1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Корекција на носот

Дискусија во 'Лице' започната од enca.69, 7 јануари 2010.

  1. JanaMrava

    JanaMrava Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 октомври 2018
    Пораки:
    133
    Допаѓања:
    141
    Пол:
    Женски
    Da da jasno mie toa, samo me interesira dali se zadovolni tie sto so niv sorabotuvale
     
  2. piglet1

    piglet1 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јули 2015
    Пораки:
    950
    Допаѓања:
    18.876
    Пол:
    Женски
    Која е цената сега? Видов некаде дека бара околу 5000$, не сум сигурна дали беше за него…
     
  3. morkov4eto

    morkov4eto Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јули 2010
    Пораки:
    53
    Допаѓања:
    9
    Вистински професионалец.Го добив баш тоа што го барав.Преголема посветеност од целиот персонал
     
    На redhair и Stoby им се допаѓа ова.
  4. Lemon

    Lemon Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јуни 2013
    Пораки:
    472
    Допаѓања:
    167
    Јас правев кај нив корекција со хијалуронски филер. Супер излезе ама не траеше долго. Колку ќе трае е различно кај секого, зависи од тоа колку брзо организмот ќе ја разгради хијалуронската киселина. Планирам повторно да одам.
     
    На JanaMrava му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Trxmx

    Trxmx Популарен член

    Се зачлени на:
    17 октомври 2016
    Пораки:
    343
    Допаѓања:
    8.313
    Пол:
    Женски
    Мислам дека зависи од твојот нос и проблемот бидејќи прво ми побараа слики па после ми кажаа цена… јас немам голем и крив нос па нема многу работа кај мене, 3500€ ми побараа. Пиши им на whatsapp ќе ти кажат:)
     
    На piglet1 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. JanaMrava

    JanaMrava Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 октомври 2018
    Пораки:
    133
    Допаѓања:
    141
    Пол:
    Женски
    Tebe kolku ti traese?
     
  7. Lemon

    Lemon Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јуни 2013
    Пораки:
    472
    Допаѓања:
    167
    2 месеца, а велат дека трае 9-12 месеци.
    Пиши како ќе поминеш, и ова со траењето на филерот посебно ме интересира.

     
    На JanaMrava му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Bubamaricka

    Bubamaricka Популарен член

    Се зачлени на:
    22 декември 2011
    Пораки:
    1.151
    Допаѓања:
    2.148
    Девојки здраво. Дали некоја од вас има искуство со филери на нос? Сакам мала корекција ама нехируршки. Благодарам
     
  9. Marijam7

    Marijam7 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2017
    Пораки:
    37
    Допаѓања:
    21
    Пол:
    Женски
    Јас би препорачала Воена болница за операција на нос, а драстични промени имам видено и кај
    Констандин Балома од Албанија.

    https://www.instagram.com/kostandin.balloma/?hl=en

    Бев видела на профилот дека неодамна правела и некоја членка од Македонија. Баш би сакала ако членката е зачленета тука, да ни каже како поминала, и ако некоја има искуство.
    Ако јас би се прашувала промените се драстични.
    Се надевам дека не е во прашање фотошоп, туку хирургот дека стварно така работи
     
    На TinaPi му/ѝ се допаѓа ова.
  10. noki333

    noki333 Активен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2021
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    1
    Не сфаќам зошто на Санте плус повеќето фотографии им се украдени од други хирурзи и што сакаат да постигнат со тоа, јас бев заинтересирана за ринопластика таму, меѓутоа тие дури ги спонзорираат сликиве како нивни што е голем Red Flag.
    1.5.jpg 1.jpg 2.jpg 2.5.jpg
     
    На Trxmx му/ѝ се допаѓа ова.
  11. JadrankaVeles

    JadrankaVeles Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 декември 2014
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Може он оперира тука.
     
  12. Trxmx

    Trxmx Популарен член

    Се зачлени на:
    17 октомври 2016
    Пораки:
    343
    Допаѓања:
    8.313
    Пол:
    Женски
    Овој е познат доктор во Турција кај што чини 5000€+ :)
    Дефинитивно крадени слики
     
  13. cooll

    cooll Популарен член

    Се зачлени на:
    25 април 2010
    Пораки:
    2.927
    Допаѓања:
    9.982
    Пол:
    Женски
    Ништо не ме чуди повеќе во мк болнициве. :worried:
     
  14. piglet1

    piglet1 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јули 2015
    Пораки:
    950
    Допаѓања:
    18.876
    Пол:
    Женски
    Не е важна цената, овој доктор има доста лоша репутација. И нему му се фотошопирани сликите можеби.
     
    На Hanna.. му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Trxmx

    Trxmx Популарен член

    Се зачлени на:
    17 октомври 2016
    Пораки:
    343
    Допаѓања:
    8.313
    Пол:
    Женски
    Јас за него имам читано позитивни искуства, а инаку кај сите доктори од таа причина побитно ми е да видам видеа а не слики, така да има и видеа.
    Цената е важна од причина што кога имаат голема побарувачка ги креваат и цените, цел свет иде во Турција нормално, а тие што имаат ниски цени не се толку искусни доктори и прочуени.
    Во секој случај видеа и reviews на нет се најбитни
     
  16. piglet1

    piglet1 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јули 2015
    Пораки:
    950
    Допаѓања:
    18.876
    Пол:
    Женски
    Па и не баш. Отвори групи на фб и види колку негативни искуства и botched up noses има овој. Цената ја накачуваат секоја година ради економски пад пред сѐ. Знам доктори кои се попрочуени и подобри, а со пониска цена од овој. Две години активно ги следев сите групи со пациенти пред да се одлучам за доктор, затоа и пишувам овде. Ако сакаш ќе споделам и скриншотс дека овој доктор има лоша репутација и дека поскапа цена не значи и подобар доктор секогаш.
     
  17. bibiiii

    bibiiii Популарен член

    Се зачлени на:
    12 октомври 2011
    Пораки:
    603
    Допаѓања:
    1.081
    Vnimavajte so fileri na nos,procitajte vascular occlusion.Moze da oslepete ili da imate nekroza na nos ,ako vi vbrizgaat filer vo nasalna arterija.Nosot e rizicen za filer ,vednas posle celoto.Jas se mislam odamna za filer vo nos,no citajki i gledajki sliki ,se otkazav
     
    На Annath му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Snowbell

    Snowbell Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2013
    Пораки:
    183
    Допаѓања:
    144
    Тотално си во право со оправданиот страв за филер во нос.Така е затоа што кога се боцка филер за подигање на нос се боцка буквално на слепо, т.е и да се аспирира не може др да знае дали е во крвен сад или не е. Моја блиска пријателка сега брзо го правеше носот со филер и ефектот е навистина добар.
    За нос кокретно не треба добар лекар( пластицар/ дерматолог) туку перфекционист кој доколку се искомплицира нешто ке знае што треба да направи.
     
  19. bibiiii

    bibiiii Популарен член

    Се зачлени на:
    12 октомври 2011
    Пораки:
    603
    Допаѓања:
    1.081
    Ponekogas i da znae sto da pravi,da go razlozi filerot momentalno,ako e vo arterija vednas odi vo arerijata zad okoto i se e dzabe ,se oslepuva.Ako pak se stavi i napravi pritisok na arterija nastapuva nekroza i skapuva mestoto i togas za zal nema spas za regijata na nosot koja e zafatena.Ne vredi za filer da se oslepi ili pak da skape nosot
     
    На Annath му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Snowbell

    Snowbell Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2013
    Пораки:
    183
    Допаѓања:
    144
    Duri i da dojde do ovakva komplikacija se aplicira hijaluronidaza (topac na filerot) i se sprecuva ishemijata i nekrozata na krvniot sad.Sekoj sto bocka filari treba da bide spremen za mozna komplikacija i resavanje na istata