1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Коректор за лице

Дискусија во 'Лице' започната од velesanka, 9 јули 2010.

  1. Anna-Banana

    Anna-Banana Популарен член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2011
    Пораки:
    3.883
    Допаѓања:
    4.879
    Пол:
    Женски
    Јас имам многу негативно искуство со коректорите од Есенс. Конкретно со овој.

    [​IMG]


    Нијансите им се ептен чудни, освен тоа трајност никаква. Премногу течна структура.

    За таа цена има многу подобри коректори, пример тој од Аура.
     
    На Kimberly11 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. M.laDy

    M.laDy Популарен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2010
    Пораки:
    905
    Допаѓања:
    798
    Пол:
    Женски
    Конкретно кај мене немам приметено бидејќи сеуште го користам, но да тоа од коректорот ти е. Слдам една деојка на инсаграм DIA MARA која редовни постира за штетните состојки во козметичките производи, и баш пред некој ден го имаше ставено тоа дека од овој коректор имал некои такви состојки дека додека се користи подочњаците се во полоша состојба. Баш како што кажа ти.
     
    На sorbet и Luminary им се допаѓа ова.
  3. Kjara15

    Kjara15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јануари 2017
    Пораки:
    990
    Допаѓања:
    710
    Пол:
    Женски
    Истото го имам приметено и јас ама ни на крај памет дека е од коректорот. А баш се чудам од што наеднаш ми стана ваква кожата темна со еден збор ужасна ,а пред тоа не ни имав некоја голема потреба од коректор, а сега круговите ми се ептен темни. Кажувајте девојки замена , тој на Аура добар е?
     
    На Luminary му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Luminary

    Luminary Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 август 2017
    Пораки:
    2.413
    Допаѓања:
    42.761
    Пол:
    Женски
    @M.laDy @Kjara15
    Благодарам на мислењата девојки. Дефинитивно морам друг да барам. Моментално не ставам никаков, гледам да ја средам кожата,евентуално пудра само.
    А и мене ме интересира тој на Аура, има некој што го користи?
     
    На Kjara15 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Течниот на Аура не е совршен, ако немаш подочници а те читав пиша дека немаш баш тогаш земи го, но ако имаш подочници, црвенило не го препорачувам.
    Јас го имав и секако потемни ми ги правеше подочниците одошто ги имам, се собираше. Е сега предност ти е што лесно се нанесува, се впива амаа не ми е убав мене.
     
    На Luminary му/ѝ се допаѓа ова.
  6. sofija014

    sofija014 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 октомври 2013
    Пораки:
    787
    Допаѓања:
    3.799
    @Luminary @Kjara15 Мене па на аура ми е предобар. Го имав и тој на Катрис мене не ми се допадна уште по првото нанесување, уште поуморно делував и многу ми е чудна и текстура и мирис и се. Аура ми е совршен и многу природен изглед ми дава, ми покрива и подочници одлично (но немам нешто многу темни кругови) и акни, флеки ми покрива топ. Од мене чиста 10ка за овој коректор.
     
    На senza.parole, Luminary и Kjara15 им се допаѓа ова.
  7. Sexybaby86

    Sexybaby86 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 март 2012
    Пораки:
    4.997
    Допаѓања:
    96.213
    Пол:
    Женски
    Аура мене ми е ок за природен изглед. Не е многу покривен, ама е сосема солиден за цената.
    Катрис ми е ужасен. Покривен е, да, ама изгледа многу cakey, тежок е и се собира околу очите. Башка што превештачки изгледа, од авион се познава.
    Во моментов го користам Fit Me на мејбелин и задоволна сум, мада не ми е баш тоа тоа. Знае и тој да изгледа малку натрупано, ама со помала количина е ок.
    Инаку имам два омилени за сва времена, кои за жал ги нема кај нас, па ги набавувам од Lookfantastic. Тоа се Nars Soft Matte и Urban Decay Naked Skin. Првиот е со фул покривност, мат ефект и траен до бескрај, а вториот е полајт, но сепак многу покривен и природно изгледа. Nars го има и на Асос ми се чини.
     
    На senza.parole, Rose96, koritsaki и 3 други им се допаѓа ова.
  8. lovemme

    lovemme Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 октомври 2013
    Пораки:
    2.922
    Допаѓања:
    81.318
    Пол:
    Женски
    Барам коректор кој е антибактериски за чувствителна кожа цена не е битна :D
    Чекам препораки.:)
     
  9. oblace1

    oblace1 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 март 2013
    Пораки:
    2.346
    Допаѓања:
    8.117
    Пол:
    Женски
    Го користам на Аура коректорот и одличен е. Пределот под очите ми е сув, имам подочници, не се страшни, ама имам за покривање. Ми ги покрива убаво, не е фул покривен, но изгледа многу природно и нежно под очите, баш убав изглед дава, свеж. И да убаво осветлува.Пробај го, мислам дека во Зегин е најефтин.
     
    На senza.parole, Luminary и Harper им се допаѓа ова.
  10. Dream-Girl

    Dream-Girl ☀️

    Се зачлени на:
    24 јуни 2013
    Пораки:
    20.123
    Допаѓања:
    195.289
    Пол:
    Женски
    Ја дојдов да пишам дека ми стигна коректорот од Авон, во форма на стик и е ептен покривен, па да го пофалам :) и нијансата сум си ја погодила ептен :D Ако го начекам пак на попуст вака, обавезно ќе си порачам уште, за залиха :D
     
  11. anita123

    anita123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 март 2013
    Пораки:
    637
    Допаѓања:
    292
    Пол:
    Женски
    за црвенило каков е ? и кој конкретно коректор?
     
  12. Dream-Girl

    Dream-Girl ☀️

    Се зачлени на:
    24 јуни 2013
    Пораки:
    20.123
    Допаѓања:
    195.289
    Пол:
    Женски
    Па јас имам чисто лице само малку под окото користам, вака ми делуваше покривен за под очи :)
    Овој инаку :)
    review_820.jpg
     
  13. Sofi9

    Sofi9 Активен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2017
    Пораки:
    68
    Допаѓања:
    78
    Пол:
    Женски
    од неколку мејк ап артисти имам слушнато дека најдобар коректор што е drugstore опција е age rewind на maybelline, ама не можам нигде да го најдам,во дм и космо го нема...
     
  14. grungy

    grungy Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 декември 2013
    Пораки:
    178
    Допаѓања:
    737
    Пол:
    Женски
    Баш прееска имаа на нивната страна на фб ставено слика од него. Пиши им инбокс сигурно ќе ти кажат каде може да се најде. Инаку го имам гледано во ДМ, можеби им е распродаден.
     
  15. Aneta92

    Aneta92 Популарен член

    Се зачлени на:
    29 јуни 2016
    Пораки:
    542
    Допаѓања:
    2.808
    Пол:
    Женски
    [/QUOTE]
    Јас го земав минатат недела од дм , значи нема подобар , дефинитивно , не ми беше лош тој на аура , ама кога го пробав овој се изненадив , инаку имам бледо темни кругови под очите . Има три нијанси мене nude , ми одговараше највеќе.
     
    На Sofi9 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Hellobeautiful

    Hellobeautiful Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 мај 2012
    Пораки:
    3.294
    Допаѓања:
    20.772
    Пол:
    Женски
    Мислење за photofocus коректорот на wet n wild?
     
  17. Cakeicing99

    Cakeicing99 Нов член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2018
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    И мене ми се допаѓа овој коректор многу но проблемот е што тука ги нема најсветлите нијанси. Fair нијансата ја имав земено од Германија и ми беше многу розевкасто-сива под очите но гледам дека имаат и нови нијанси искочени и ќе пробам една од тие но само треба да ги нарачам од Америка или негде...;(
     
  18. Cakeicing99

    Cakeicing99 Нов член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2018
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Го имам користено и искрено не сум многу задоволна од причина што не трае долго на кожата без пудра, а ако нанесам пудра изгледа пресуво. Сепак имам сува кожа или користам многу мат пудра па можеби проблемот е до мене. Би ти препорачала да го пробаш, само внимавај бидејќи нијансите се многу жолтеникави па можно е да не ти одговараат ако имаш розевкаст подтон.
     
  19. Cakeicing99

    Cakeicing99 Нов член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2018
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Ако имаш сува кожа не би ти го препорачала зошто ќе ти ја пресуши кожата. Од друга страна ако имаш комбинирана или мрсна кожа, би ти одговарал. Го имам пробано еднаш и имаше навистина голема покривност и траеше долго, но ми ја пресуши кожата.
     
  20. Amaris

    Amaris Популарен член

    Се зачлени на:
    15 април 2014
    Пораки:
    370
    Допаѓања:
    1.025
    Фала многу, бев спремна да го земам. Знаеш некој што е добар за сува кожа?