Коректор за лице

Дискусија во 'Лице' започната од velesanka, 9 јули 2010.

 1. Hellobeautiful

  Hellobeautiful Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2012
  Пораки:
  1.264
  Допаѓања:
  8.978
  Пол:
  Женски
  Кој е подобар коректор од essence? Stay all day или camouflage?
   
 2. Leo-nora

  Leo-nora Популарен член

  Се зачлени на:
  25 март 2013
  Пораки:
  1.668
  Допаѓања:
  1.010
  Пол:
  Женски
  Kolku pari e ovoj i dali ima 2 3 nijansi ili edna e?
   
 3. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  3.065
  Допаѓања:
  8.708
  Пол:
  Женски
  Има повеќе, ама зависи колку се останати во дрогериите
  Е поскап, околу 400 и нешто му е редовна цена, ама јас го зедов околу 300 на попуст.
  Не можам да видам која е нијансата, скинато ми е паковчето.
   
 4. Leo-nora

  Leo-nora Популарен член

  Се зачлени на:
  25 март 2013
  Пораки:
  1.668
  Допаѓања:
  1.010
  Пол:
  Женски
  Au skap ovoj ko za mene sto ne se sminkam mnogu.. haha
  Preporaka za dobar korektor za suva koza za delot pod ocite do kaj 200 250 den...toj na max faktor stikot go.imam no potemnata nijansa a sega zimoto ne mi.odgovara zas pobela sum leto go koristam. Za ovoj period mi trwba nekoj
   
 5. Dreamgirl90

  Dreamgirl90 Активен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2019
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  28
  Пол:
  Женски
  Catrice liquid concealer full coverage najdobar do sega definitivno
   
  На Lostinparadise и CrAzZyYy им се допаѓа ова.
 6. Irreplaceablee

  Irreplaceablee Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2016
  Пораки:
  582
  Допаѓања:
  10.142
  Пол:
  Женски
  Сите што сакате баш фул покривност обаврзно да го пробате коректоров.
  Сув е и мат, не е за многу сува кожа, ама препремногу покрива.
   

  Прикачени фајлови:

  На Fatalnata, koritsaki, Selest и 3 други им се допаѓа ова.
 7. ел1919

  ел1919 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јули 2017
  Пораки:
  103
  Допаѓања:
  248
  која цена е?
   
 8. ел1919

  ел1919 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јули 2017
  Пораки:
  103
  Допаѓања:
  248
  Јас го користев коректорот на wet'n'wild и не бев нешто задоволна немаше некоја голема покривност,имам изразени темни кругови околу очите не ми ги покриваше малце само како осветлување имаше ама не беше тоа тоа.Не се собираше околу очите па онака за по природен изглед коректор и римел ок беше.Ако имаш темни кругови нема да ги покрие.
   
 9. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  4.721
  Допаѓања:
  61.085
  Пол:
  Женски
  350 денари. Одличен е, многу убаво покрива, голем избор на нијанси има.
   
  На ел1919 и koritsaki им се допаѓа ова.
 10. иванчеа

  иванчеа Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 декември 2014
  Пораки:
  87
  Допаѓања:
  61
  Пол:
  Женски
  Девојки, Maybelline Instant Age Rewind коректорот дали го има некаде во повеќе нијанси од тие што ги нудат во ДМ? Една од боите е буквало розева. Барам ептен светла но на жолтеникава нијанса.

  Баш ми е жал пошто најубав коректор е за сува кожа што го имам пробано. Ако некој може да ме израдува би била ептен благодарна.
   
 11. Amelia

  Amelia Популарен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  1.078
  Допаѓања:
  830
  Што е разликата од коректор и concealer? Што е подобро? Препорачајте некој за сува кожа така да дава свеж и светол изглед за под очи, не многу скап до 300 денари?
   
 12. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  15.555
  Допаѓања:
  94.753
  Пол:
  Женски
  За сува кожа, тој на мејбилин е најдобар. Само што е 500 ден во Дм
  А concealer во превод ти е коректор, исто е.
   
  На Animali му/ѝ се допаѓа ова.
 13. soffce

  soffce Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2017
  Пораки:
  238
  Допаѓања:
  149
  Пол:
  Женски
  намален е сега во дм 375 на мејбилајн
   
  На buba4e89 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Polsko

  Polsko Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2012
  Пораки:
  797
  Допаѓања:
  480
  Пол:
  Женски
  Screenshot_2019-03-10-20-47-18.png Дали некој го користел и за каква кожа е?
   
 15. Mariia05

  Mariia05 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 април 2013
  Пораки:
  41
  Допаѓања:
  32
  За сува кожа maybelline age rewind или bourjois healty mix? Мислења?
   
  На Animali му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Pretty Woman

  Pretty Woman Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2018
  Пораки:
  338
  Допаѓања:
  136
  Пол:
  Женски
  Некој добар крем коректор за сува кожа ???
   
  На Animali му/ѝ се допаѓа ова.
 17. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  15.555
  Допаѓања:
  94.753
  Пол:
  Женски
  Универзален е на Боржуа. Тој на Мејбилин е фален како за сува кожа.
   
 18. oblace1

  oblace1 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 март 2013
  Пораки:
  1.282
  Допаѓања:
  5.940
  Пол:
  Женски
  На Аура течниот корект ми, за сува кожа одличен е.
   
 19. sofija014

  sofija014 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 октомври 2013
  Пораки:
  582
  Допаѓања:
  3.452
  Коректор кој убаво покрива акни и темни подочници? Го користам на аура но сакам да сменам. Ги разгледував овие два. Кожата ми е комбинирана но под очи често ми се собира коректорот. 71wXcZhuvaL._SL1500_.jpg 2301772.jpeg
   
 20. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  13.212
  Допаѓања:
  69.735
  Пол:
  Женски
  Пробај го на Essence camouflage matte. Прекрасен е не се собира и убаво покрива
   
  На sofija014 му/ѝ се допаѓа ова.