1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Корекција на носот

Дискусија во 'Лице' започната од enca.69, 7 јануари 2010.

  1. sesilija

    sesilija Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    4.177
    Допаѓања:
    13.276

    Anixmac а во тие 2000евра дали беше вклучено и сместувањето во болницата, и дали после користеше некои лекови и колку те чинеше целата операција вкупно, бидејќи слушам дека и лековите биле скапи.

    Boyfromtown ќе сакаш ли да споделиш повеќе информации за братучедка ти, колку ја чинеше вкупно целата операција, колку време се опоравуваше, кој лекар ја оперираше и сл. И уште едно прашање, дали носот и го направија бабурест, бидејќи во државна најчесто сите ги прават по шаблон.

    Ве молам, пишете, многу ми значат вашите искуства. Поздрав
     
  2. enca.69

    enca.69 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    1.709
    Допаѓања:
    3.449
    Luge vaka...drugarka mi go propusti terminot i ne ja primil utredenta....a mene mi kaza da se javam za 2 nedeli....zatoa ne pisav....sigurno deka koga ke imam konkretna informacija ke vi pisam...pozdrav
     
  3. onixmac

    onixmac Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 март 2010
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    1
    Zdravo na site,

    Cenata vo bolnicata adonis bese seopfatna, znaci gi vklucuva site lekovi, smestaj vo bolnicata i operacijata. Mislam deka vo glavno e poniska od 2000 evra, ama kaj mene imase premnogu rabota i za toa ja plativ najvisokata cena. Najdobro da se javite na klinikata i da se rasprasate za cena. Eve vi web site http://www.bolnica-adonis.co.rs/O%20nama.html
    Inace ne mislam deka cenata ima nekakvo znacenje koga se raboti za operacija na lice. Podobro da platis poskapo i da go resis problemot so edna operacija otkolku da se operiras povtorno i da ti izleze poskapo.

    xxxxxxxxx
     
  4. powerpuff

    powerpuff Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2010
    Пораки:
    49
    Допаѓања:
    49
    Vo pravo ste navistina za ako platis poskapo pa posle da ne se sekiras,cel zivot.No problemot e sepak vo parite,za 2000 evra ovde mozes da se napravis i liposukcija i estetski da te napraat grom!I glupo mi e sto gi pravat nasite esteticari i voopsto lekarite od Makedonija deka se nesposobni,a tie bas kako i site vo svetot si ja vrsat funkcijata najdobro sto mozat i posetuvaat milioni kongresi i ucat od stranskite univerziteti i navistina se spremni.Pa zatoa ve molam ako moze da preporacate nekoj estetski hirurg od Makedonija..Znam deka osven plasticnite,dobro ja vrsat funckijata i lekarite za uvo,nos i grlo od drzavna bolnica kako sto se dr.Filipce,dr.Nikolovski,no sepak tie ja popravaat i funkijata na nosot t.e. dokolku postoi nekoja opstrukcija vo disenjeto..
    Izvenete vaka,no ke ve molam kazete koj ima iskustvo od nasite dobri doktori!
     
    На leona11 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. onixmac

    onixmac Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 март 2010
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    1
    Spored moeto znaenje ima trojca hirurzi koi rabotat estetika vo Makedonija. Tudzarova vo drzavna bolnica, Daskalov vo re medika i Mitanovski vo aerodrom. Iskreno najveke mi se dopadna Tudzarova od site ama ne se resiv za operacija kaj nea. Mitanovski mi izgledase premnogu zabegano, a i plus poznavam mnogu luge koi kompletno gi ima unakazeno a Daskalov e Ok hirurg ama nekako saka da te operira na prepad odma, vo stiot super ajde utre vo 3 da te operiram. Za uvo nos i grlo znam deka Filipce e specijalist za usi, Orovcanec i Netkovski pravat nosevi ama mene nitu eden od niv ne mi se dopadna.
     
  6. nonce

    nonce Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Jas pravev operacija nos na klinikata za uvo,nnos i grlo vo drzavna bolnica i mozam da kazam deka 60% sum zadovolna od mojot nov nos. Imav grpka koja sakav da mi ja otstranat no mi se pojavi 2 meseca posle operacijata , koga mi gi izvadija flasterite ja nemase i vrvot na nosot trebase da mi go izmenat ama nema nekoja golema razlika.
     
  7. saveta

    saveta Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 март 2010
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    vaka jas kazav ednas i pak povtoruvam jas nesum zadovolna tuku prezadovolna od dr jakimovska vo drzavna bolnica zenata znae sto pravi nosot mi go napravi bas kako sto go zamisluvav duri mozebi i podobar,,a ako imate plus problemi so disenjeto znaci se dogovarate so doktorkata i plakate minimalno samo 150 evra i plus si ja castite doktorkata 100 ili 150 evra zatoa najubavo idete na razgovor zemete si upat od maticen lekar i sigurno ke bidete prezadovolni .....pozzz
     
  8. tanja6

    tanja6 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.570
    Допаѓања:
    567
    Пол:
    Женски
    a zasto da ja castis doktorkata 100-150 evra,nejze neli i e toa rabota?i e platena za toa?
     
  9. MirjanaA

    MirjanaA Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2009
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    Taka se nauceni denesnite doktori...
     
  10. powerpuff

    powerpuff Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2010
    Пораки:
    49
    Допаѓања:
    49
    Ne se nauceni nasite doktori taka!Toa e iskrena poccit od pacientot kon doktorot!KOga nekoj ke ti pomogne,vo toa sto si imal kompleks ili te izlecil od nesto loso,ti neznaes sto da mu podaris.Ako moze covek ke mu go podari srceto na toj sto pomognal.Taka da doktorite NE BARAAT pari plus..Tuku se toa nekoi glupi glasini od Mence Tocci,koja ima cel da go unisti naseto zdravstvo so nekoi glupavi emisii.So toa taa vnese takvo mislenje kon nas obicnite luge,deka doktorite se zedni za da primaat prai plus.No,videte i sami deka ne e taka..
    znaci uste ednas,Izleceniot covek bi go dal i srceto vo znak na blagodarnost kon lekarot koj mu pomognal
    >Fala Saveta,prekrasen odgorovr
     
  11. tanja6

    tanja6 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.570
    Допаѓања:
    567
    Пол:
    Женски
    ehhh :D nebere pred mence toci da naprai emisija,nie ne mislevme deka doktorite si zemaat potkup,te molam :D
    fakt e deka doktorite odsekogas bile potkupuvani so bonbonieri,viski,pari i sto znam uste ne..e sega dali se doktorite krivi,ili nie pacientite so taka sme gi naucile toa e prasanje za rasprava..
    tocno e deka blagodaren covek e vo stanje da pokloni sve,za uspesna operacija,spasen zivot i slicno...megutoa loso e sto toa kaj nas vo makedonija se podrazbira,znaci ako ne go podkupis doktorot ili sestrite nema ni da te poglednat ni da te profermaat dva posto,nema da imas nikakov tretman vo bolnicata,tuku kako da im smetas i zafakas mesto,kao da ne si covek..e toa e losoto..zaso ti moze odvaj si sobral pari za operacija,intervencija,a odozgora moras da podkupuvas i doktori i sestri i portiri i sve po spisok..a neli na niv toa im e profesija i se plateni za toa?i podnele zakletva deka stanuvaat doktori za da im pomagaat na lugeto?ili za da kupuvaat skapi koli i dzipovi :? ?
     
  12. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Се согласувам со Тања и кажувам од искуство. Како малечка си имав проблеми со очите (и сега ги имам додуша, ама намалени се) и многу често одев Скопје на болница, и требаше нешто за операција да ме прегледаат. Е сега, преглед не успеавме да закажеме, дури не донесовме 2 кила охридска риба. Па сега... Нема зошто од благодарност кон докторот да го ЧАСТИМЕ 150 евра. Тоа нему му е работа и должност. Зарем кога ќе ве услужат во некој бутик, ја частите и продавачката?
     
  13. powerpuff

    powerpuff Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2010
    Пораки:
    49
    Допаѓања:
    49
    temava izbega od kontrola..
    pa ke rezimiram deka Daskalov,Tudzarova,Netkovski<jakimovska i drugi esteticari sto gi imate spomnato se najdobri..
    No sepak se plasam dali ke go odberam soodvetniot doktor i dali ke mi ja pogodi formata na nosot,poso jas se stremam kon nerealno sovrsenstvo:))
     
  14. lolitaa

    lolitaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    463
    Допаѓања:
    81
    Една моја другарка го направи носот тука на државна мислам и ептен е задоволна и го направија баш природен и еве сеа помина година ипол и и зарасна скроз,баш и е добар и природно изгледа,и беше евтино али кај кого како среќа нејзе и се погоди ;)
     
  15. sesilija

    sesilija Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    4.177
    Допаѓања:
    13.276

    потполно се согласувам со тебе, некако и јас се плашам дали ке го одберам соодветниот доктор бидејќи несакам носот до ми биде бабурест и по шаблон, меѓутоа како што можев да прочитам од луѓето што имале искуство во државна, никој не спомна дали му е направен таков носот, а баш ме интересира бидејќи секој доктор вика дека ке ти го направи според твоето лице а на крај не испаѓа така. Луѓе пишете доколку не ви е проблем какво е вашето искуство со овој проблем. Поздрав
     
  16. sesilija

    sesilija Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    4.177
    Допаѓања:
    13.276

    Лолита ќе сакаш ли да споделиш кој доктор ја оперираше другарка ти, пред колку време беше тоа и колку пари и земаа? Ако знаеш или ако таа ти каже те молам сподели го одговорот со нас.
     
  17. sesilija

    sesilija Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    4.177
    Допаѓања:
    13.276

    Нонче, кој доктор те оперираше, не ми е јасно како може пак да ти се појави грпка? Каква форма имаше твојот нов нос?
     
  18. powerpuff

    powerpuff Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2010
    Пораки:
    49
    Допаѓања:
    49
    lele sepak tolku diskusija na forumov,ama pak osekam deka nemam dovolno informacii..i se osekam nesigurna za da odam voopsto...epten mi e strav,no sepak nemozam poveke da go gledam ni nosot kriv..me nervira a imam i disen problem posebno sega vo prolet..ajde ve molam dajte eden cvrst pottik za da odam i jas i site kako mene plaslivki :))
     
  19. onixmac

    onixmac Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 март 2010
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    1

    Najdi doktor sto mu veruvas i ne se misli ne e nisto strasno. Celata bolka e ubodot vo vena. Ako imas pari ti go preporacuvam Dr Gacevic vo adonis- Belgrade. Sigurno ekstra ke te napravi
     
  20. powerpuff

    powerpuff Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2010
    Пораки:
    49
    Допаѓања:
    49
    devojki od utre pocnuvam so klinicki ispituvanja za nosot...pa se nadevam ke mi e srekno..
    znaci izborot za doktori go namaliv na trojca i toa dr.Netkovski,dr.Jakimovska i dr.Daskalov..
    zaovie trojca slusam samo pozitvnosti i da napravam eci peci pec nema da zgresam,pa ke se obidam da odam i kaj trojcata da mi izvrsat pregledi pa kaj koj ke se osekjam najsigrurna tamu ke odam..
    pa ajde uste ednas ke ve prasam kaj koj da se odlucam i kaj koj nema da zgresam..??