1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Корекција на носот

Дискусија во 'Лице' започната од enca.69, 7 јануари 2010.

  1. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    де!што е крива девојката што имала убав нос?
     
  2. black-angel

    black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    2.635
    Допаѓања:
    4.456
    Пол:
    Женски
    жене женееее!!!!!без кавги !!!

    јас имам многу грд нос и баш размислувам за корекција ама да не премногу 1000 евра за наш стандард?
     
  3. baze33

    baze33 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2010
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    1
    Znam deka forumov se vika Femina a jas sum momce 24god, se nadevam nema da mi zamerite sto vi upagam vo zenskata druzba nema da napisam glupav komentar od tipot ostanete takvi kakvi sto gospod ve sozdal ostajte toa operaciite fakt e deka ima luge koi navistina im e potrebna i imaat golemi problemi so izgledot a site drugi koi ne mislat taka neznaat so kakov problem nekoi luge ziveat i kako se custvuvaat.
    Lutajki po internetov so cel da najdam nekakvi informacii vo vrska so estetka hirurgija vo MK naletav na ovoj forum, mnogu malku informacii mozat da se najdat na internet za nasite hirurzi i voopsto za ovaa tema kaj nas seto ova seuste e tabutema i lugeto malku govorat na ovaa tema. Jas dolgo vreme sakam da napravam korekcija na nosot imam golem dolg baburest nos izgleda mnogu losho i zgora na se imam i problematicna koza za ovoj problem nikogash ne sum progovoril so najbliskite sekoash se pravam deka ne postoi se sramam da zboruvam za toa. Kako sto pominuvaa godinite jas sozrevav i se razvivav vo maz se poveke go custvuvam problemot, se poretko se druzam so prijatelite voopsto ne posetuvam javni mesta kafici, diskoteki i slicno koga ke sretnam nekoj ke se pozdravam a potoa gledam vo zemja bidejki se custvuvam neugodno. Ke gi zamolam site onie koi imale vakvo iskustvo da ni go kazat celiot proces koj tie go pominale po nesto da ni kazat kaj koj doktor bile kolku se zadovolni, cenite, kliniki...Navistina se plasam da ne napravam uste pogolema budala od mene sega izgledam glupavo se nadevam nema da izgledam uste poglupavo inaku korekcija na nosot e slozen zafat so golemi rizici i najdobrite hirurzi gresat i se dobivaat nesakani rezultati, nekade procitav komentari vo koi velat deka makedonia nema dobri lekari vo ovaa oblast. Uste ednas gi zamoluvam site da spodelat iskustva.
     
  4. sesilija

    sesilija Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    4.177
    Допаѓања:
    13.276

    Во право си Баже, и мене ми е многу иронично кога некој вели дека е против пластични оперции, а тоа го велат луѓе кои немаат проблеми со изгледот и затоа така мислат. Сега и јас не сум за тоа да се изобличуваме и да се правиме како пеачките од планет тв, но зошто да не го поправам мојот нос кога тоа може да ме направи многу посрекна и така да бидам автоматски поуспешна на сите полиња од животот. Сега јас не сум во таква екстрема како тебе си живеам нормално, се советувам со моите и тие мислат дека немам потреба од операција бидејќи се загрижени од можни компликации, но како да им објаснам дека тоа го сакам најмогу на свет, чувството тлее во мене и ми ствара дури и болка оти толку силно го посакувам, бидејќи сум човек што сака се да е совршено уживам во мода и во козметика и не се чувствувам комплетна бидејќи на мене не е се совршено, самодовербата не ми е на максимум.

    Ти немој да бидеш толку искомплексиран заради носот и изгледот дружи се а во меѓувреме ќе чекаме совети и мислења. :up: Јас планирам да се оперирам кај доктор Нетковски, но сеуште немам заштедено толку пари, незнам колку точно чини операцијата кај него ама сигурно е околу 1000 евра минимум ако сакаш разговарај со него, па сподели искуства. Како што спомнав, тој работи на државната клиника
     
  5. baze33

    baze33 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2010
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    1
    Ти благодарам на одговорот Сесилија, кога сме веке кај доктор Нетковски зошто се реши баш кај него ти го препорача некој, имаш ли видено некој што е опериран од него и дали беше ти на разговор..
     
    На Moni-mone му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Ariel

    Ariel Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    7.777
    Допаѓања:
    131.190
    Јас знам една типка што правеше операција тука кај нас, пред многу години и не знам кај кој доктор. Ама кажуваше дека воопшто не се кае, дека е задоволна, и дека тој чекор многу и влијаел на самодовербата.

    Муабетот ми е, ако некој стварно мисли дека има естетски проблем, мислам дека подобро е да си го реши.
     
  7. sesilija

    sesilija Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    4.177
    Допаѓања:
    13.276
    јас лично немам одено кај доктор Нетковски бидејќи кога ми закажа термин мене не ми одговараше, имав неодложни обврски, па после јас кога можев тој беше на семинар во Италија и оставив за друг пат. А инаку знам само една девојка што има правено операција кај него супер и е носот ама не ја познавам лично туку онака од муабети и затоа не ми е пријатно да ја прашувам за искуството оти незнам како ке бидам сфатена, знаете, некогаш луѓето кријат дека правеле операција, негираат иако тоа е евидентно. Не е важно, доколку си во можност Баже, оди на консултации па сподели ги искуствата и ме интересира и цената оти докторот сакаше да ми ја каже дури кога ке се видиме. Поздав :)
     
    На Tinaaaaaaaaa му/ѝ се допаѓа ова.
  8. enca.69

    enca.69 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    1.709
    Допаѓања:
    3.449
    Da...doktorot bil Netkovski...mi kazaa deka e super...ve molam ako nekoja od vas odi vednas da ni pise.....i bitna mi e cenata...zatoa ve molam pisete koj sto znae, i vo meguvreme moze nekoj da preporaca i drug doktor...ajde pls za informacijaaaa :? :|
     
  9. sesilija

    sesilija Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    4.177
    Допаѓања:
    13.276

    Enca душо, гледам дека си од Скопје, зошто не закажеш преглед кај доктор Нетковски па ќе не информираш и за цената и за условите од прва рака. Немој да ме сфатиш во некоја негативна конотација, тоа го кажувам од причина што јас не сум од Скопје и не успеав да ги усогласам термините едноставно така испадна, а гледам дека нема некој друг на форумот што би ни дал некакви информации.
    Пиши што ќе одлучиш, и уште еднаш да повторам, немој да ме сфатиш негативно. Поздрав :)
     
  10. enca.69

    enca.69 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    1.709
    Допаѓања:
    3.449
    Ne vo red e :D .....a ke zakazam , samo cekam informacija od koleska taa ima zakazano za narednata nedela, pa da vidam sto ke kaze ke vi pisam vednas
     
  11. marria

    marria Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    53
    Допаѓања:
    21
    Пол:
    Женски
    Дефинитивно во Македонија Др. Смиља Туџарова - Ѓоргова би можела да помогне. :)
    Незнам колку ја имате гледано емисијата Поинакви да видите какви резултати имаше после операциите се разбира позитивни.
     
    На TheLadyS му/ѝ се допаѓа ова.
  12. powerpuff

    powerpuff Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2010
    Пораки:
    49
    Допаѓања:
    49
    dajte ve molam kazete sto napravivte so operciite..Site kazavte po neso,ama iskustva ne kazavte,aj ve molam kazete kako e na opercija??Koj e najdobar vo MK??
     
  13. sesilija

    sesilija Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    4.177
    Допаѓања:
    13.276

    така е, сите само прашуваме а нема кој да даде конкретен одговор. А како што приметувам темата е доста интересна кога и да ја отворам гледам ја разгледуваат по 10 луѓе, но за жал никој ништо не пишува. Ако не се лажам enca.69 рече дека другарка и неделава треба да оди на разговор но сеуште нема споделено како поминала, или можеби сепак не била, незнам. Луѓе озбилно, дај пишете нешто конкретно, ве молам.
     
  14. saveta

    saveta Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 март 2010
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    luge da vi kazam ne e tocno deka nema dobri doktori vo mk za korekcija na nosot ...vo drzavna bolnica doktor jakimovska e navistina super za ovaa korekcija vi kazuvam od iskustvo i operacijata cini 500 evra megutoa mora prvo da odite na razgovor i da se konsultirate pozzz
     
  15. saveta

    saveta Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 март 2010
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
     
  16. sesilija

    sesilija Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    4.177
    Допаѓања:
    13.276

    А колку време чекаше да дојдеш на ред да се оперираш, ќе можеш ли малце подетално да објасниш, бидејќи слушнав дека се плаќало плус 300евра за побрзо да дојдеш на ред. И кога ја правеше операцијата? Ајде те молам доколку не ти е проблем сподели го целото твое искуство. Поздрав :)
     
  17. saveta

    saveta Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 март 2010
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    jas ne cekav mnogu dolgo mozebi desetina dena normalno dodeka mi gi napravija site kontroli ...a za plus 300 evra ne e tocno megutoa normalno ako ja pocastis doktorkata plus kolku sakas ti sigurno ke ti obrne malce poveke vnimanie ....ali nema da zazalite navistina si ja vrsi rabotata prekrasno ne se pokajav vo nieden moment pozzz
     
  18. powerpuff

    powerpuff Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2010
    Пораки:
    49
    Допаѓања:
    49
    a kazi mi,dali go dobi ona sto ti go ocekuvase..ona sto ti go zamisluvase.Zatoa sto jas nesakam koga ke mi napravat korekcii nesakam da mi go izdolzat nosot ili da imam baburest zavrsetok kaj nozrite,ili pak pomegu vegite ne sakam epten da mi go izdolzat celoto,poso navistina neubavo ke deluva..aj te molam kazi mi kolku si zadovolna i dali sega go dobi ona sovrsenoto za tebe??
     
  19. onixmac

    onixmac Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 март 2010
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    1
    Zdravo na site,

    Sakam da go spodelam svoeto iskustvo so korekcija na nosot. Nosot mi bese uzasen problem pocnuvajki od ranoto detstvo. Podolgo vreme planirav da go operiram no nekako ne mi odese od raka da najdam doktor. Vo Makedonija gi pominav site plasticari, i ne bi sakal da ogovaram so iminja ama pojma nemaat sto zboruvaat. Nekoi od niv se maftaat so sliki pred i potoa ama koga ke fatite pojaka vrska kaj niv site se obiduvaat da ve razubedat za operacija zasto ne se bas sigurni deka ke izleze kako treba. Slucajno zapoznav edna srpska pejacka i mi kaza deka najdobar doktor na balkanot za nosevi e Dr Gacevic vo klinikata adonis vo Belgrad. Zakazav pregled i odma svativ deka toa e toa. Pred operacije te crta so flomaster i se dogovarate pred ogledalo kakov da bide nosot. Celata bolka e ubodot vo vena na edna specijalna igla preku koja primate anestezija. Anesteziologot vo bolnicata e edna zena, ne mozam da se setam kako se vika, ama odma posle operacijata si skroz buden a za eden sat ili dva stanuvas od krevet. Se lezi edna nok vo bolnica. Nema nikakvi post operativni bolki. Nosot mi e bas onakov kako sto go zamisluvav da bide i uste ednas da treba da se operiram toa sigurno ke bide kaj doktor Gacevic vo Belgrad. Cenata e od 700- 2000 evra vo zavisnost od toa dali ke se krsi samo rskavica ili i rskavica i koska. Jas plativ 2000 i neka mu se alal na doktorot, go zasluzuva sekoj cent. A so operacii vo makedonija, licno mislam deka se na vas rizik i ako nesto ne bide kako sto treba sami ste si krivi.
     
  20. Boyfromtown

    Boyfromtown Нов член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2010
    Пораки:
    411
    Допаѓања:
    100
    Многу скапо тоа 2000 евра.Братучетка ми плати 300 евра у државна болница и носот и го направија супер .Кратко траеше постапката.