Коректор за лице

Дискусија во 'Лице' започната од velesanka, 9 јули 2010.

 1. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  3.818
  Допаѓања:
  3.028
  Пол:
  Женски
  Catrice, но течниот. Овој не изгледа добро под очи бидејќи е потежок. И општо кремастите и стик коректори не се за под очи бидејќи се собираат и го сушат пределот. Кога ќе ставиш на акните од течниот почекај минута-две, па потоа изблендај со четкичка за да добиеш поголема покривност.
   
  На angela.kostova му/ѝ се допаѓа ова.
 2. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  13.983
  Допаѓања:
  83.057
  Пол:
  Женски
  Makeup revolution define & conceal
   
 3. angela.kostova

  angela.kostova Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2013
  Пораки:
  128
  Допаѓања:
  146
  Пол:
  Женски
  Јас сакав да си земам, ама немаше моја нијанса, само ептен бледо жолтеникаво има, барем таму каде што гледав.
   
  На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Amelia

  Amelia Популарен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  900
  Допаѓања:
  542
  Препорачајте добар коректор, кој ги покрива подочњаците и го осветлува тој дел, и да не збрчкува и суши да дава свежина. Да е за сува кожа?
   
 5. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  3.818
  Допаѓања:
  3.028
  Пол:
  Женски
  Сите коректори се збрчкуваат доколку не истапкаш добро прво и потоа го сетираш со пудра во прав/камена, посебно тие што се по dewy. Исто така тие што даваат свежина не се толку покривни, така што најчесто мораш да бираш што ти е понеопходно. Како похидратантни види ги на Боржуа, а како попокривни а со неутрален финиш Мејбилин Age rewind.
   
 6. Noemi

  Noemi Популарен член

  Се зачлени на:
  7 април 2010
  Пораки:
  1.138
  Допаѓања:
  2.462
  Maybeline instant age rewind.
  Дава свежина и чувство на ладење кога го нанесуваш, хидратантен е и не се собира во линиите. Го има и во ДМ околу 350ден.
   
  На sweet-cherry му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  2.981
  Допаѓања:
  8.233
  Пол:
  Женски
  Да ви кажам првобитен впечаток од коректорот на MUR.
  Не ми е носен, некако и немам желба да го носам на мене долго за секојдневна употреба, затоа што имам чувство како да ми тежи на лицето. Не знам дали е до формулата или до што и да е. Има голема покривност, ама ако ставите многу - мат е, ја суши кожата, изгледа неприродно. И не ми се допаѓа мирисот.
  И аура тач ап про коректорите имаат некој мирис специфичен, па не ми е одвратен.
  И самата амбалажа ме потсеќа на нешто вештачко(како и секој козметички продукт, ама ова посебно), а не знам состав.
  И за вечерни варијанти, можеби погламурозни би го користела, ама што знам, јас сакам многу шминка ама дотолку покривност ми пречи, како да не сум јас се осеќам.
  Истиот ефект го имам и со cover me од аура, што е пудра значи и има најголема покривност од сите пудри што сум ги користела и избегнувам да ја користам баш поради тоа. А, убава е. Трајна, само што е прегуста, препокривна(барем за моја кожа) и не дај боже да се чепнеш на прст - замина пудрата. :D
   
  На Noemi му/ѝ се допаѓа ова.
 8. senza.parole

  senza.parole Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  2.815
  Допаѓања:
  17.178
  Пол:
  Женски
  Ги има ли во Зегин новите Touch Up Pro коректори на Aura?
  Ако да, која цена се?
   
 9. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  4.675
  Допаѓања:
  58.071
  Пол:
  Женски
  Во зегин не знам дали ги има ама во ДМ се 349 ден.
   
  На senza.parole му/ѝ се допаѓа ова.
 10. mece090

  mece090 Активен член

  Се зачлени на:
  9 септември 2018
  Пораки:
  77
  Допаѓања:
  30
  Пол:
  Женски
  Дали го имате користено овој и мислење?
   

  Прикачени фајлови:

  На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.
 11. arodoet20

  arodoet20 Активен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2017
  Пораки:
  156
  Допаѓања:
  151
  Пол:
  Женски
  Предлог за добар коректор и поевтин?
   
 12. sweetgirl92

  sweetgirl92 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2010
  Пораки:
  237
  Допаѓања:
  794
  Искрено после сите пробани коректори најмногу ми се допадна коректорот Maybeline instant age rewind. Има голема покривнист.
   
 13. Katty52

  Katty52 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 мај 2017
  Пораки:
  193
  Допаѓања:
  228
  Пол:
  Женски
  010_Porecelain_600x600.jpg Најдобар коректор според мене. Трае 12 часа. Многу добро покрива, го имаш во ДМ околу 200 220 чини
   
  На arodoet20 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Noemi

  Noemi Популарен член

  Се зачлени на:
  7 април 2010
  Пораки:
  1.138
  Допаѓања:
  2.462
  Нешто дефинитивно не е во ред со коректорот на катрис. По подолго користење (3/4 пакувања on/off) веќе сум сигурна дека круговите под очи ми ги прави уште потемни.
  Прекрасна формула и покривност, но за жал го оставив за ретки вечерни излегувања кога сакам поголема покривност.
  Имал ли некој слично искуство?
   
 15. Luminary

  Luminary Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2017
  Пораки:
  1.386
  Допаѓања:
  14.587
  Пол:
  Женски
  Исто и кај мене. Го баталив кога приметив дека многу ми ја влошува состојбата под очите.
  Буквално кожата како проѕирна ми беше :worried:
   
  На Noemi му/ѝ се допаѓа ова.
 16. S.W.A.G

  S.W.A.G Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  273
  Допаѓања:
  398
  Пол:
  Женски
  Го користам Cover me на Аура ама во последно време ми се собира под очите и не ми се допаѓа воопшто... Не можам да си погодам коректор никако ;(
   
 17. Noemi

  Noemi Популарен член

  Се зачлени на:
  7 април 2010
  Пораки:
  1.138
  Допаѓања:
  2.462
  @S.W.A.G ако не ти е проблем цената пробај го Maybelline Age Rewind, не се собира во линиите под очите и со сетирање издржува по цел ден носење, плус е хидратантен.
  Или обиди се да не го нанесуваш коректорот до самото око и по нанесување сетирај го со камена/пудра во прав.
   
  На S.W.A.G му/ѝ се допаѓа ова.
 18. S.W.A.G

  S.W.A.G Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  273
  Допаѓања:
  398
  Пол:
  Женски
  Ќе го земам наредниот пат. Фала ти :l: Инаку пробувам секакви начини и со сетирање и се, во моментот кога е нанесен ми е преубав ама после пола саат да се погледнам во огледало изгледа катастрофално:D
   
 19. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  4.675
  Допаѓања:
  58.071
  Пол:
  Женски
  Да не ставаш многу производ? Мене омилен ми е aura touch up pro, брзо се сетира, не се вовлекува во линиите под очите.
  Можеш и на есенс коректорот да го пробаш, оној течниот на кој пишува мат.
   
  На S.W.A.G му/ѝ се допаѓа ова.
 20. S.W.A.G

  S.W.A.G Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  273
  Допаѓања:
  398
  Пол:
  Женски
  И тоа е можно.. :D:D Мислам никад нема да се научам да се шминкам :rofl::?: