Коректор за лице

Дискусија во 'Лице' започната од velesanka, 9 јули 2010.

 1. Ikickabebusce

  Ikickabebusce Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2018
  Пораки:
  256
  Допаѓања:
  3.139
  Пол:
  Женски
  Да јас го имам користено овој и не е лош добар е..
   
  На mece090 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Amelia

  Amelia Популарен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  851
  Допаѓања:
  513
  Што ќе кажете за max factor radiant lift, гледам на попуст е?
   

  Прикачени фајлови:

 3. Amelia

  Amelia Популарен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  851
  Допаѓања:
  513
  Или пак овој е подобар?
   

  Прикачени фајлови:

 4. IM.TMKQ

  IM.TMKQ Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2014
  Пораки:
  2.396
  Допаѓања:
  17.890
  Пол:
  Женски
  Имам масна т зона. Пудрата супер ми се нанесува, но кога ќе ставам коректор му се изразуваат одредени суви делови иако кожата ми е масна на тој дел. Поголема количина на коректор не можам да нанесам од таа причина, не изгледа мазно.
  Го користам коректорот на Аура correct me, но и со други коректори сум го имала истиот проблем.

  Некое решение или предлог за подобар коректор?
   
 5. eta

  eta Популарен член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2009
  Пораки:
  824
  Допаѓања:
  1.906
  Пол:
  Женски
  Јас искрено не се разбирам многу во коректори, но во последно време почнав малку повеке да се шминкам, па затоа да си прашам овде.
  Имам мрсни капаци на очите па затоа шминката не ми трае долго.
  Дали има некој коректор што истовремено би се употребувал и како база за сенка да ги матира капаците, а и да се опотребува за подочнаци. Да напоменам дека немам воопшто проблем со подочнаци ниту со кеси под очите.
  Препорака некоја :wasntme:
   
 6. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  3.700
  Допаѓања:
  2.926
  Пол:
  Женски
  Катрис камуфлаж, течниот коректор. И на Аура стариот е ок, новиот не сум го пробала. Но кој и да го одбереш подобро е да го сетираш со камена или пудра во прав, инаку пак ќе го имаш истиот проблем.
   
  На eta му/ѝ се допаѓа ова.
 7. eta

  eta Популарен член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2009
  Пораки:
  824
  Допаѓања:
  1.906
  Пол:
  Женски
  Ти благодарам :l:
   
 8. MissMissMiss

  MissMissMiss Активен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2017
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  12
  Пол:
  Женски
  Тука го имам фалено коректорот на Bourjois healthy mix за покривност за подочници. Но, кога го пробав новиот коректор на Aura се изненадив од неговата покривна моќ и од тоа колку изгледа природно на лице. Сакам да ви кажам на оние што стварно мака си мачат со подочниците дека мене овој коректор ептен ме спаси. Го користам секојдневно на подочниците и воопшто не се приметува дека го имам на мене. Го имам во нијансата Beige и одлично ми се совпаѓа со тенот на мојата кожа.
   

  Прикачени фајлови:

  На sorbet и Glossy-girl им се допаѓа ова.
 9. Queen8

  Queen8 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  3.078
  Допаѓања:
  18.509
  Пол:
  Женски
  На Miss sporty коректорите се многу добри, антибактериски со добра покривност.
   
  На Недопирлива5, KuklickaMoja, Lovelybaby<3 и 3 други им се допаѓа ова.
 10. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  13.554
  Допаѓања:
  76.924
  Пол:
  Женски
  За мрсни капаци се собира само како коректор. Мора да користи база за сенка па коректор.
   
  На eta му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  1.378
  Допаѓања:
  7.856
  Пол:
  Женски
  Може ли некој да ми предложи коректор со добар состав? Битно ми е дека имам осетливо лице :)

  @Mishela help
   
 12. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  14.879
  Допаѓања:
  72.221
  Пол:
  Женски
  Освен Алверде, не знам друг никаков со добар состав. :)
  Не ми се убави мене коректорите од Алверде инаку, џабе составот е добар кога формулата е ужасна и кај течните и кај кремастите коректори...

  Јас во моментов го користам Fit me од Maybelline. Одличен ми е.
   
  На Kimberly11 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  12.345
  Допаѓања:
  62.881
  Пол:
  Женски

  Lavera natural коректор. Треба да го има во Космо тинекс. Пробај го , нема некоја голема покривност , ако немаш проблеми со пределот под очите, ќе ти биде супер :)
  Јас би ти препорачала и еден друг со добар состав ,но џабе кога неможеш да го најдеш во Мк..
   
  На Marina*F, Glossy-girl, Luminary и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 14. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  1.378
  Допаѓања:
  7.856
  Пол:
  Женски
  Супер,баш ќе го побарам која цена е одприлика? инаку немам проблем со подочњаци не ни користам за секој ден но ми треба за некои прилики кога сакам фул шминка :)
   
  На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.
 15. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  12.345
  Допаѓања:
  62.881
  Пол:
  Женски

  Како што имав видено, околу 600-700 денари е. Друг избор се тие на Алверде , но да бидам искрена не ми се погодил некој досега од течните. Имаа еден во стик , евентуално тој да е нешто подобар од останатите :) Баш пиши што ќе избереш :)
   
  На Kimberly11 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  2.941
  Допаѓања:
  7.959
  Пол:
  Женски
  Зошто сите пудри убаво мирисаат ама еден коректор не се погодил со убав мирис, сѐ некако на хемија ми мирисаат, специфично.
  И тоа сите што ги имам пробано...:o
  Ајде не мора убав, ама нормален.
   
  На senza.parole и koritsaki им се допаѓа ова.
 17. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  12.345
  Допаѓања:
  62.881
  Пол:
  Женски
  Коректорот на Aura touch up pro само на мене ли ми мириса чудно , грозно како на пластика :?:?
   
  На Luminary, Glossy-girl и Dream-Girl им се допаѓа ова.
 18. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  7.216
  Допаѓања:
  73.438
  Пол:
  Женски
  И мене не ми се допаѓа мирисот, чуден ептен е. :tmi:
   
  На Glossy-girl и koritsaki им се допаѓа ова.
 19. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  2.941
  Допаѓања:
  7.959
  Пол:
  Женски
  ^^ Мене и тој, и на make up revolution...
  Ех, сега ми текна. Maybelline Age Rewind не мириса никако. Како сум заборавила тој да го спомнам, малце е подобар во однос на останативе.
  Сите коректори на пластика и чудно ми мирисаат.
   
  На Dream-Girl и koritsaki им се допаѓа ова.
 20. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  3.700
  Допаѓања:
  2.926
  Пол:
  Женски
  Добар коректор за покривање флеки и акни? Со години го користам на Есенс, но би сменила ако има подобар. :)