Коректор за лице

Дискусија во 'Лице' започната од velesanka, 9 јули 2010.

 1. S.W.A.G

  S.W.A.G Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  490
  Допаѓања:
  1.763
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  Дали е океј за сува кожа?
   
  На Glossy-girl му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  3.065
  Допаѓања:
  8.708
  Пол:
  Женски
  Мојата е сува и го користам, океј ми е.
   
  На S.W.A.G му/ѝ се допаѓа ова.
 3. S.W.A.G

  S.W.A.G Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  490
  Допаѓања:
  1.763
  Пол:
  Женски
  Се мислам меѓу тој и catrice liquid camouflage.. Не сум уште одлучила кој да го земам.. Мислење некое?
   
 4. Aneta92

  Aneta92 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2016
  Пораки:
  527
  Допаѓања:
  2.788
  Пол:
  Женски
  Мислам дека со maybelline нема да згрешиш. Преубав е , доста покривен , супер е . Најдобриот коректор што сум го имала.
   
  На Glossy-girl и oblace1 им се допаѓа ова.
 5. Crnookata

  Crnookata Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 септември 2017
  Пораки:
  502
  Допаѓања:
  212
  Пол:
  Женски
  Kako se naracuva
   
 6. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  15.555
  Допаѓања:
  94.753
  Пол:
  Женски
  Исто како алиекспрес.
  Симни си ја бјути беј на тел и нарачај си. Не е ништо комплицирано.
  Над 25 евра е бесплатен шипингот.
  Се чека 20 работни дена, јас денес нарачав се прерадував.
   
 7. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  14.995
  Допаѓања:
  73.905
  Пол:
  Женски
  А го користела некоја од вас коректорот на Wet'n'wild?
  Се мислам дали да го земам него или Loreal True Match.

  @Glossy-girl ти за кој се одлучи, Мејбилин го зеде?
   
  На Glossy-girl му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Crnookata

  Crnookata Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 септември 2017
  Пораки:
  502
  Допаѓања:
  212
  Пол:
  Женски
  Pisi mi lp.
   
 9. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  15.555
  Допаѓања:
  94.753
  Пол:
  Женски
  Ајде сега.
   
 10. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  4.179
  Допаѓања:
  3.382
  Пол:
  Женски
  Јас го користам и не сум нешто задоволна. Помалку е сув од Катрис, нк ј помалку покривен. Тоа што најмногу ме нервира е што најсветлата нијанса не ми е многу посветла од пудрата, а немам ептен светол тен. Така што ако некоја има светол тен и сака хајлајт, не е за неа.
   
  На Mishela му/ѝ се допаѓа ова.
 11. oblace1

  oblace1 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 март 2013
  Пораки:
  1.282
  Допаѓања:
  5.940
  Пол:
  Женски
  Немој да се мислиш, дефинитивно мејбилин.
   
 12. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  3.065
  Допаѓања:
  8.708
  Пол:
  Женски
  Да, него. И ми се погоди, и како пудра би го користела да не беше мала грамажата. Се изненадив пријатно. :)
  Покривен, не се собира под очи.
  Не знам дали сѐ уште е на попуст, ја го зедов пред Нова година.
   
 13. Kjara15

  Kjara15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2017
  Пораки:
  597
  Допаѓања:
  372
  Пол:
  Женски
  Предлог за коректор за контурирање на лице што може да се користи за мрсна кожа? До 300 ден :)
   
 14. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  14.995
  Допаѓања:
  73.905
  Пол:
  Женски
  Не е коректор, ама пудрата во стик на Голден Роуз е идеална за контурирање.
  Околу 200 денари беше мислам.

  Ќе си земеш потемна нијанса и ќе ти заврши одлична работа. :)
   
  На Kjara15 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Crnookata

  Crnookata Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 септември 2017
  Пораки:
  502
  Допаѓања:
  212
  Пол:
  Женски
  Korektor za suvo lice po moznost da ne bide kako vodenkasti mnogu bidejki isto ko da ne sum stavila.
   
 16. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  15.555
  Допаѓања:
  94.753
  Пол:
  Женски
  И коректорот исто. Хелти микс
   
  На Crnookata му/ѝ се допаѓа ова.
 17. oblace1

  oblace1 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 март 2013
  Пораки:
  1.282
  Допаѓања:
  5.940
  Пол:
  Женски
  Течниот на аура или age rewind на мејбилин, одлични се и двата, не го сушат дополнително пределот околу очите, а изгледаат природно и убаво. Имам сува кожа и не би ги менувала за никој друг.
   
  На senza.parole, Harper, Sexybaby86 и 2 други им се допаѓа ова.
 18. Crnookata

  Crnookata Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 септември 2017
  Пораки:
  502
  Допаѓања:
  212
  Пол:
  Женски
  Ne se mnogu tecni neli,mislam kako vodenkasti.
   
 19. soffce

  soffce Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2017
  Пораки:
  238
  Допаѓања:
  149
  Пол:
  Женски
  мене ми се воденкасти, мејбијалн не толку ама аура да.Ако сакаш покривен јас би препорачала хд на голден роус или на Катрис хд.Гр е 220 катрисот 240 како што памтам.
  едит:сега видов дека имаш сува кожа такс што отпаѓаат катрис и гр бидејки се попокривни ја сушат кожата.Би можела Мејбилајн да го пробаш, фин е:)
   
  На Mishela и Crnookata им се допаѓа ова.
 20. scorpias

  scorpias Популарен член

  Се зачлени на:
  28 април 2014
  Пораки:
  193
  Допаѓања:
  3.337
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  Коментар дали го имате користено?