Корекција на носот

Дискусија во 'Лице' започната од enca.69, 7 јануари 2010.

  1. Angella7

    Angella7 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 март 2021
    Пораки:
    1.743
    Допаѓања:
    3.224
    Пол:
    Женски
    Фала ти многу, се јавувам сабајле :*
     
    На Global му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Isabela23

    Isabela23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2014
    Пораки:
    202
    Допаѓања:
    86
    Колку се вкупните трошоци?
     
  3. T-E-A

    T-E-A Нов член

    Се зачлени на:
    24 февруари 2023
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Здраво, би сакала да те прашам дали пиеше лекарства? Јас нареден месец сакам да правам операција, но сè уште се двоумам бидејќи малечкото ми има 10 месеци и сè уште цица.
     
    Последна измена од модератор: 24 февруари 2023
  4. Angella7

    Angella7 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 март 2021
    Пораки:
    1.743
    Допаѓања:
    3.224
    Пол:
    Женски
    После сум на консултација кај др. Пеев. Ако има некоја да каже нешто за докторот нека каже сега или нека молчи засекогаш :rofl:
     
  5. Global

    Global Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 декември 2017
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    2
    Privatno vo remedika 2000 evra
     
    На Isabela23 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Responsible

    Responsible Популарен член

    Се зачлени на:
    20 април 2011
    Пораки:
    354
    Допаѓања:
    434
    Пол:
    Женски
    Ova veke lici na napravena operacija ne e kako kaj drugite samo skrsena koskata tuku stvarno skrateno, Bravo. Kolku chinese operacijata?
     
  7. aa1225

    aa1225 Нов член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2022
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Некој што има правено операција во Санте,после вадењето на тампоните и плочата ти ставаат лепак?Колку време треба да се носи?
     
  8. Smajlyy_

    Smajlyy_ Активен член

    Се зачлени на:
    6 март 2023
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Машки
    Здраво на сите, нов сум тука, ќе се правам операција септопластика заради отежнто дишење се одлучив за Воена кај доктор Раде на приватно, малку ме фаќа страв, исто се мислам дали да правам и естетски но јас немам крив и несиметричем нос туку малку ми долг и кренат, па читав тука дека за кратење е подобро во Турција. Некое мислење од тие што сте ја поминале оваа голгота
     
  9. aa1225

    aa1225 Нов член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2022
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Да не знае некој каде може да се купи ваков фластер?
     

    Прикачени фајлови:

  10. teodorrrrra

    teodorrrrra Активен член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2022
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    10
    Пол:
    Женски

    2200e operacija,ispitivanja,hotel 7 dena
     
  11. Shine123456

    Shine123456 Нов член

    Се зачлени на:
    13 март 2023
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Машки
    Здраво на сите, утре имам операција на носот и премногу ми е страв од анестезијата. Дали може некои ваши искуства?
     
  12. Recitatorot

    Recitatorot Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 август 2018
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Машки
    Каде ја правеше и како помина?

     
  13. Ivana:)

    Ivana:) Активен член

    Се зачлени на:
    26 јануари 2022
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Женски
    Ве молам помош од некој што се има правено операција на нос-девијација!!!!!
     
  14. cikita98

    cikita98 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 мај 2017
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Правев две операции на нос кај Пеев , првата пред три години а втората година покасно, со цел намалување на грпката. Ниту првата ниту втората испаднаа како што треба.
    После првата операција левата ноздра ми беше колабирана и видно помала и затворена од десната и кај делот од грпката десната страна беше поголема , буквално носот ми беше како буквата Ѕ.
    Докторот предложи втора операција која ме чинеше само околу 1500 денари(првата 73000ден) и беше убедлив дека ке биде совршен после втората.
    После втората операција грпката ја немаше но носот во тој дел пак нееднаков додека врвот испрчен и голем и левата ноздра сеуште колабирана и подзатворена. После година време од втората операција бев на контрола и докторот сам изјави дека носот ми е катастрофален и ми треба трета операција што секако не ја прифатив, па затоа се договоривме да ги покрие недостатоците со хијалурон кој ме чинеше 9000 денари и тоа буквално на црно ги зеде парите некаде на приземје во просторија без никаков медицински персонал таму, без сметка , значи пари на рака. Оттогаш левата ноздра ми е уште видно помала. Моја грешка е сето тоа , се одлучив и вториот пат кај истиот доктор бидејќи сметав дека си ја знае грешката и секско не ме чинеше скапо. Како и да е ,ви препорачувам за операција на нос да се одлучите за доктор кој оперира само носеви, во Турција ги има многу специјалисти истражете пред да се одлучите за било кој.
     
  15. Angella7

    Angella7 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 март 2021
    Пораки:
    1.743
    Допаѓања:
    3.224
    Пол:
    Женски
    Дали ќе ти биде проблем да ми испратиш слика? Ме интересира врвот на носот.
     
    На Isabela23 и cikita98 им се допаѓа ова.
  16. Isabela23

    Isabela23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2014
    Пораки:
    202
    Допаѓања:
    86
    Прикачи слика те молам. Ќе одиш сега ти во странство?
     
  17. cikita98

    cikita98 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 мај 2017
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Ти пишав во порака, не успевам да прикачам слика поголема е од 5MB со која слика и да се обидам.
     
  18. Monicka_monka

    Monicka_monka Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јули 2018
    Пораки:
    59
    Допаѓања:
    9
    Ти пишав во порака во врска со темава ако не ти е проблем врати
     
    На cikita98 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. neli6667

    neli6667 Активен член

    Се зачлени на:
    27 април 2022
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    1
    sante plus iskustva?
     
  20. T185

    T185 Активен член

    Се зачлени на:
    4 април 2023
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    15
    Пол:
    Женски
    Zdravo, sakam da spodelam moe iskustvo, bidejkji forumov mi pomogna da se odlucam kade da pravam operacija. Pred 12 dena pravev septorinoplastika kaj dr Rade Filipovski vo 8mi sep. Na 2ri mart bev na pregled i operacijata ja zakazavme za 29ti. Cel zivot znaev deka imam problemi so disenje ama nikogas ne znaev sto tocno, a od druga strana imav ogromna grpka na nosot sto od sekogas mi bese najgolem kompleks. Mi otkrija devijacija tip 5 na levata strana, se raboti za t.n krista koja mi go poprecuvala disenjeto, a na desnata strana devijacija tip 3 odnosno iskrivuvanje na septumot, a na samata operacija zabelezale i zadebeluvanje na nosnite skolki pa i toa mi bese sredeno. Operacijata pomina super, bev dosta smirena pred samata operacija bidejkji so dusa go cekav momentot, odlicno ja podnesov anestezijata (i mozam da kazam deka nema od sto da vi e strav, voopsto ne cuvstvuvate koga zaspivate). Po operacijata krvarenje imav samo istiot den i narednoto utro, nemav voopsto nikakvi bolki, minimalno otekuvanje vo delot na ocite i obrazite, i mali modrinki pod ocite koi brzo zazdravuvaat. Ocekuvav pogolemo otekuvanje na nosot no za cudo skoro e i neprimetno. Moram samo da spodelam nesto za sto retko koj zboruva, tamponite se neprijatni i za nosenje i za vadenje, no najgolem problem mi bea silikonskite splintovi, posebno pri vadenje imav nenormalno ogromni bolki, no se trpi se koga znaes deka nosot ti izgleda fantasticno. Osven doktorot sto e dosta ljubezen i znae se ubavo da ti objasni i pred i po operacijata, moram da gi pofalam i sestrite vo bolnicata bidejkji normalno site sme sekogas skepticni za uslugata koga stanuva zbor za naseto zdravstvo, no navistina bev prezadovolna. Vo bolnica bev od sreda do ponedelnik, i samiot prestoj so operacijata me cinese tocno 1000evra. Duri i bez nikakvi dogovori so doktorot, nosot mi izgleda tocno onaka kako sto sakav, bidejkji samiot si imase zamisla i znaese sto tocno ke mi prilega, problemi so disenje vekje nema, normalno uste sum na pocetok so zazdravuvanje no razlikata e ogromna. Ke vi spodelam sliki od nosot pred operacijata i 3 dena po operacijata pred da mi pravat zamena na gips. Slikite sami neka vi kazat se :) Za kakvi bilo prasanja slobodno pisete.

    Screenshot_20230410_132323_Gallery.jpg Screenshot_20230410_132331_Gallery.jpg
     
    На Bube938478457, nedelce, stsmua05 и 9 други им се допаѓа ова.