1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Копираме и бираме најдобра шминка

Дискусија во 'Лице' започната од frosyGrc, 4 февруари 2016.

 1. frosyGrc

  frosyGrc Популарен член

  Се зачлени на:
  21 март 2015
  Пораки:
  313
  Допаѓања:
  1.886
  Пол:
  Женски
  Ајде малку да се забавуваме и да бидеме креативни!
  Правила на игра: ставам слика од шминка што ми се допаѓа и членките треба да постават слика со иста шминка што успеале да ја ископираат на себе.
  По една недела ќе следува анкета и форумџиката со најмногу гласови ќе биде избрана за победник и ќе постави нова слика со шминка за копирање.
  Let's get started :* :makeup: :clap: :rofl:

  Christmas-Makeup1.jpg
   
  Последна измена: 4 февруари 2016
  На rrrrrrrrrrrrrrrrrrrr, Priroden, galapce и 20 други им се допаѓа ова.
 2. LivingGlam

  LivingGlam Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  5.908
  Допаѓања:
  55.819
  Пол:
  Женски
  Може да направите неделна анкета, па да се избира победник и таа да ја постави новата слика за инспирација. Нема да учествувам, ама ќе гласам. :)
   
  На Jordanovska-K, crimson, Lady Phoenix и 13 други им се допаѓа ова.
 3. oblace1

  oblace1 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 март 2013
  Пораки:
  2.028
  Допаѓања:
  7.530
  Пол:
  Женски
  I jas bas sakav da dadam predlog kako LivingGlam, neka ucestvuva sekoj koj saka I za nekolku dena najdobro nasminkanata neka dade nova ideja.Slabo prikacuvam sliki ama redovno ve pratam vas makeup addicts :).
   
  На kjukli и frosyGrc им се допаѓа ова.
 4. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  16.771
  Допаѓања:
  96.475
  Пол:
  Женски
  Ај првa дa гo скршaм мрaзoт :D
  [​IMG]
   
  На rrrrrrrrrrrrrrrrrrrr, Espadrila, Priroden и 49 други им се допаѓа ова.
 5. mssuniquee

  mssuniquee Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 февруари 2015
  Пораки:
  3.216
  Допаѓања:
  46.243
  Пол:
  Женски
 6. kim.k

  kim.k Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  1.720
  Допаѓања:
  14.456
  Пол:
  Женски
  @RainBow може ли и овде да има анкета после одредено време?
  Како во темата со јадење и со фотографии :)
  Иначе кажете колку дена може да се постира, да знаеме :D
   
  На frosyGrc и koritsaki им се допаѓа ова.
 7. kim.k

  kim.k Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  1.720
  Допаѓања:
  14.456
  Пол:
  Женски
  2016-02-05-18-33-12-161-01.jpeg
   
  На Irreplaceablee, biGirl, КикиМаус и 72 други им се допаѓа ова.
 8. Svetulkaaaaaa

  Svetulkaaaaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 ноември 2015
  Пораки:
  297
  Допаѓања:
  1.457
  Пол:
  Женски
  Преубава си мила :hug:
   
  На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.
 9. One.Moment

  One.Moment Популарен член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2014
  Пораки:
  433
  Допаѓања:
  3.543
  Пол:
  Женски
  Зошто нема анкета? :?:
   
 10. x.Daisy.x

  x.Daisy.x Популарен член

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  3.873
  Допаѓања:
  13.387
  Јас мислам да не ставаме анкета, бидејќи не верувам дека би имала толкава популарност темава. Може на 1 (или 2) недела да се менува сликата што е за инспирација. А таа слика за инспирација да ја стави @frosyGrc или некоја од девојките што учествувале, на пример таа со најголем број лајкови, или по случаен избор да се избере кој да стави слика.
   
  На LollySky, SelinaKyle, frosyGrc и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 11. Artemission

  Artemission Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2011
  Пораки:
  2.031
  Допаѓања:
  15.664
  Сликава ја постирав во другата тема ама чинам соодветна е и за овде.
  2016-02-07 14.16.35.jpg
   
  На Hipster, Irreplaceablee, rrrrrrrrrrrrrrrrrrrr и 77 други им се допаѓа ова.
 12. ANGIE1

  ANGIE1 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2015
  Пораки:
  911
  Допаѓања:
  3.480
  Пол:
  Женски
  Ќе има ли анкета? Така би било поубаво ,да гласаме и победникот да избира нова шминка.
   
  На macka91, One.Moment и mimi**** им се допаѓа ова.
 13. Mama25

  Mama25 Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  1.440
  Допаѓања:
  10.955
  Пол:
  Женски
  @Artemission засенуваш, на секоја комбинација си посебна:)

  Патем ќе има ли гласање?
   
  На Sexybaby86, mirandaa, Jordanovska-K и 3 други им се допаѓа ова.
 14. Artemission

  Artemission Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2011
  Пораки:
  2.031
  Допаѓања:
  15.664
  Благодарности безброј :$ :hug:
   
  На Mama25 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. frosyGrc

  frosyGrc Популарен член

  Се зачлени на:
  21 март 2015
  Пораки:
  313
  Допаѓања:
  1.886
  Пол:
  Женски
  Си седнам на форум и слика од неа во моментов и овој мојов ѕирка и вика уууу која е оваа, добра е...хахаха ете ти уште една пофалба :)))
   
  На Madam-A, cresa-jagoda и Artemission им се допаѓа ова.
 16. One.Moment

  One.Moment Популарен член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2014
  Пораки:
  433
  Допаѓања:
  3.543
  Пол:
  Женски
  Ако не барем нова слика нека се постави, да ја подновиме темава.
   
 17. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  20.872
  Допаѓања:
  60.775
  Пол:
  Женски
  Не иде две во едно да биде темава. Или да биде Копираме и бираме најдобра шминка, па да се гласа со анкета и да се ставаат само слики, или да биде Учиме нови техники каде ќе има дискусија и објаснување за начини на шминкање, а може посебно да се отворат и посебно да си тераат. Како сакате. :)
   
  На One.Moment, cresa-jagoda и koritsaki им се допаѓа ова.
 18. Artemission

  Artemission Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2011
  Пораки:
  2.031
  Допаѓања:
  15.664
  Јас сум за две посебни теми.
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 19. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  16.771
  Допаѓања:
  96.475
  Пол:
  Женски
  Да и јас сум за две посебни теми
   
  На cresa-jagoda и el3na им се допаѓа ова.
 20. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  20.872
  Допаѓања:
  60.775
  Пол:
  Женски
  Поделени се темите, оваа останува за ставање фотографии, го дополнив воведот, ако мислите дека една недела е малку или многу за поставување фотографии пишете.
  Поставена е анкета за да не пропаднат сликите, па форумџиката со најмногу гласови ќе ја постави следната слика.
  http://forum.femina.mk/threads/Учиме-нови-техники-на-шминка.25291/
  Еве ја другата тема каде може да побарате совет за некоја техника. :)
   
  На Artemission му/ѝ се допаѓа ова.