Корекција на носот

Дискусија во 'Лице' започната од enca.69, 7 јануари 2010.

 1. onixmac

  onixmac Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 март 2010
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  1

  A sto imaat operirano tvoite poznanicki kaj nego? Edna moja drugarka ima operirano gradi i i izlegoa ekstra, na eden moj drugar mu go pravese nosot i voopsto ne mu go napravi ubavo a plati 1500 evra za operacijata
   
 2. powerpuff

  powerpuff Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2010
  Пораки:
  49
  Допаѓања:
  49
  Devojki,denes bev na drugite ispituvanja kaj Dr,Dubrovska.me pregleda so edno zelezno alatce i me prati da se proveram na koi anestetici sum alergicna..I taka bev i na alergo test.Pa sega utre ili ponedelnik treba da odam pak kaj nea za da me vidi anesteziolog,pa da se zakaze operacijata i da se odbere kaj koj doktor sakam.:))
  e te toa mi se najnovite vesti za vas:)
  znaci procedurava ja pravam zaedno so vas..vie mi ste podrska najgolema:)
  pa i na vas vi posakuvam srekno !!!
   
 3. sesilija

  sesilija Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  4.177
  Допаѓања:
  13.255
  Powerpuff, ја имаш целата моја поддршка, верувај дека сум со тебе, а верувам дека и другите те поддржуваат. Се надевам дека се ќе помине во најдобар ред и ќе го добиеш носот што го посакуваш. :up:

  Се надевам дека нема да не заборавиш нас ;) и ќе продолжиш да не известуваш како поминуваш, а ние ќе ти ја даваме целата наша поддршка.
   
 4. gurgica

  gurgica Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  2
  Девојки сварно не знам што да направам.Некои го фалат некои не ДР Јане Нетковски јас отидов на преглед кај него и тој ми рече да си одберам датум и дека ке ме оперира кога сака.По критиките се мислам дали да ми направи опрација бидејки најмногу од се се плашам од резултатот за тоа дали ке имам убав нос.Ги молам тие што имаат искуство кај овој доктор да пишат бидејки ке ми биде од големо значење. ;) ;)
   
 5. sesilija

  sesilija Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  4.177
  Допаѓања:
  13.255
  Сите се плашиме дали ќе имаме убав нос по операцијата, тоа е нормално, но верувај ми никој, ама баш никој ни овде на форумот, нити пак некој што веќе се има оперирано, па и самиот хирург неможе да гарантира каков ќе биде носот после операцијата. Тоа е ризикот на пластичните операции- може се да биде совршено, но може и да биде сосема спротивно од нашите планирања и очекувања.
  Е сега, прашањето е колку сме ние спремни да го преземеме тој ризик, дали сме подготвени да живееме со промената која ќе настане во нашиот живот по операцијата било позитивна, било негативна.
  Значи се зависи од тебе доколку стравот од исходот од операцијата ја надвладева твојата желба за операција тогаш значи не си спремна за истата и немој да ја правиш.
  Тоа е моето мислење за твоето прашање.

  П.С. Луѓе не кажавте колку точно пари е операцијата кај докторот Нетковски? Ај пишете
   
 6. Zor

  Zor Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 март 2010
  Пораки:
  63
  Допаѓања:
  21
  Во Ре-Медика кај Др. Даскалов се вкупно е 85,000 денари. Во цената е вклучена операцијата, болнички денови, и лабараторија.
  Каде работи Др. Нетковски? На клиника или приватно? Ако некој знае колку пари е кај него нека напише.
   
 7. medena-mg

  medena-mg Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 март 2010
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  јас денес бев кај др нетковски и разговаравме и ми направи преглед и ми објасни што планира да направи со мојот нос ми ја објасни техниката и очекуванјата и како би изгледал. а докторот е на клиника за уво нос и грло . се договоривме да му се јавам пак кога мене ке ми одговара терминот/ а за цене мислам дека е индивидуални од тоа што ке работи . а јас сакам корекција само поради естетика а немам никакви проблеми со дишењето највероватно и тоа има валијание поздрав и со срека на сите кои го направиле првиот чекор
   
 8. gurgica

  gurgica Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  2
  Сварно се плашам а најмногу за тоа дека кога бев на преглед на Др Јане Нетковски ништо не ми објасни ни за техниката ни за тоа како ке ми изгледа носот.Ништо не ми кажа :( инаку за цена ми кажа дека е 18000 илјади се на се и смештај и се.Е сега е работата дали ке ме направи добро за тие пари :? :?
   
  На Cloee му/ѝ се допаѓа ова.
 9. sonce85

  sonce85 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 март 2010
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  0
  И јас сум заинтересирана амо никако да се нафатам на такво нешто, се ме страв како ќе изгледа после...
   
 10. sesilija

  sesilija Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  4.177
  Допаѓања:
  13.255
  18000ден не ми се верува дека е толку ефтино. А зошто ти не си го прашала се што те интересирало? Ако се плашиш почекај да ги видиш коментарите на оние што веќе имаат закажано операција кај докторот.
  Се надевам дека ти помогнав. Поздрав
   
 11. powerpuff

  powerpuff Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2010
  Пораки:
  49
  Допаѓања:
  49

  Na sekoj mu e strav kako ke bide i sto ke bide.Moj sovet,te molam procitaj gi site komentari na forumov za korekcija na nosot,pa ke vidis kakvi mislenja ima.Tie mislenja ke ti dadat volja da pristapis na cekor za koj ke mislis deka e pozitiven.
  Mene mi dadoa volja da go napravam prviot cekor t.e. da pocnam so ispituvanjeto.
  Ima 100 pozitivni mislenja za Dr.Netkovski,sti si prvata i edinstvena so malku negativno mislenje kon nego,taka da jas ne dozvoluvam da me predomislis ni najmalku,tuku bas naprotiv ke ti kazam da go preprasas Netkovski podobbro.Zosto spored ovdesnite komentari covekot bil premnogu komunikativen i fin,a mozebi ti si go nasla koga ne mu bil denot t.e.bil nesto iznerviran.Pa taka da,ako mozes uste ednas da go prasas i da ni doneses informacii.
   
 12. Zor

  Zor Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 март 2010
  Пораки:
  63
  Допаѓања:
  21
  Здраво Лен4е...
  Доколку би сакала да ми одговориш, дали коментарот што е ставен во наводници подолу....е напишан од тебе пред околу една година на друг форум?

  Се извинувам што си земав за право да го копирам ова....
  Се надевам ќе ме сфатиш....Ако тогаш ти се чинело дека твојот нос е совршен, а излезе дека не е така.. тогаш моето мислење ќе се промени за некои работи до сега, а верувам и на многу други.

  Ти благодарам.


  „Re: Естетска хирургија

  Пишување by Len4e on 29.06.09 22:21
  jas go oerirav nosot kaj jane netkovski, izleze super bez bolki i d kakvi bilo komplikacii.covekot e zakon a dr se site katastrofa. imase devojce od italija spec za korekcija kaj dubrovska i ja napravi katastrofaaaaaaa. a mojot nos bese uzasen a ispadna sovrsen“
   
 13. powerpuff

  powerpuff Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2010
  Пораки:
  49
  Допаѓања:
  49
  pozdrav do tebe ZOR zakon si!!!
  alal da ti e za zabeleskata!!
  bravo
  prvo koga i go procitav komentarot,me fati malku strav..no
  bravo ZOR uste ednas,poso imas cvrsti argumenti!!
   
 14. sesilija

  sesilija Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  4.177
  Допаѓања:
  13.255
  луѓе мене не ми е јасно што очекувате? Дали мислите дека има 100% гаранција за операцијата - епа нема. Неможе сите мислења да бидат позитивни, мора да има и некое негативно мислење. И од цитираното од друг форум се гледа дека претходно имала ужасен нос па сега имала мала грпка, па незнам дали имате читано ама понекогаш е потребно да се прават 2 операции за да се постигне посакуваниот ефект, тоа го препорачуваат и докторите, неможе да се среди со една операција.
  Плус како што пишува Ленче на првата страна нејзе и зеле 1000евра, сега незнам дали се има оперирано кај нетковски, не потврди, но како што можете да видите, на Ѓургица и побарал 300 евра , што значи дека операцијата кај неа не е толку сложена. Немојте да се раководите според другите и да ве поколеба еден негативен коментар, и да, има на некои други форуми доктори кои се препорачуваат сами, но тоа се доктори кои немаат работа па бараат клиенти по форуми. Зарем реномиран доктор како Нетковски, член на европската асоцијација на пластичари, лекар кој постојано е на обука и семинари во странство, би имал време да пишува по форуми и да се препорачува? Верувајте си има тој клиенти не му е потребна реклама. Тоа е мое мислење и не дозволувам никој да ме поколеба. И во странсттво се исти докторите само што цените им се повисоки. Еве Натали се оперираше во странство, па носот не и е нешто екстра. Глупости, се изнервирав да ви кажам.
   
 15. powerpuff

  powerpuff Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2010
  Пораки:
  49
  Допаѓања:
  49
   
 16. Zor

  Zor Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 март 2010
  Пораки:
  63
  Допаѓања:
  21
  Толку сум посветена на истражување за се што е поврзано со операција на нос, не може ништо да ми помине, туку така... :D
   
 17. powerpuff

  powerpuff Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2010
  Пораки:
  49
  Допаѓања:
  49
  hahah bravo ZOR :))
  a sakam da ve prasam,dali nekoja ima ifnormacii za dr.DUbrovska??
   
 18. Zor

  Zor Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 март 2010
  Пораки:
  63
  Допаѓања:
  21
  Не сум слушнала ништо за Др. Дубровска.
   
 19. sesilija

  sesilija Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  4.177
  Допаѓања:
  13.255
  zor пренесе дел од коментарот од лен4е од друг форум, а јас ќе ја дополнам. Еве значи овде каков е нејзиниот коментар за тоа каков и бил носот и како е задоволна од доктор јане нетковски, и плус има мислење напишано за докторката дубровска, мислам кеда powerpuff Бараше мислење за неа.

  by Len4e on 16.08.09 22:25 operacijata bese na 6 maj godinava,traese mnogu 5 casa mislam.Prvo jas otidov cisto zaradi estetski pricini zaso imav dobro telo ali nosot mi bese uzasen.
  golem,grbav,dolg,iskriven, so eden zbor katastrofa.Tetka mi e spec za uvo nos i grlo i mi dade negov mob,zas bil najdobar. nemav nikakvi bolki,otoci duri se zacudiv i go prasav d-rot dal e normalno da nemam bolki.sea nosot mi e normalen ne e mn mal,zaso taka se dogovoriv so d-rot,odgovara na mojot profil,a sto e najvazno nemam apsolutno nikakvi problemi so disenjeto,durii podobro disam
  vo ist den se operirase use edno devojjce koe imase sosema mal nagib na nosot koj dur i ne se primetuvase, i taa cisto od estetski pricini kaj dubrovska. Greota mi e da zboram, devojceto si otide so babura doma,rastrevozeno,so grba baska mi se zalese isto deka imala problemi so disenjeto ne mozela voopsto da dise,padna vo depresija.


  И пак ке се навратам на мојот претходен коментар, понекогаш доколку имате ептен катастрофа нос тогаш се потребни две операции, а не да го напаѓате доткорот кој претходно сте го фалеле насекаде. Сепак мислам дека тоа не е коректно. Поздрав и се надевам дека лен4е нема да ме сфати погрешно но не е баш фер со нејзините сегашни коментари.
   
 20. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  7.368
  Допаѓања:
  97.500
  Јас имам мал чупав нос,кој доби блага грпка на средината од силен удар (еден цд ром ме удри на базен,беше внесен толку многу во пливањето,што крвови ја направи водата...носот ми прокрваре што да ви кажам...) пред многу години.Чувствував болки долго време и притисок во делот на јаболчниците и носот,ама дете ко дете дома не кажав и како поминуваше времето почна да се познава грпка.Е сега не знам дали е од тоа,но од тој период навака имам хронично воспалени синуси,потешкотии во дишењето на пролет(моментално сум затната како никој,од комуналец да ги викам да ме одзатнат нема да можат),па и настинка ме фати...хаос.Естетски не ми пречи многу,ваљда дека во анфанс не ми се познава,баш ми изгледа,мал и чупав,а во профил не си обрнувам внимание...Е сега пошо мене ми е страв,а плус мајка ми има фобија од операции и знае само да рече што не мора да се пипа,нека не се пипа да не се искомплицира,јас објаснувам дека си имам мака ќе ми најде 1001 изговор само да не ме види во болничка соба.Па вака од околу,гледам имате искуства,што мислите која е веројатноста да е ова од тој удар,мислам на синусите и потешкотиите во дишењето на пролет (секако тука се и алергиите кои допринесуваат,но до тогаш не сум имала никаков проблем),секако вие не сте стручни во ова,ама имате истражувано читано итн итн ...па едно советче не е на одмет.Во однос на болештини,операции,здравје сум бетер од дете...се ужаснувам од сите тие процедури,но и не е подносливо веќе ова,зиме-лете 1 недела тамам,3 недели не можам да дишам.