1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Корекција на носот

Дискусија во 'Лице' започната од enca.69, 7 јануари 2010.

  1. ZAHRA

    ZAHRA Популарен член

    Се зачлени на:
    25 октомври 2016
    Пораки:
    1.620
    Допаѓања:
    16.902
    Пол:
    Женски
    Не ми кажа на првата операција каков графт ќе ми стави,веруваш дека ниту снимка ми има направено пред операција.Кога ми почна проблемот да ме гребе графтот имав чувство како да ќе ја пробие кожата,тогаш отидов и ми ги гледаше ушите вика па не сум ти земала материјал дека имаш малечки уши!Сигурно од некој друг било и мојот организам не го прифаќал.Кога требаше втората операција ми вика ааа можам јас амбулантски ама да не се исплашиш подобро со анестезија.Операцијата 3 часа и модра цела под очи и натечена бев,демек само ќе го истругала графтот којзнае што правела:whew:.
     
  2. Oulette

    Oulette Нов член

    Се зачлени на:
    3 јули 2018
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    Nemam komentar za Dr. Kopacheva, kako nema gram sovest i da gi gleda lugeto kako licnosti so emocii, a ne kako zivotni so se dojdeni na kasapenje...pa objasni mu ubavo na covek ne da gledas samo da go otkacis taka na mene celo vreme mi pravese posle operacija na pregledi gledase samo da me otkaci...kuznaj kolku luge ima unakazeno,pa I ke komentira so ja smenile od na mesto predsedal na Uvo,nos I Grlo vo drzavna klinika I go stavile Dr.Jane Netkovski na nejno mesto.pa kako sto citam tuka na forumot site go falat I se zadovolni od nego kako da ne ja smenat,jas neznam megudrugoto kako mozat nea da ja stavat za predsedatel...isto taka too graft so go klavala bilo sigurno of vestacki material: Silicone ili Goretex, obicno togas organizamot go isfrla tugoto telo...uste e nazad taa Kopacheva so vremeto, ne praktikuva da vadi graft of rebro a site spec. niz svetot Po rhinoplastika go pravat toa.

    Megudrugoto moze nekoj da mi kazes kako da se iskontaktira dr.Jane Netkovski?Dali ima broj ili email?
    Oti citam site se zadovolni od negovite operacii, za razlika od Koleska mu Kopacheva so site se nezadovolni od nea...pa I ke komentira zaso ja smenile so nego na pozicijata predsedatel Uvo nos grlo vo drzavna bolnica...ne te bivaa zenooo daj mu mesto na toj so gi pocituva pacienite kako licnosti I pred se gi operira kako so treba, ne kako nea da gleda samo da gi otkacuva I unakazuva...
     
    Последна измена од модератор: 9 јули 2018
  3. Anyeska

    Anyeska Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јули 2016
    Пораки:
    75
    Допаѓања:
    41
    Пол:
    Женски
    Здраво има ли некој друг исто така искуство со Медика Истанбул Тетово што би нам дал инфо?
     
  4. kikica99

    kikica99 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 април 2015
    Пораки:
    26
    Допаѓања:
    15
    Turcija - tamu se spored mene najdobri
     
  5. Laralo

    Laralo Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 август 2017
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Op.Dr.Muhammet Dilber Turcija
     
    На kikica99 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Sky5

    Sky5 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јули 2017
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    30
    Пол:
    Женски
    Здраво дечки. Ова е мојот прв пат да пишувам тука, но веќе неколку години ја следам оваа тема и сега конечно сакам да напишам нешто, барем да помогнам некому. Имам 20 години и отсекогаш сум имала комплекси заради мојот нос, голем, со грбка и воопшто не ми одговараше на лицето. Секогаш внимавав како се сликам за да не се гледа, не носев соберена коса затоа што така доаѓаше повеќе до израз... Единствена желба од 14 години ми беше да го сменам тоа, да се чувстувам поубаво, прифатена од самата себе. Некогаш си велев дека е безвезе, дека треба да се сакам таква каква што сум ама со годините не поминуваше комплексот. Од лето минатата година активно барав доктори, мислења, критики. Ги прочитав сите мислења тука. Се распрашав и по доктори и конечно се одлучив за доктор Даскалов. Во мај бев на консултација во неговата приватна ординација. Ми објасни каква е процедурата, ми го погледна носот и ми кажа дека имам девијација, искривување на септумот, едната празнина ми е доста поголема од другата и тоа е една од причините зошто некогаш потешко дишев и ми течеше крв од нос многу. Доктор беше океј, коректен, не премногу опуштен ама ми вливаше некоја доверба, дека се ќе биде како што треба. Се договоривме за терминот да е сега во јули зашто студирам во странство и само сега сум тука. Минатиот вторник ја направив операцијата во Ремедика, таму оперира докторот. Операцијата помина прекрасно, супер ја поднесов анестезијата, услугата беше преубава, преспав еден ноќ во болницата и утредента си отидов дома. Се беше во најдобар ред. После почнаа отоците, ама знаев дека е тоа нормално. Ме болеше главата малце ама пиев Кетонал или Аналгин по потреба. Единствен проблем ми беа тампоните!!! Мора да бидат во носот 6 дена и морав да дишам на уста ама се охрабрував дека е вредно. Почнав да кивам многу ама и тоа е дел од самото заздравување. Денеска бев да ми ги извадат тампоните, не е болно како што велат, повеќе е непријатно ама јас искрено едвааајјј чекав да ги извадат, и веднаш осетив олеснување, преубаво чувство. Во петок ќе ја вадам таа плочка и целосниот завој, а сега само набрзина го видов носето кога ми ја менуваше преврската. Ова е најубавото чувство на светот. Носот е преубав, прекрасен....Не можам да опишам како се чувстувам, целиот товар од срцето ми падна и сега сум презадоволна. Се вредеше.. Подолу ке пуштам слики од пред и потоа, иако сега уште е отечен сепак е преубав. Доколку некоја има прашања, слободно нека ми постави. Сакам да помогнам на сите што се чувстуваат загрижено, беспомошно. Поздраав!:l::l::l:
    37173697_2252695821408027_1114916060559048704_n.jpg
     
    На Bibuska2021, Tinaaaaaaaaa, Masnicka.5 и 26 други им се допаѓа ова.
  7. LoveRain

    LoveRain Популарен член

    Се зачлени на:
    1 септември 2017
    Пораки:
    381
    Допаѓања:
    1.359
    Пол:
    Женски
    Дали може да објавите и слики од пред и потоа?
     
  8. Responsible

    Responsible Популарен член

    Се зачлени на:
    20 април 2011
    Пораки:
    354
    Допаѓања:
    434
    Пол:
    Женски
    @Sky5 исто и јас во мај бев на консултација кај Даскалов во прватната амбуланта и истото ми го кажа ми рече дека операцијата е во ремедика и дека чини 105 000 денари. Се вратив од прегледот и матичниот ме убеди уште една консултација да направам кај доктор Оровчанец. Бев и кај него во ремедика, истото ми го кажа и то...ј девијација ова она. Е сега нешто ме збуни Оровчанец е за внатрешни поправки и рече дека ако присуствуваат двајцата со Даскалов операцијата ќе чини 2300 евра. Има ли потреба и Оровчанец да е таму? со оглед на тоа дека Даскалов е повеќе за естетика?
     
  9. Kalina_E

    Kalina_E Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2017
    Пораки:
    34
    Допаѓања:
    17
    Пол:
    Женски
    Здраво женски,

    Ме интерсира ваше мислење за Медика Истанбул Тетово.

    Погоре прочитав некои позитивни критики, а и цената гледам дека не е баш пристаплива, иако сметам дека подобро да дадеш малку повеќе одколку да дадеш у државна помалку па да треба да е оперираш уште 3 пати после првата операција.
     
    На ilovemforever и kikica99 им се допаѓа ова.
  10. Sky5

    Sky5 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јули 2017
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    30
    Пол:
    Женски
    @Responsible Нема потреба да те оперира и др. Оровчанец. Јас имав исто проблеми со дишењето и крварењето, не беше само за естетика и др. Даскалов се среди. Сега поминаа 2 недели од операција и функционирам скроз нормално, супер дишам, отоци воопшто немам, носето уште е отечено но само јас го забележувам тоа, сепак треба да поминат 2-6 месеци скроз да биде ама и сега го сакам премногу :D

    @LoveRain објавени се сликите ^^
     
    Последна измена од модератор: 26 јули 2018
    На LoveRain му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Laralo

    Laralo Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 август 2017
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    @malecko5 moze fotografija od pred I potoa
     
  12. Black girl

    Black girl Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 октомври 2015
    Пораки:
    5.700
    Допаѓања:
    13.142
    Потпис, доктор Даскалов најдобар. Мене ме оперираше во Систина, презадоволна и од докторот и од целиот друг персонал.
     
    На Sky5 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. malecko5

    malecko5 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 декември 2013
    Пораки:
    1.465
    Допаѓања:
    1.087
    Немам :( ми се расипа телефонот и сите слики ми се избришаа ;(
     
  14. Laralo

    Laralo Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 август 2017
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
  15. Black girl

    Black girl Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 октомври 2015
    Пораки:
    5.700
    Допаѓања:
    13.142
    За жал немам, операцијата ја правев 2008 година.
     
  16. didisi

    didisi Популарен член

    Се зачлени на:
    22 септември 2010
    Пораки:
    1.969
    Допаѓања:
    3.680
    Koja cena e vo sistina
     
  17. Black girl

    Black girl Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 октомври 2015
    Пораки:
    5.700
    Допаѓања:
    13.142
    Кога правев јас пред 10 години беше 1.400 евра. А сега не знам како се со цени.
     
    На didisi му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Oulette

    Oulette Нов член

    Се зачлени на:
    3 јули 2018
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    Zdravo drustvo samo da vi se spodelam.. denes bev na konsultacija kaj Dr. Jane Netkovski I ojdov so srusena nades deka nema da go prifati mojot kompleksen slucaj, resiv da odam kaj nego oti site bevte so pozitivni kritiki za Doktorot. I bev mnogu pozitivno iznenadena,covekot kaza deka ima nadez za disenjeto da mi se popravi pa I izgledot... stvarno sum presrekna so toj dobar doktor kaza deka ima nadez za mojot slucaj...
    p.s: E toa ti e treba da ima nekoj sto ke gi poprava greskite na negovite kolegi,vo mojot slucaj na Dr.Kopacheva.
     
  19. Kikiccc

    Kikiccc Популарен член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2017
    Пораки:
    1.170
    Допаѓања:
    1.049
    Пол:
    Женски
    Некој да не се праеше со инекции кај Anti Promoitalia во Скопје? Ако да, кажете дали добро дишите итн..?
     
  20. kejtmoss

    kejtmoss Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 август 2018
    Пораки:
    159
    Допаѓања:
    343
    Пол:
    Женски
    Која цена е знаеш?
    Прочитав дека тоа константно треба да се инјектира на 2 месеци, точно е?