1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Коректор за лице

Дискусија во 'Лице' започната од velesanka, 9 јули 2010.

 1. velesanka

  velesanka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2009
  Пораки:
  2.518
  Допаѓања:
  2.422
  Досега немам користено, сакам сега да си купам но бидејки немам никакво искуство со нив сакам да знам каков да барам :) иначе пред некое време барав коректор, за летно време да не користам пудро на цело лице и продавачката ми понуди некоја пудра во стик...
  вие каков коректор користите, како се движат цените и колку сте задоволни?
   
 2. A.srcuska

  A.srcuska Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2009
  Пораки:
  143
  Допаѓања:
  21
  Најдобар коректор кој би ти предложила е исто така пудер во стик и е на maxfactor чини околу 400 ден зависи од каде купуваш и е предобар,значи покрива се,мат е и не се разлева низ лицето во летниот период
   
  На Iva-peace му/ѝ се допаѓа ова.
 3. shiningstar

  shiningstar Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  623
  Допаѓања:
  307
  Има и поевтин на голдн роус, една нијанса посветол од тенот ке си земеш а, исто така би го препорачала коректорот од авон убав е. Иначе ја зимам течен, не во стик....според мене е поубав. ;)
   
 4. SpoiledBaby

  SpoiledBaby Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 април 2010
  Пораки:
  889
  Допаѓања:
  302
  Феминки а постои ли одреден возраст за користење коректор за лице?Ств не ми е јасно.. :?:
   
 5. butterfly.mimi

  butterfly.mimi Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  455
  Допаѓања:
  102
  Не постои одредена возраст е сега да не е пред 13, 14 години, а зависи и каков котектор користиш. Има коректори за подочници (жолти), за црвенило (зелени) и за прикривање и сушење на бубулици. Ако имаш проблематична кожа и склона кон акни најдобро е да избегнуваш користење на пудри и коректори зошто ги затварат порите, а ако имаш нормална и чиста кожа тогаш можиш да користиш некој полесен течен коректор за изедначување на тенот.
   
 6. senza.parole

  senza.parole Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  3.336
  Допаѓања:
  22.478
  Пол:
  Женски
 7. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.847
  Допаѓања:
  2.158
 8. la-chicka

  la-chicka Популарен член

  Се зачлени на:
  21 април 2010
  Пораки:
  1.336
  Допаѓања:
  1.571
  Пол:
  Женски

  Се согласувам! И јас го користам истиот .. стварно е многу добар.. околу 420-430 денари е. :)
   
 9. girl1985

  girl1985 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  1.635
  Допаѓања:
  2.121
  Коректор кој со години го користам е Маx Factor Panstik. Јас сум презадоволна, и многу долго трае! Плус може да се користи и како пудра :)
  [​IMG]
   
  На BabyStyle, candise20 и rossonerka им се допаѓа ова.
 10. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  3.069
  Допаѓања:
  6.613
  Пол:
  Женски
  Го имам препорачано и во друга тема,ама еве ќе го спомнам и овде.Идеал шејд на авон е супер коректор,за жал многу е мал но супер прикрива.Јас не ставам многу,па затоа ми е доволен за околу 2-3 месеци.Прикрива,тоа е најбитно!

  [​IMG]
   
 11. girl1985

  girl1985 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  1.635
  Допаѓања:
  2.121
  Море панстиков не два три месеци, ќе ви трае повеќе од една година, гарантирам!
   
 12. sugar.nn

  sugar.nn Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  139
  Допаѓања:
  15
  Јас имам miss sporty коректор. На првата слика може да се види, не беше скап негде 3 евра можеби и препрезадоволна сум. Не сум користела нивна козметика порано ама коректорот многу ми се погоди, и може да си одбереш плус сјај маскара или алајнер за од другата страна и квалитетно е а и не е скапо :)
   

  Прикачени фајлови:

  • conn.jpg
   conn.jpg
   Големина на фајлот:
   63,4 KB
   Прегледи:
   754
  • kor.jpg
   kor.jpg
   Големина на фајлот:
   7,8 KB
   Прегледи:
   754
 13. red

  red Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 август 2010
  Пораки:
  480
  Допаѓања:
  130
  Пол:
  Женски
  јас користам од авон, задоволна сум и не го зедов мн скапо
   
 14. interesna

  interesna Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2010
  Пораки:
  1.919
  Допаѓања:
  672
  јас го користам [​IMG] но мислам е добар само за зимски денови бидејќи е така доста матиран и тежок но многу прикрива а за лето секако некој полесен и помазен мислам запазив еден на авон таков се вика кремаста пудра во стик како еден од поевтините, инаку имам слушнато за

  Vichy
  [​IMG]

  дека се многу добри лесни и меки.
   
 15. sea-star

  sea-star Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 октомври 2010
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  4
  а колку чини овој?
   
 16. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.160
  Допаѓања:
  15.286
  Ја отворив темава за да прашам за коректоров :D
  Иначе баш ми го препорачаа, и штом ти го користиш сигурно е супер за сува кожа нели?
  Јас си купив нов, ама сув ми е бе, сакам по мрсен, ама и да не е течен.
  Значи да го купувам?
  Видов во парфимерија денес 410 беше, ама мислам во јуник е поефтин.
  Може да ми кажеш колку го зема? :$
   
  На Angelche му/ѝ се допаѓа ова.
 17. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.847
  Допаѓања:
  2.158
  Јас го препорачувам овој

  [​IMG]

  Одличен е, супер прекрива, и бавно се троши. Чини околу 400 денари
   
 18. girl1985

  girl1985 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  1.635
  Допаѓања:
  2.121
  Да срцка, ем не е течен ама е супер за сува кожа, пошто и јас имам сува кожа. Искрено јас го платив околу 400 денари, ама пред година дена, и уште ми трае :$ . Зирни колку е во Космо и во Шатци(од таму го земав јас) мислам дека Јуник е поскапа парфимерија наспрема овие две. Инаку вреди коректоров и е супер на пример ако некогаш не сакаш да ставаш пудра да го ставиш како пудра само на клучните делови кај подочниците, околу носот и на брадата или да покриш некоја мозолка. :*
   
 19. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.481
  [​IMG]
  Овој е одличен :)
  Нема нешто што не покрива со многу малку ставање! Е сега проблем е како да се соберат пари да се купи, затоа што чини околу 30 долари мислам...А тоа за наш стандард и секојдневна употреба не е баш малку :Р
   
 20. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.640
  Допаѓања:
  149.308
  Може смешно е да прашам,ама...што е она многу светлото под очите што им го ставаат на ѕвездите за на тоа ред карпетО?!Коректор,пудра,враг,што?!