1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Корекција на носот

Дискусија во 'Лице' започната од enca.69, 7 јануари 2010.

  1. bibiiii

    bibiiii Популарен член

    Се зачлени на:
    12 октомври 2011
    Пораки:
    603
    Допаѓања:
    1.081
    Ponekogas i toa ne pomaga.Ako dojde do vaskularna okluzija togas se gubi vidot i zaludno e topac na filerot.Istoto vazi i za nasolabialni brcki,no nosot i celoto se najrizicni regii
     
    На Annath му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Dumbledore

    Dumbledore Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јуни 2022
    Пораки:
    353
    Допаѓања:
    907
    Пол:
    Женски
    Што зборувате...:worried:
    Јас мислев е едноставен и полесен начин на поправка на нос, дури и размислував дали да ставам.
    Ви благодарам на информациите женски.
     
    На bibiiii му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Emi77

    Emi77 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јануари 2018
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Женски
    Kade se operirase?
     
    На noki333 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Klasnata

    Klasnata Нов член

    Се зачлени на:
    6 август 2022
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Здраво друштво,

    Има ли некој скоро искуство со операција на нос во Санте да сподели. Искрено се мислам што да правам...

    Позз
     
  5. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.240
    Допаѓања:
    200.254
    Пол:
    Женски
    Па затоа доплер се прави пред боцкање, ама тука си боцкаат баш на слепо, како стигнат. Еден што е боцкан не кажа дека му правеле доплер пред зафатот. А 90% од "боцкачиве" не се спремни во случај да дојде до несакани последици.
     
  6. bibiiii

    bibiiii Популарен член

    Се зачлени на:
    12 октомври 2011
    Пораки:
    603
    Допаѓања:
    1.081
    Nemaat site takvi aparati ,posto sega i stasaa da bockaat i po saloni kozmeticki.Barem da nabavat aparatce za da vidat kade se arteriite,toa e barem poeftino.No i ne mora da se vbrizga vo arterija za da nastanat problemi.Moze i filerot da stvori pritisok nad arterijata i da nastane nekroza.Taka da nosot i celoto se najrizicni zoni.posle toa se nazolabijalnite brcki
     
  7. noki333

    noki333 Активен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2021
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    1
    Zdravo i ubav den na site,
    Dali mozete da mi preporacate nekoj strucen doktor/ dobra klinika bilo kade niz Turcija, Srbija, Albanija, Mk pa i poshiroko sto vrsat zafati dokaj 2500-3000 evra max :(
    Site razgovori, forumi i sajtovi gi projdov i dosega edinstveno mi se dopadnaa nekolku hirurzi sto rabotat vo Istanbul tie po poznatite i baraat nad 6000 evra i toa mi e premnogu. Ne se raboti samo za grpka tuku za dolg, shirok i kriv nos, znaci za pogolem zafat. Kaj makedoncive ne bi se zafatila ni da me plakjaat za vakvo nesto.
    Sante otkako vidov deka kradat sliki ne im veruvam, a ne mozam da najdam ig profili na doktorite sto operiraat (bi bila mnogu blagodarna ako nekoj gi spodeli).
    Fala odnapred! :--)
     
  8. TinaPi

    TinaPi Активен член

    Се зачлени на:
    24 мај 2022
    Пораки:
    41
    Допаѓања:
    59
    Пол:
    Женски
    Балома има стварно убави слики. Еден од најдобрите реЗултати што сум ги видела.
     
    Последна измена: 13 август 2022
  9. mariaav

    mariaav Нов член

    Се зачлени на:
    15 август 2022
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Дали ке можес слика да ми покажеш од носот, мене ми пишаа дека треба да престојувам 8 дена во Албанија.
     
  10. cooll

    cooll Популарен член

    Се зачлени на:
    25 април 2010
    Пораки:
    2.927
    Допаѓања:
    9.982
    Пол:
    Женски
    Како тоа траеше 40 минути?
     
  11. bibiiii

    bibiiii Популарен член

    Се зачлени на:
    12 октомври 2011
    Пораки:
    603
    Допаѓања:
    1.081
    Videte reviews za taa klinika ,pisuvaat katastrofa bile
     
  12. DarkStormm

    DarkStormm Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2021
    Пораки:
    1.408
    Допаѓања:
    4.869
    Пол:
    Женски
    Да моја другарка. Ама во Санте во Турција. Тука во Скопје се договори само, тие ја упатија во Турција и скроз позитивно искуство.
     
  13. angel007

    angel007 Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 август 2013
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    5
    Jas imam zakazano kaj Havva Duru Ipek vo Turcija, mn istrazuvav I definitivno nejzinite nosevi najmnogu mi se dopagjaa, mn prilrodni isgledaat. Zboruvav I so lugje ko vekje imaat napraveno operacija kaj nea I site bea zadovolni. Jas lani koga zakazav cenata bese 2.000€, sega e pokacena cenata mislam deka e 2.500€. Jas kje oravam operacija sega vo spt se nadevam se kje pomine kako sto treba .
     
  14. SimonaMi97

    SimonaMi97 Нов член

    Се зачлени на:
    31 август 2022
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Zdravo, ako moze dokolku ima nekoj sto ne e zadovolen od operacija kaj Igor Peev da mi pise na privatna poraka ili tuka ? Bidejki i jas imav zafat kade mi ostana beleg pa bi sakala da spodelime mislenje i sto ste napravile potoa.
     
  15. Reyan

    Reyan Активен член

    Се зачлени на:
    16 декември 2021
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    Zdravo na site...
    Se operirav pred dve nedeli vo Istanbul, iskreno sum prezadovolna me operirashe dr.Umur Akiner operacijata cineshe 2400€ se odluciv za ovoj doktor prvenstvemo zato sho sakav zatvorena operacija bez nadvoreshen rez i ne se pokajav nosot mi izgleda preubavo ...
     
  16. Responsible

    Responsible Популарен член

    Се зачлени на:
    20 април 2011
    Пораки:
    354
    Допаѓања:
    434
    Пол:
    Женски

    Moze li sliki pred potoa te molam
     
  17. Responsible

    Responsible Популарен член

    Се зачлени на:
    20 април 2011
    Пораки:
    354
    Допаѓања:
    434
    Пол:
    Женски
    Dali ima nekoj praveno operacija kaj Doktor (bilo kade) sto SMALUVA nos, znaci ne samo krsenje koska i pak dolg nos, tuku dali ima nekoj SMALUVANO nos, na primer od dolg i grbav nos da ima praveno barbie nos?
     
  18. piglet1

    piglet1 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јули 2015
    Пораки:
    950
    Допаѓања:
    18.876
    Пол:
    Женски
    Тоа ти е уствари deprojection, и не многу хирурзи можат да го изведат, а и зависи од тоа каков тип на кожа имаш, какво ти е ткивото и многу други фактори за кои никој не може да ти гарантира. Визуелно поткренат нос и “shaved bone” даваат изглед на помал нос.
     
    На TinaPi му/ѝ се допаѓа ова.
  19. TinaPi

    TinaPi Активен член

    Се зачлени на:
    24 мај 2022
    Пораки:
    41
    Допаѓања:
    59
    Пол:
    Женски
    Па има на Instagram докторот еден куп пациенти. Отворете видете.
    Она што се забележува, е дека профилот е со реални слики и видеа.

    Е сега според мој вкус, и не ми се допаѓа баш. Добар е докторов, но реално сум видела и подобри резултати

    АКо јас се прашувам dr. Baloma во Албанија прави поубави носеви и ми е број 1 од тоа до сега што сум гледала во близина

    Мене ми смета издолжен нос. Поубаво нека има мала грпка, отколку тој дел да е како ископан, а врвот испакнат. Како српска певаљка нос, што мене лично не ми е убаво.
     
    Последна измена: 3 септември 2022
  20. TinaPi

    TinaPi Активен член

    Се зачлени на:
    24 мај 2022
    Пораки:
    41
    Допаѓања:
    59
    Пол:
    Женски
    Oва Shaved bone првпат го слушам. Па разгледав. Какви добри трансформации се добиваат со ова.
    Луди се овие во Азија. Прави Чуда прават.