Коректор за лице

Дискусија во 'Лице' започната од velesanka, 9 јули 2010.

 1. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  15.555
  Допаѓања:
  94.754
  Пол:
  Женски
  Многу сум задоволна од коректорот на Голден Роуз, си ја погодив и нијансата. Сунѓерчето е супер и лесно практично за нанесување.
  Ќе си снабдам залихи.
   
 2. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  15.555
  Допаѓања:
  94.754
  Пол:
  Женски
  @sorbet Би сакала да те замолам дали можеш да ми дадеш некоја насока како да ја најдам соодветната нијанса на коректорот од мур.
  Јас барав споредби меѓу него и Хелти Микс ама ништо конкретно. Фала ти
   
 3. Crnookata

  Crnookata Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 септември 2017
  Пораки:
  502
  Допаѓања:
  212
  Пол:
  Женски
  Screenshot_2019-01-04-22-56-48.png Screenshot_2019-01-04-22-55-54.png
  Go ima nekoj koristeno korektorot.
   
 4. sorbet

  sorbet Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 март 2017
  Пораки:
  576
  Допаѓања:
  5.256
  Барај споредби со останати пудри/коректори кои ги имаш и обавезно читај за каквов тон и подтон е наменет коректорот. Секогаш разгледувај повеќе swatches бидејќи може да настане разлика во нијансите поради различното светло или квалитетот на камерата.
   
 5. Crnookata

  Crnookata Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 септември 2017
  Пораки:
  502
  Допаѓања:
  212
  Пол:
  Женски
  Nikako nemozam da si najdam korektor za mene.
   
 6. Leviosa2503

  Leviosa2503 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 август 2018
  Пораки:
  289
  Допаѓања:
  963
  Пол:
  Женски
  Го имав, многу ми се свиѓаше, конечно си погодив коректор што сосема ми одговара, ама ми се расипа тоа за кликање а ни до пола не беше потрошен. Си купив пак ист си викам ај втора шанса, до пола негде стигнав со него и му се скина сунѓерчето, се извади цело. Сепак сé уште можеше да се користи само без сунѓерче, арно ама за неколку дена и на овој му се расипа тоа за кликање. Раскрстив со тој коректор, не го купувам веќе, сега користам Liquid camouflage од катрис. Погоден ми е, можеби не толку добро како од голден роуз, ама два пати истиот проблем го имав со тој што не вреди да го купувам веќе.

  Ти го кажувам ова чисто да имаш предвид, не купувај залихи прво испробај го, види да не ти се случи и на тебе истово.
   
 7. Crnookata

  Crnookata Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 септември 2017
  Пораки:
  502
  Допаѓања:
  212
  Пол:
  Женски
  Izvini zaboraviv da te prasam so cena e korektorot.
   
 8. Rose96

  Rose96 Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 јануари 2011
  Пораки:
  2.664
  Допаѓања:
  36.721
  Јас 3 паковања имам потрошено фала богу не ми е расипано ништо.
  Кажи им во Голден Роуз да не ти се погодиле со дефект. :)
   
 9. Leviosa2503

  Leviosa2503 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 август 2018
  Пораки:
  289
  Допаѓања:
  963
  Пол:
  Женски
  За првото и јас мислев така, затоа му дадов втора шанса, ама кои се шансите двете такви да ми се погодат? :(
   
  На Rose96 и ванилала им се допаѓа ова.
 10. Rose96

  Rose96 Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 јануари 2011
  Пораки:
  2.664
  Допаѓања:
  36.721
  И тоа си во право, и @Mishela мислам дека се жалеше. Мене искрено ми е предобар коректор, супер покрива и многу полесен за разлика на тој од Catrice за кој што прочитав кај една блогерка дека после употреба многу поголеми и се правеле подочниците поради штетните состојки, а јас по 5 наеднаш купував за да си имам залихи за секој случај.
   
 11. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  14.995
  Допаѓања:
  73.905
  Пол:
  Женски
  Да, мене исто ми се случи со коректорот на Голден Роуз и не го купив повторно.
  Сакав да го пробам True Match на Лореал, ама некако не сум сигурна зашто таа пудра не ми одговараше па не ризикував.

  Имам еден Катрис камуфлаж, на тој сум сега и тиха језа ми е откако го прочитав коментарот и ми текна на ова со подочниците и ми се скрши филмот. :D
  Таман се оттасарив од нив, уште тоа би ми фалело.
  Ама мислам дека тоа беше со течниот Катрис, овој мојов е розе со некаков wake up effect. Купен од една акција од пред сто години кога имаше производи на Катрис со многу ниски цени, па да не ми стои решив да го потрошам.

  Нареден пат си сакам некој течен, кремастите дали дека одамна не ги употребувам, ама еве овој ми се виде тежок. Ако не за под очи, ќе го користам како база за сенка, така е одличен.
  Ама се мислам кој течен да го земам, изгледа пак ќе земам Аура. Тој коректор ептен ми е погоден.
   
  На Glossy-girl и Rose96 им се допаѓа ова.
 12. lovemme

  lovemme Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 октомври 2013
  Пораки:
  2.279
  Допаѓања:
  56.924
  Пол:
  Женски
  И кај мене е исто со коректорот на ГР.
  Предобар е ама сунѓерот ми падна по втората употреба.
  Лоша амбалажа а одличен коректор.

  Извинете што ќе упаднам. @Crnookata цената е 4 фунти а има и ново паковање од super size 7 фунти.
  Јас го имам коректорот на мур без двоумење нарачај го.
   
  На Crnookata му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Crnookata

  Crnookata Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 септември 2017
  Пораки:
  502
  Допаѓања:
  212
  Пол:
  Женски
  Go biduva za mrsna koza I bel ten,da ne me isusi.
   
 14. lovemme

  lovemme Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 октомври 2013
  Пораки:
  2.279
  Допаѓања:
  56.924
  Пол:
  Женски
  Jас немам бел тен но има премногу нијанси, да јас имам мрсна кожа го бидува.
   
 15. Crnookata

  Crnookata Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 септември 2017
  Пораки:
  502
  Допаѓања:
  212
  Пол:
  Женски
  Mojata koza e so pori,crnki malku I akni.

  A od kaj se poracuva
   
 16. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  3.065
  Допаѓања:
  8.708
  Пол:
  Женски
  Коректорот anti-age на мејбалајн, покривен е доста и многу свежо изгледа на фаца. Не се сеќавам која нијанса беше, во лајт се наоѓаше, имаше нешто како 3 редици. Не се потресувам толку околу нијансата, ми се нема случено да ја утнам никогаш, а и да не ја погодам секогаш има начин да го пренаменам нештото.
  Проблем ми беше тоа што пишува anti-age ама Мишела ми кажа дека немa анти ејџ состојки, туку тоа е до покривноста, во смисла толку си ја врши работата што инстант "се подмладуваш".
  И стварно е покривен, а и ми се допаѓа што е со сунџерче.
  Следно го пробувам тој на голден роуз, а и од пудрата тотал про на аура извадиле нов, топ.
  На аура ми е добар секогаш.
   
  Последна измена: 5 јануари 2019
 17. ванилала

  ванилала Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2015
  Пораки:
  1.647
  Допаѓања:
  5.223
  Пол:
  Женски
  Која нијанса на Аура течниот е паралелна со 020 Light Beige на Катрис camouflage cream?
   
 18. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  15.555
  Допаѓања:
  94.754
  Пол:
  Женски
  Немам ни јас таков проблем.
  Ми се погоди.
  И тој од Катрис го имав ама точно е тоа дека одреден период по нанесувањето изгледаа темни подочниците.
  Сум пробала доста коректори.
   
 19. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  15.555
  Допаѓања:
  94.754
  Пол:
  Женски
  4.50 евра на бјути беј. Јас ќе го нарачам, ја најдов нијансата.
   
  На Crnookata му/ѝ се допаѓа ова.
 20. M.laDy

  M.laDy Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2010
  Пораки:
  849
  Допаѓања:
  737
  Пол:
  Женски
  Јас го користев 302.
   
  На ванилала му/ѝ се допаѓа ова.