1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Корекција на носот

Дискусија во 'Лице' започната од enca.69, 7 јануари 2010.

  1. Aniika

    Aniika Нов член

    Се зачлени на:
    10 март 2024
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Женски
    Zdravo.Jas da spodelam pozitivno iskustvo od dr.Peev. pred 10 dena napravivme funkcionalna i estetska korekcija na nos,denes izvadivme plockata. Nov covek sum.. Da ne se dvoumite,deckoto e neverojaten profesionalec !
     
    На Isabela23 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Bube938478457

    Bube938478457 Нов член

    Се зачлени на:
    16 август 2024
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Koja bese cenata? Dali moze da vidime pred i potoa?
     
  3. Aniika

    Aniika Нов член

    Се зачлени на:
    10 март 2024
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Женски
    2000€ vo Remedika se operirav . Mislam deka po 1 mesec ke bidat realnite rezultati.. imam uste otoci.
     
  4. Cipka

    Cipka Нов член

    Се зачлени на:
    15 август 2024
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    A posle kolku vreme s evrati na sekojdnevnite obvrski? Vrakane na rabota primer . Zboram od denot na operacijata ?
     
  5. Aniika

    Aniika Нов член

    Се зачлени на:
    10 март 2024
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Женски
    Denes mi e 10 ti den..bolki minimalni,tapi, nemam veke voopsto modrici,pomina polesno od ocekuvanoto.Se osekjam uste malku taka iznemosteno,no za 3,4 dena ke bidam ok. Zatoa i velat 2 nedeli, se slozuvam so toj period .A za kraen rezultat okolu formata bar 1 nesec,no i sega sum zadovolna,nemam ogromna grbka veke mnogu podobro disham.
     
    На Isabela23 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Isabela23

    Isabela23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2014
    Пораки:
    202
    Допаѓања:
    85
    Каде беше првичната консултација, како закажа, колку е и после колку време ти ја закажа операцијата?
     
  7. Aniika

    Aniika Нов член

    Се зачлени на:
    10 март 2024
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Женски
    Na klinnika(1600konsul. ,pred 2 meseci),docnat so termini ,ke se odlozese mn..se resiv za Remedika,i imav luda srekja,se odlozi kaj edna pacientka, doktorot mi se javi,ispadna za nareden den.. Mislam za Remedika brzo idat terminite..
     
    На Isabela23 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Isabela23

    Isabela23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2014
    Пораки:
    202
    Допаѓања:
    85
    А во Ремедика може да се јавиш и да закажеш за консултација?
     
  9. Cipka

    Cipka Нов член

    Се зачлени на:
    15 август 2024
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Izvini a da te prasham posle kolku vreme pocna da ides na rabota? Zosto jas sum vo raboten odnos i sakam odmor da zemam za toa … isto taka i so dete id dve godini sum pa imame klekni stani sedni igraj trcaj zatoa te prasav sto ti kaza doktorot posle operacijata koga mozes vi normala da se vratis i koga ti gi izvadi tamponite?
     
  10. Aniika

    Aniika Нов член

    Се зачлени на:
    10 март 2024
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Женски
    Tamponite se vadat posle 5 dena.gipsot posle 10. Ne prasav posle kolku vreme ke mozes da trcas :) , sam ke si procenis znam samo deka vo narednii meseci nema soncanje., sekako ke treba da go vnimavas,nereden period za da zarasne vnatresno..ama posle 15...,20 dena si 95 % ko da ne si prael nisto, tie 5% gi stavam na vnimavanje da ne nosis naocari,da ne go nalegnuvas..i pak ke kazam doktorot e Vrv! Beskrajno sum mu blagodarna <3 eve br.mozete da mu pisete na viber.. i da se dogovorite kade sto moze da napravite prvicen pregled. 075 455 140...
     
    Последна измена: 17 август 2024
    На Isabela23 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Bube938478457

    Bube938478457 Нов член

    Се зачлени на:
    16 август 2024
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Dali e podobar Dr Peev ili Dr Ognen Daskalov?
     
  12. Cipka

    Cipka Нов член

    Се зачлени на:
    15 август 2024
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Te molam dokolku mozes prati mi slika pred i potoa…
     
  13. Rinisilikon

    Rinisilikon Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 декември 2015
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    1
    Здраво на сите, следен месец имам закажано естетска корекција на нос кај Др.Пеев. Активно ги следам сите коментари во групата, но Ве молам, доколку некој што веќе се оперирал да ме контактира за текот на целиот процес
     
  14. AlemimiS

    AlemimiS Нов член

    Се зачлени на:
    6 април 2024
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Zdravo,samo da ve prasam kade imate zakazano nareden mesec na klinika ili privatno
     
  15. Rinisilikon

    Rinisilikon Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 декември 2015
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    1
    На клиника
     
    На AlemimiS му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Babypink1205

    Babypink1205 Нов член

    Се зачлени на:
    5 мај 2024
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Moeto iskreno mislenje ti e da ne pravis operacija vo sante plus, bolnicata kako i celiot personal se krajno neprofesionalni, dokolku veke si se odlucila za operacija na nosot biraj doktor vnimatelno bidejki posle nema nazad, mnogu podobra opcija ti e da si zakazes na klinika kaj doktor peev i da pocekas nekolku meseci. ke ti se isplati veruvaj :) cenata ti e 1200 evra
     
  17. La.Bella.M

    La.Bella.M Активен член

    Се зачлени на:
    26 септември 2022
    Пораки:
    27
    Допаѓања:
    14
    Пол:
    Женски
    Здраво на сите
    Ете и јас одгајлив… Риносептопластика кај Др.Пеев во Ремедика
    Денес ми е 8ден од интервенција.
    Цената е 2.000еур. (600еур плаќате веднаш пред операција а остатокот кога ве отпуштаат)
    Во корелација со др.Пеев, закажувањето оди преку неговата асистентка Андријана, кај мене беше месец дена поради користење на одмор и на докторот но и јас сакав да сум пред се одморена убаво па да правам било што.

    Ден пред операцијата бев во Ремедика ми направија општ преглед, крвна слика во која е вклучено и проверка на крвна група, екг и разговор со анестезиолог, ми кажаа дека кога ќе стигнат резултатите ако е се во ред ќе ме оперираат следното утро како што беше договорено.
    Ми се јавија да ми потврдат дека е се ок и ми кажаа утредента во 10ч да сум таму гладна и жедна, предходниот ден до 12ч навечер ми рекоа можеш да јадеш и пиеш слободно, јас внесов храна до кај 20ч.
    Утрото се пријавив, веднаш ме внесоа во соба ми дадоа пижами и папучи, тука беше и Пеев разговаравме што и како да се прави.
    Потоа чекав околу час ипол докторот имаше друга операција корекција на гради, не прави иста интервенција пример два носа во ист ден.
    Половина час пред да ме носат во сала ми вклучија инфузија.
    Кога ме однесоа во сала тимот што беше таму беше ко од Бога збран, прекрасен однос да толку се чувствувате сигурни и безбедни и опуштени СЕКОЈА ЧЕСТ. Ме успаа потоа… операцијата кај мене траеше 2ипол часа, кај секој е индивидуално, кај мене само се кршеше коската повеќе ради проблем (скршена од пад во детство) но без многу естетска корекција бидејќи беше во ред срасната значи само да се извади за да не прави проблем, јас немав кратење на нос, теснење и тн незз што се прават на обликот.
    Операцијата поминала со многу добар тек иаку бев пациент кој што многумина не би го оперирале (имам правено операција на срце, имам тромбоцитопенија што значи можам многу лесно да им искрварам, но за се беа спремни и одлучни).
    После операција нормално префрлаат на интензивна нега каде што се разбудив без болки искрено но многу изнемоштена.
    После 3ч ме пренесоа во соба каде бев под постојан надзор на дежурен доктор и сестрите, луѓе просто неверојатно за мене (оти цел живот сум по сите можни клиники) ОДНОСОТ НА СИТЕ ПРЕКОРЕКТЕН, ХУМАН И ЧОВЕЧЕН. Господ здравје да им дава такви луѓе на едно место збрани. Јас се почувствував ко да ме знаат цел живот па ме пазат ко тие да ме родиле.
    Нема да згрешите верувајте на паталец кој цело богатство и секој заработен денар сум ги дала по болнички врати и бели мантили, Жан Митрев, Систина итн можат вода да им носат на Ремедика во однос на добар персонал, секој денар вредеше инаку прв пат бев во Ремедика. Посебно има една сестра Јелена, душааа премила беше таква личност не се заборава.

    Утреденда ме пуштија после визита, болки немав немам ни сега, оток минимален имав првиот ден е тек вечерта кога се разбудив дома што да видам, цели очи затворени ко со воздушни перничиња, лудило!
    Му пратив слика на Пеев веднаш врати, достапен е човеков во ист момент имате одговор културен и прецизен!
    Терапија: Риностоп уште во болница, Амоксиклав, нормално аналгетици, а дома продолжувате со ова плус Химорал задолжително. Мене на 4ти ден ми ги извадија тампоните во државна клиника, со нив тешко се диши да бидам искрена ко на чкрги, болки минимални, убаво ме испраа со физиолошки и ми дадоа дополнителни препораки, само во соба со климата на најјако и не станувате не кревате тешко, спиење само на грб никако на страна, избегнувате било каква траума од удар!!!!
    Кај мене е многу тешко оти сум со бебе, па тешко е да се дистанцира оти мајка си му е потребна. Тој дел ми е катастрофа…
    Инаку да напоменам се до вчера не чувствував вкус, незнам на што се должи тоа…
    Имам вртоглавици константно на секое станување но тоа е во мојот случај поради продолжено крварење, иако примам Трансамин терапја цело време.

    Плочката и конците ( само 2) ќе ги вадиме во петок се чудам од кај сум сечена и како е работено оти имам пола сантим рез и две кончиња… да видам како ќе биде во петок резултатот па ќе пишам пак.

    Извинете за долг пост но дај боже да имав јас некој вака детално да ми каже се! :)
     
    На AlemimiS и Isabela23 им се допаѓа ова.
  18. Isabela23

    Isabela23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2014
    Пораки:
    202
    Допаѓања:
    85
    Како се одлучи да правиш со бебе, мене тоа ми е најголем проблем :| Не седи мирен и многу ми е страв дека ќе ме удри. После колку време треба баш да внимаваш?
     
  19. La.Bella.M

    La.Bella.M Активен член

    Се зачлени на:
    26 септември 2022
    Пораки:
    27
    Допаѓања:
    14
    Пол:
    Женски
    Охх даа… голем проблем е!
    Мојот има 18м и е во најголем ек до сега на непослушност и нескротливост, и кога спие не спие туку е цело време врз мене до мене…хаос е! Сега “спиеме” одвоени го успивам па одам во друга соба оти загарантирано е дека ќе ме повреди, но се буди и ме бара, тешко е многу!
    Многу е тешко да му викаш немој и да го дистанцираш од себе и збунет искрено иако се трудам да го галам и од подалеку да комуницирам, ма да изнемоштена сум многу до задни сили искрено.
    Ама ќе издржиме, мора!

    Јас одложувам веќе со години имам мака посебно во зима со синуси а пролет со алергии, слевање цел секрет низ грло место низ нос.
    Не се нафаќаа да ме оперираат поради проблем со срце и ризик од анестезијата башка ризик од искрварување, многу компликации на едно место па се закажи термин испитај се - откажи…. Пред две год термин закажан за Октомври супер се, во Август останав бремена, пак одложив…. И цело време во круг, сега беше денот! :)
    Сега никакооооо удар значи никако! Мора дистанца колку и да е тешко, ако не сакам компликации па пак под нож па се пдново после.
    Едно 6м многууу пазење од удар, тоа незз како ќе го пребродиме со палавко :(
     
    На Isabela23 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Isabela23

    Isabela23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2014
    Пораки:
    202
    Допаѓања:
    85
    Ти посакувам да е се како што треба, со лесно да го пребродиш овој период и браво за храброста! Треба повеќе вакви инспиративни приказни и убаво објаснети искуства конкретно ете на оваа тема.