се допаѓа ова.
  3. Dvolicen

    Dvolicen Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2012
    Пораки:
    1.431
    Допаѓања:
    3.485
    Жива глупост со изборов на музика.Мислам секоја почит за Гаро но другиве мене ми се безвезе .Сепак кај нас фалат прослави од помасовен карактер каде што ете треба да се искаже почит. Но барем за вакави празници можеа да потрошат некој/е евро + и да донесат уметник од високата класа ,да се види и чуе нешто убаво што ке одбележи убав настан .Пр како Хосе Карерас би бил мн соодветен ,а и тука ке се истакнеше нашата култура и музичка образованост и ке беше видена низ светот ,а не ЕЛИВИР и Тамара и некој такви пропали пејачи или пак кафански мивки што ми глумат популарност. :clap: :clap: за Синтезис :bow: ,можат да си одат сите со наведнати глави после настапов .
     
  4. Hkikica

    Hkikica Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јуни 2012
    Пораки:
    989
    Допаѓања:
    676
    Тијана ептен српска снаа ..Од кога е мажена нема македонска песна , ич не требале да ја викаат . Какви пејачи има низ нашава држава а кога ќе видиш на вакви прослави се некои шкљ класа .Чим Игор не пее , тука ќе им го видиш паметот .. :^)
     
  5. sunfemina

    sunfemina Популарен член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2011
    Пораки:
    1.731
    Допаѓања:
    843
    Ме интересира дали достојно се отвори манифестацијава, кој пееше прв? За Тијана се согласувам, без разлика што нема нова македонска песна можеше да пее некоја друга макар и постара.
     
  6. Dvolicen

    Dvolicen Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2012
    Пораки:
    1.431
    Допаѓања:
    3.485
    А и Игор бре леле како да води СУПЕР бинго :rofl: .Можеби е интересен за на тв но вака веке не го бива реално :fubar: излитени фрази употребува.Се надевам нема да кулуминира забавата како цигански панаѓур :party:
     
  7. LaBella

    LaBella Популарен член

    Се зачлени на:
    6 ноември 2010
    Пораки:
    1.025
    Допаѓања:
    1.082
    Пол:
    Женски
    Оф мори мајко, која елита, која љубов према нас |(
     
  8. Hkikica

    Hkikica Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јуни 2012
    Пораки:
    989
    Допаѓања:
    676
    То Владооо....распали бре тоа гласиштето..ми се здосади да ги гледам како се лигават другите !!
     
  9. maja8

    maja8 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2010
    Пораки:
    2.847
    Допаѓања:
    2.158
    Разочарана сум од тоа што се пеат албански и српски песни на концертов! Срамота бе. Ги заболи и едните и другите ние што славиме денес
     
  10. Hellen

    Hellen Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јули 2010
    Пораки:
    173
    Допаѓања:
    73
    Пол:
    Женски
    Sunfemina пред албанското рап дуо свиреше виолина едно девојче Бојана мислам дека се вика а на презимето не се сеќавам
     
  11. Speechless

    Speechless Популарен член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    4.212
    Допаѓања:
    5.613
    Пол:
    Женски
    Промоција само на Браќата Тавитјан. Затоа и не отидов. Во продажба го дале ЦД-то и веројатно не го продале, па ајде сега да го раздаваат за џабе, колку да не им дреме дома.
     
  12. Bozica1980

    Bozica1980 Форумски идол

    Се зачлени на:
    24 август 2010
    Пораки:
    6.605
    Допаѓања:
    250.864
    Пол:
    Женски
    Зошто првиот дел беше на плејбек?
    Срамота е Танец на плејбек да пеат, односно да глумат дека пејат. За Тијана и јас дома истото го искоментирав ама гарант е во чест на српското малцинство во Македонија, не знам како утнаа и некој ромска песна дека треба да испее, а да да и турска. Братство-Единство!
    Јас сега за сега сум благо разочарана од преработката на песните, имав и претходно слушнато неколку и беа фини. Ајде ќе го сочекаме крајот па ќе коментираме.
     
  13. sunfemina

    sunfemina Популарен член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2011
    Пораки:
    1.731
    Допаѓања:
    843
    Немаме наши пејачи, па мора "увозни" на државен празник да пејат.
    Дали некој наш некогаш добил или ќе добие таква привилегија во друга земја!? Се сомневам..
     
  14. Peperutka90

    Peperutka90 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 март 2010
    Пораки:
    944
    Допаѓања:
    1.082
    Шола врска нема од пеење, псика ко кокошка пред колење :@ . Подобро јас ке идев да пеам, па за неа сум Celine Dion 8) .
     
  15. Hellen

    Hellen Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јули 2010
    Пораки:
    173
    Допаѓања:
    73
    Пол:
    Женски
    Мое мислење е дека гостувањето на најголемите балкански ѕвезди по повод 21 година независност на Република Македонија е голема чест и почитување од нивна страна. Изборот на ваков начин да се прослави оваа годишнина е уште еден показател дека Македонија отсекогаш била и останува земја каде сите се добредојдени.
    Што се однесува до најоброто од Македонија на кое местото му е на овој концерт тоа е таму , Владо Јаневски, Каролина Гочева, Ламбе Алабаковски, Ристо и Џафер си се легенди сами по себе.
    Жал ми е за некои македонски пејачки имиња кои мислат дека треба да бидат таму вечерва ама мислам дека амбициите им се малку преголеми и си придаваат на значење...А и имаат други прилики да се докажат.
    За Тијана и јас не се согласувам што пееше на српски. Не сум против што имаше и албански изведувачи и тие се дел од оваа држава.
    Антонија Шола сега ме уби во поим ама нема врска нека рика во име на тоа што си беа другари со Тоше
     
  16. anabel-a

    anabel-a Популарен член

    Се зачлени на:
    25 август 2011
    Пораки:
    3.333
    Допаѓања:
    15.497
    Која е оваа моментално што пее во белиот фустан и дали она знае што прави со нејзиниот живот?


    Ау, Антонија Шола била.
    :o

    Врска нема од пеење, што беше ова... Црекање на празно.
     
    На Bozica1980 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. odbojkarka

    odbojkarka Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2011
    Пораки:
    264
    Допаѓања:
    82
    Пол:
    Женски
    Не не не неможе полошо да биде. Среќа што не отидов. Абе ние славиме независност со српски пеачи ц ц ц. А тој што ја пееше Не си го продавај Кољо чифликот се изнаглупира нај што можеше. Ама ете што може да се прави... :(
     
    На TheaEsposito му/ѝ се допаѓа ова.
  18. JuLleE

    JuLleE Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јануари 2010
    Пораки:
    16.985
    Допаѓања:
    233.282
    Сител и остали македонски пишани и телевизиски медиуми коментираа дека градоначалниците носеле само српски пејачи. А какви вечерва има? Македонски?
    Па и Тијана на српски |( .
    Засега благо разочарана.
    Концертот на Тавитијан во пофина, интимна атмосфера би бил одличен. Вака, што знам...
    Повеќе ми се допадна минатогодишната манифестација. Ем све македонско си беше :) .

    И од кога Ламбе е македонска легенда :^) ?
     
    На anabel-a му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Hellen

    Hellen Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јули 2010
    Пораки:
    173
    Допаѓања:
    73
    Пол:
    Женски
    Џафер беше тој Одбојкарке :) Изгледа поднапиен беше малку :)
     
  20. Hellen

    Hellen Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јули 2010
    Пораки:
    173
    Допаѓања:
    73
    Пол:
    Женски
    Се извинувам Јулле правописна грешка моја. Тоа легенди требаше да се однесува само на Ристо и На Мики Јовановски Џафер ;)
     
    На JuLleE му/ѝ се допаѓа ова.