Форумџика на годината 2019: НОМИНАЦИИ

Коректор за лице

Дискусија во 'Лице' започната од velesanka, 9 јули 2010.

 1. Kjara15

  Kjara15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2017
  Пораки:
  537
  Допаѓања:
  341
  Пол:
  Женски
  Која нијанса на Maybelline age rewind одговара на многу светла кожа? Пред некој ден у дм бев и сите нијанси ми се видоа катастрофа. Тие шо го имате ако може да кажете која нијанса ја користите :)
   
 2. Noemi

  Noemi Популарен член

  Се зачлени на:
  7 април 2010
  Пораки:
  1.138
  Допаѓања:
  2.468
  Ги проба ли 01 light и neutralizer? И двете ги има во дм.
  Јас не сум плава ама имам речиси прозирно бела кожа. Инаку мејбелин се познати по тоа дека немаат доволно светли нијанси...
   
  На Kjara15 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Kjara15

  Kjara15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2017
  Пораки:
  537
  Допаѓања:
  341
  Пол:
  Женски
  Која ја користиш ти?
   
 4. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  3.822
  Допаѓања:
  3.029
  Пол:
  Женски
  Предлог коректор во стик? Го имам на пан стикот на Макс фактор но многу е мрсен, а мене ми треба за покривање флеки и акни. Со години го купувам на Есенс и ок ми е, но сакам да сменам
   
 5. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  1.611
  Допаѓања:
  9.433
  Пол:
  Женски
  Не е во стик како во кутивче е на Катрис камуфлаж пробај го ептен покрива :)Имам потрошено едно
   
  На Elence93 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. marty 0102

  marty 0102 Активен член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2018
  Пораки:
  163
  Допаѓања:
  58
  Пол:
  Женски
  Mislenje za korektorov ?
   

  Прикачени фајлови:

 7. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  1.611
  Допаѓања:
  9.433
  Пол:
  Женски
  Ме потсеќа на Tarte shape tape коректорот пишете ако сте го пробале :)
   
 8. soffce

  soffce Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2017
  Пораки:
  180
  Допаѓања:
  102
  Пол:
  Женски
  топ покрива:)малку сув
   
 9. Marina*F

  Marina*F Активен член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2019
  Пораки:
  159
  Допаѓања:
  120
  Пол:
  Женски
  Дали од Fit me чувствуваш жарење под очите? Многу од блогеркиве странски се жалат на тоа и не знам дали да го земам :|
   
 10. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  15.167
  Допаѓања:
  73.431
  Пол:
  Женски
  Не, добар ми е, го потршив целото шишенце без да забележам нешто такво. Сега го користам од Боржуа City Radiance и тој многу ми се погоди, хидратантен баш како што сакам.
   
 11. Marina*F

  Marina*F Активен член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2019
  Пораки:
  159
  Допаѓања:
  120
  Пол:
  Женски
  Колку е тој?
  Се мислев и за Хелти микс...
   
 12. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  1.611
  Допаѓања:
  9.433
  Пол:
  Женски
  Подобар коректор од хелти миксот мислам дека нема:inlove:
   
  На koritsaki и Marina*F им се допаѓа ова.
 13. Marina*F

  Marina*F Активен член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2019
  Пораки:
  159
  Допаѓања:
  120
  Пол:
  Женски
  (y) Да не е на акција некаде периодов? :wasntme:
   
 14. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  15.167
  Допаѓања:
  73.431
  Пол:
  Женски
  Мислам дека го купив 270, беше на некој попуст. Инаку е околу 400-450 колку што памтам.
   
  На Marina*F му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Avery

  Avery Популарен член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2014
  Пораки:
  1.745
  Допаѓања:
  10.670
  Пол:
  Женски
  Предлог за коректор за под очи? Немам темни подочници, па не ми е потребна многу голема покривност. Важно ми е да не е многу сув, да не се собира во линиите и добро да осветлува.
   
 16. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  3.822
  Допаѓања:
  3.029
  Пол:
  Женски
  На wet n wild би ти го препорачала. :)
   
  На Avery му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Avery

  Avery Популарен член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2014
  Пораки:
  1.745
  Допаѓања:
  10.670
  Пол:
  Женски
  Може слика? Ич не сум запознаена со производите на Wet n wild.
   
 18. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  3.822
  Допаѓања:
  3.029
  Пол:
  Женски
  И би ти ја препорачала најсветлата нијанса, light ivory мислам беше.
  condealergroup.png
   
  На Avery му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Antolinaa

  Antolinaa Популарен член

  Се зачлени на:
  2 октомври 2012
  Пораки:
  1.503
  Допаѓања:
  13.037
  @Avery Ако имаш сува кожа не би ти го препорачала. Пред 2 години го имав земено и така ми стоеше. Мене ми се собираше и многу грдо изгледаше.
   
  На Avery му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  15.167
  Допаѓања:
  73.431
  Пол:
  Женски
  И мене не ми се погоди овој коректор, лесно изгледа на четчето ама на кожата ми беше некако чуден, како да не се слева добро со кожата.
  А нема лоша покривност и нијансата (најсветлата) беше супер.
   
  На Avery му/ѝ се допаѓа ова.