1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Корекција на носот

Дискусија во 'Лице' започната од enca.69, 7 јануари 2010.

  1. espana

    espana Популарен член

    Се зачлени на:
    22 август 2012
    Пораки:
    1.676
    Допаѓања:
    1.952
    Пол:
    Женски
    Здраво, да прашам некој искуство со филер на нос, од каде е задоволен, колку чини и колку време трае таа промена?
    Ми ја препорачуваат Никол Дент на Водно, некој да има искуство?
     
  2. isamrita

    isamrita Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 август 2019
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    Дајте предлог за добар доктор? Носот мие скршен од 5 годинки и крив ми е. Сеа имам 22 години и тешко дишам и хрчам. Фала
     
  3. Assiie12

    Assiie12 Активен член

    Се зачлени на:
    7 септември 2023
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    2
    Здраво на сите, јас правев естетска и функционална операција на нос кај др. Пеев препрепрезадоволна сум, не верував дека некој волку добро знае да направи нос.Топло ви го препорачувам:party:
     
    На Emi77 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    16.778
    Допаѓања:
    75.154
    Пол:
    Женски
    Мене ми го препорачаа Раде Филиповски во 8ми септ. Бев минатиот месец и ми рече да одам пак овој месец, за да договориме датум. Јас имам девијација, школката нешто незнам таму што и е на едната страна, едното дупче ми е скроз затнато.. камерче неможеше ни да влезе таму. Не се први доктори што ме прашале да не сум го скршила некогаш... а не се сеќавам на такво нешто. Потребно е кај мене септопластика, а за естетскиот дел од надвор сама си спомнав :D Имам мала грпка, сакам и тоа да средам.. е тоа само рече дека приватно си се наплаќа, ама не ми е проблем :)
     
    На MERIDA25 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Iv_sp998

    Iv_sp998 Активен член

    Се зачлени на:
    26 септември 2022
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Se izvinuvam dali moze da spodelis sliki i na koj nacin si operirana dali si od nadvor secena ili vnatresno ti blagodaram
     
  6. Assiie12

    Assiie12 Активен член

    Се зачлени на:
    7 септември 2023
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    2
    Nadvoresno, ti prativ sliki:)
     
  7. SashaF

    SashaF Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 август 2012
    Пораки:
    54
    Допаѓања:
    12
    Здраво, дали може девојки кои се оперирани од др Раде во 8ми септември да ми пратат слики од пред-потоа, може во приватна порака ако не сакаат јавно
     
  8. Iv_sp998

    Iv_sp998 Активен член

    Се зачлени на:
    26 септември 2022
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Se izvinuvam site vie sto imate iskustvo so doktor Peev da ve zamilam ako moze da mi pratite sliki.
     
  9. Vodolija11

    Vodolija11 Нов член

    Се зачлени на:
    1 мај 2023
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Dali samo dr Rade operira vo 8 mi septemvri ili nekoj ima iskustvo i so dr doktori da spodeli
     
  10. Iv_sp998

    Iv_sp998 Активен член

    Се зачлени на:
    26 септември 2022
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Zdravo na site
    Jas bi sakala da go spodelam moeto iskustvo so vas.. Pa nakratko da vi raskazam za sostojbata na mojot nos
    Nosot mi bese normalen ne mi bese perfekten, no imav soob. nezgoda vo koja imav fraktura na nos a ne mi bese napravena vednas intervencija pa morav da cekam najmalku 6 meseci nosost da se oporavi
    Posle 10 meseci cekanje dojde i mojot red na klinika na ORL..
    Me operirase dr. Beatrisa prezadovolna od nejzinata ljubeznost a i po preporaka na moj drugar koj ima sovrsen nos isto operiran kaj nea no za mojot rezultat golemo NE
    Zelbi nemav da bide (barbie) barav normalen i pomal nos
    Doktorkata mi kaza deka ke imam teska operacija koja traese 5h zaradi golemite povredi a mozno e da ima potreba i od vtora intervencija…
    Operacijata pomina vo najdobar red bolki voopsto nemav, macnini od anestezija nemav a modrinki i otoci premnogu.. mi dadoja soodvetna terapija i pocnaa da se namaluvaat..
    Cela premotana so zavoi i gips so netrpenie cekam da se izvadi seto toa od na mene i konecno da si go vidam moeto novo nose
    Prvoto nesto sto go izgovoriv koga se vidov bese jas ke dojdam povtorno tuka na revizija..
    Normalno ne zadovolna nosot cel so neramnini desnoto dupcence ni malku identicno na levoto zatvoreno, problemot so disenjeto ne e resen a doktorkata me tesi deka ke ima promeni do 6 meseci (4 mesec od operacija mojot nos odi nakaj poloso a nakaj podobro NE) kako odgovor dobiv deka ne se postignal dobar rezultat zaradi sto imam debela koza na nosot, nosot mi e kako istopena vosocna figura i dokoku pravime uste edna rinoplastika moze da bide polosa od prvata.
    Sakam da ve zamolam za vasa preporaka dobar doktor tuka vo Makedonija ili bliska okolina zasto turskite doktori mi baraat duri 12.000 evra za da go popravat toa i da mi bide izvadena r’skavica od rebro pa da bide prenameneta za vo nos.
    Blagodaram.❤️
     
  11. tami1

    tami1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 октомври 2012
    Пораки:
    66
    Допаѓања:
    47
    Здраво дали некој во скоро време правел операција во санте плус да сподели искуство?
     
    На D34 34. и marria им се допаѓа ова.
  12. MERIDA25

    MERIDA25 Активен член

    Се зачлени на:
    28 јули 2023
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    3
    Zdravo, ke pravam sega skoro operacija po vtor pat na nos, bev na konsultacija kaj Rade Filipovski i kaj Darko Daskalov, nekoj ako ima iskustvo ili da mi preporaca koj, oti se mislam za kaj Daskalov, no duplo poskapo e
     
  13. MERIDA25

    MERIDA25 Активен член

    Се зачлени на:
    28 јули 2023
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    3
    Pisi mi poraka ke ti pratam
     
  14. marria

    marria Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    55
    Допаѓања:
    21
    Пол:
    Женски
    Jas zakazav sega za na 26.10 vo sante, operacijata se izveduva vo Tirana so turski doktor, na 27 me pustaat od bolnica .. megjutoa ne znam ni jas nikoj dosega ne pisal deka skoro se pravel vo sante
     
  15. MERIDA25

    MERIDA25 Активен член

    Се зачлени на:
    28 јули 2023
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    3
    Sepak pocekaj,mozebi do 7mi mesec nosot mi bese de nalevo de nadesno, sekoja vtora nedela zvonev na doktorot, deka otokot razlicno se pojavuva i spiinuva,
    Imaat pisuvano na forumot,ne se falat bas,jas znam licno devojce sto bese tamu,samo i go skrsija nosot, ic ne e zadovolna
     
  16. marria

    marria Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    55
    Допаѓања:
    21
    Пол:
    Женски
    Omgg jas odam poradi devijacija i plus koskata se nadevam se ke ispadne kako sto treba

    Pisi mi te molam kako pomina, samo 1 li den lezese? Jas na 26 odam
     
    Последна измена од модератор: 16 октомври 2023
  17. stsmua05

    stsmua05 Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јули 2021
    Пораки:
    2.392
    Допаѓања:
    13.531
    Пол:
    Женски
    Препорака од мене за др.Раде Филиповски. За повеќе инфо пишете ми во лп.
     
    На MERIDA25 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. elikoki007

    elikoki007 Активен член

    Се зачлени на:
    20 октомври 2021
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    12
    Пол:
    Женски
    Dali moze sliki od korekcii raboteni kaj dr Peev da prati nekoj
     
  19. elikoki007

    elikoki007 Активен член

    Се зачлени на:
    20 октомври 2021
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    12
    Пол:
    Женски
    Imame zakazano pa za 3 meseci
     
  20. Leo7777

    Leo7777 Нов член

    Се зачлени на:
    21 октомври 2023
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Машки
    Zdravo, na koja klinika(Sante, stranstvo..) e najdobro korekcija na nos?