1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Корекција на носот

Дискусија во 'Лице' започната од enca.69, 7 јануари 2010.

  1. Trxmx

    Trxmx Популарен член

    Се зачлени на:
    17 октомври 2016
    Пораки:
    343
    Допаѓања:
    8.313
    Пол:
    Женски
    Работат со Piezo ultrasonic техника, opened rhinoplasty, кај Волкан е 3000€ операцијата, за другиот доктор не знам.
     
  2. Reyan

    Reyan Активен член

    Се зачлени на:
    16 декември 2021
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    upload_2022-9-29_13-23-54.jpeg upload_2022-9-29_13-24-34.jpeg
     
    На Iv_sp998 и cooll им се допаѓа ова.
  3. Anettta

    Anettta Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 март 2022
    Пораки:
    169
    Допаѓања:
    136
    Пол:
    Женски
    Hii
    Сакам да правам операција на нос. Имам крива коска и носот ми е голем ама не сакам да го правам во странство. Некој што веќе има правено да сподели искуство. Добар доктор, цена и најважно за колку време се опоравува и дали е ептен болно?
     
  4. TinaPi

    TinaPi Активен член

    Се зачлени на:
    24 мај 2022
    Пораки:
    41
    Допаѓања:
    59
    Пол:
    Женски
    Moжеш да се обидеш во Воена Болница.( доктор не би можела да ти предложам, но прават многу операции, па би требало да бидат највеќе стручни.) Проблем е што се чека доста, но затоа пак цената е ниска.
    Второ во Албанија кај доктор Константин Балома. Албанија е релативно блиску, а кај него на инстаграм гледам дека доаѓаат и пациенти од надвор. И според мене резултатите се едни од најдобрите што сум ги видела. Погледни ги сликите.

    https://www.instagram.com/kostandin_balloma/

    Ако ти се допаѓаат истражи за таму. Секако е блиску и побрзо ќе завршиш работа од воена болница. За Воена болница пак е многу евтино, бидејќи не е на приватно. Распрашај се само кој доктор има највеќе операции и побарај термин кај него. Ќе почекаш малку ама кај има за 2000 ден операција нели?
     
    Последна измена: 12 октомври 2022
    На Anettta му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Lana2380

    Lana2380 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2020
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    16
    Пол:
    Женски
    Здраво, Др. Горан Караиванов денес мене истото ми го кажа па сакав да те прашам дали ја направи операцијата и ако да дали ќе можеш да го споделиш твоето искуство?
     
  6. skinnylove

    skinnylove Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 ноември 2013
    Пораки:
    209
    Допаѓања:
    463
    Вев во контакт со тројца доктори од Истанбул и сите ми дадоа ценишта над 5000€.
    Не дека гледам ефтино да си поминам ама читав и овде читав и на други места и секогаш гледам дека други пациенти плаќале отприлика 2-3000 што е далеку поприфатливо.
     
    Последна измена: 17 октомври 2022
  7. cooll

    cooll Популарен член

    Се зачлени на:
    25 април 2010
    Пораки:
    2.927
    Допаѓања:
    9.982
    Пол:
    Женски
    Толку беше пред некоја година, сега изгледа тешко е да се најде некој со таа цена.
     
  8. Trxmx

    Trxmx Популарен член

    Се зачлени на:
    17 октомври 2016
    Пораки:
    343
    Допаѓања:
    8.313
    Пол:
    Женски
    Јас правев операција пред еден месец платив 3500€, знам дека има накачено и е 4000€ сега.
     
  9. angel007

    angel007 Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 август 2013
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    5
    Јас во септември правев операција кај dr.Havva Duru Ipek и платив 2000€.Сега знам дека ја има покачено цената, но не знам колку е точно. Иначе презадоволна сум од резултатот.
     
  10. neli6667

    neli6667 Активен член

    Се зачлени на:
    27 април 2022
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    1
    zdravo
    moze li nekoj da spodeli sliki od korekcija vo sante plus?
     
  11. miki1979

    miki1979 Активен член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2022
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    5
    Пол:
    Машки
    Za korekcii neznam ama za devijacija na nos definitivno Rade Filipovski vo Voena bolnica .
    Imam iskustvo i so Maja Kirjas i mozam da kazam deka e mnogu rasipana zena , se ke napravi za da ve ubedi da dojdete kaj nea privatno da napravite ambulantska intervencija koja cini 40 000 denari, i trae 3 min ,i ne dava fiskalna smetka, resultat nikakov ,, posle toa samo lazenje i kupuvanje vreme deka ke bide podibro. Znaci Maja Kirjas definitivno ne e za preporaka !!! Zenata e rasipana do koska , em ne e profesiinalec em laze susi. Definitivna preporaka Rade Filipovski. Covekot me sredi i mene i sinot, plus cena smesna 2200 denari , dvajcata so devijacii na nos , zatnati non stop , blagodaren sum mu od srce !!
     
  12. Responsible

    Responsible Популарен член

    Се зачлени на:
    20 април 2011
    Пораки:
    354
    Допаѓања:
    434
    Пол:
    Женски

    Може ли слики пред потоа за да видиме дали се работи за кратење на нос или само обична операција ?
     
  13. angel007

    angel007 Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 август 2013
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    5
    Здраво,
    Мене главни корекции ми беа отстранување на грпката, подигање и намалување на врвот, корекциј на ноздрите зашто ми беа асиметрични и девијација од десната страна

    IMG-20220920-WA0003.jpg
     

    Прикачени фајлови:

  14. Kimberly11

    Kimberly11 Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 септември 2015
    Пораки:
    6.676
    Допаѓања:
    25.232
    Пол:
    Женски
    Овој горе не е убав ама твојот ми се свиѓа
     
  15. piglet1

    piglet1 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јули 2015
    Пораки:
    950
    Допаѓања:
    18.876
    Пол:
    Женски
    Ами и тој горе е нејзин мислам, сликата постирана подоле е post-op и врвот и дорсумот е отечен затоа така изгледа, ако сум грешка нека ме поправи.
     
    На simoncelicius и Kimberly11 им се допаѓа ова.
  16. angel007

    angel007 Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 август 2013
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    5
    Да и на првата слика сум јас само тоа е одма после операцијата. Носот после операцијата се разликува со финалниот резултат (затоа е важно кога бирате доктор да видите резултати после една година од оперцијата ). Втората слика е точно еден месец после операцијата, сеуште ми е отечен носот но тоа е нормално, со тек на времето отоците ќе спаѓаат.
     
    На simoncelicius и piglet1 им се допаѓа ова.
  17. piglet1

    piglet1 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јули 2015
    Пораки:
    950
    Допаѓања:
    18.876
    Пол:
    Женски
    Мене ми се допаѓаат и “table pic” и месец пост-оп. Треба време, барем 3 месеци најмалку за отокот да почне да се намалува, рано е сѐ уште. Супер изгледа и на двете слики, најважно е тебе да ти се допаѓа. :f:
     
    На angel007 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. teodorrrrra

    teodorrrrra Активен член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2022
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    10
    Пол:
    Женски
    Zdravo.planiram da se pravam operacija naredniot mesec kaj Julian Dervishaj,Tirana ,me interesira imav procitano deka nekoja tuka se ima praveno?
    Vasi mislenja?
    Kolku so gledam mnogu ubavi se rezultatite I cenata e prifatliva.
     
    На Emi77 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Emi77

    Emi77 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јануари 2018
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Женски
    Дали мора да се седи 7 дена во Тирана?
     
  20. teodorrrrra

    teodorrrrra Активен член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2022
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    10
    Пол:
    Женски
    Pa I jas toa prasav mi rekoja Ako treba da si zaminiss ke spodelele Kako da se izvadi ona,cast,ama 5 barem mora da si tamu.i se odluciv da uplatam paket so I'ma se vo ponudata so smestaj itn.