1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Корекција на носот

Дискусија во 'Лице' започната од enca.69, 7 јануари 2010.

  1. Recitatorot

    Recitatorot Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 август 2018
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Машки
    Здраво.
    Сакам да ве прашам дали филерите можат да се инјектираат во врвот од носот?
    Поздрав
     
  2. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    14.125
    Допаѓања:
    43.681
    Пол:
    Женски
    На нос може а дали на врвот може овде конкретно и не пишува.Најдобро да се консултираш со хирург.
    http://www.antiagingcenter.mk/најчести-прашања-за-хијалуронските-ф/
     
  3. jeliz

    jeliz Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 август 2018
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Здраво. Го следам форумот неколку години и конечно се решив за операција на носот. За 3 дена ќе се оперирам во ГОБ 8 септември кај д-р Добри Стоименов, многу сум возбудена и цело време пак ги читам вашите постови морам да признам дека вашиот пост малку ме смири, затоа што докторот направил одлична работа. Многу ми помогна вашиот пост, ви благодарам Едвај чекам и јас да ставам слики пред и потоа.
     
    Последна измена од модератор: 7 септември 2018
    На LoveRain му/ѝ се допаѓа ова.
  4. LoveRain

    LoveRain Популарен член

    Се зачлени на:
    1 септември 2017
    Пораки:
    381
    Допаѓања:
    1.346
    Пол:
    Женски
    Ти посакувам се најубаво и исто така да бидеш презадоволна од твоето носе. Па да споделиш и ти искуство и слики. :hug:
     
    На jeliz му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Pletenkaa

    Pletenkaa Активен член

    Се зачлени на:
    22 септември 2018
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Машки
    Zdravo. Sakam da prasam dali moze na 16 godini da se izvrsi korekcija na nosot?
     
  6. Oulette

    Oulette Нов член

    Се зачлени на:
    3 јули 2018
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    Da ti kazam iskreno,jas ja napraviv taa greska na 16 godinini i ko ke vidam sega mekoja 16godisna si vikam: kolku mala sum bila za takov golem zavat, a sega sum duplo 32 godini i uste se kaam,ne za drugo go odbrav gresniot doktor a i vo toa vreme nemase tolku dostapen internet i informacii,forumi za operacii...No sepak mislam deka na 16 godini mlado lice i telo uste se razviva i mislam deka e najdobro posle 20setata godina nekade.
     
  7. Alisa22

    Alisa22 Популарен член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2017
    Пораки:
    2.171
    Допаѓања:
    13.124
    Пол:
    Женски
    Kolku ke platish ?
     
  8. dc15

    dc15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 август 2014
    Пораки:
    53
    Допаѓања:
    33
    Да, и јас мислам ги бира. Мене ме одби Нетковски, ми рече носот ти е добар машко си и висок ти стои (а нема врска груб е малку грбав катастрофа :D ). Девијацијата рече може да ја среди а за естетика да се консултирам со други ако сакам значи искрен беше ми се допадна тоа. Но сепак имав чувство дека сака да ме откачи, исто во јули ми рече дојди во септември да се договориме за естетиката и сега ми вика не, значи можеше уште тогаш да ми рече за да си знам. Друго што не ми се допадна е дека ми рече овој пат по приватно ќе правиме муабет а не беше така, влагам специјализанти околу мене а и некако саркастичен беше.
    Не знам дали кај Фродита да идам, да не е истата песна.

    Дали не им се исплати на клиниката за вакви зафати, или не им е практично, дали пошто има многу пациенти па им е здосадено, не знам... :)
     
  9. Marijam7

    Marijam7 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2017
    Пораки:
    36
    Допаѓања:
    20
    Пол:
    Женски
    Јас колку што сум запознаена докторот беше директор. Веројатно е уште, и ако е така може и не му се работи.
    Второ ако не е директор, многу веројатно е дека нема доверба можеби во персоналот дека се ќе биде како треба и дека операцијата ќе биде успешна и ти задоволна.
    Како и да е штом вели дека нема да испадне како што сакаш, треба да му се верува. Ипак доктор е он
     
    На dc15 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Kalina_E

    Kalina_E Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2017
    Пораки:
    34
    Допаѓања:
    17
    Пол:
    Женски

    nemoj ni slucajno kaj Frodita ke te unakaze
     
  11. dc15

    dc15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 август 2014
    Пораки:
    53
    Допаѓања:
    33
    Аман бе :D Не си задоволна како излезе?
     
  12. Kalina_E

    Kalina_E Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2017
    Пораки:
    34
    Допаѓања:
    17
    Пол:
    Женски
    Ne voopsto...ne samo kaj mene tuku i drugi licnosti sto im ima praveno Frodita operacija...podobro plati si si vo privatna klinika...
     
    На dc15 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Samer

    Samer Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 август 2014
    Пораки:
    224
    Допаѓања:
    168
    Пол:
    Женски
    Дали некој има искуство со фабјан естетикс односно со др амадеј лах?
     
  14. jeliz

    jeliz Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 август 2018
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    не се оперирав. Незнам колку ке платам.
     
  15. Marijam7

    Marijam7 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2017
    Пораки:
    36
    Допаѓања:
    20
    Пол:
    Женски
    Дали некоја има и инфо, дали членката @missSunshine ја направила операцијата.
    Бев видела дека прашувала но потоа веќе не се логирала.
    Па би ја замолила да ми пише од друг акаунт ако види, бидејќи овој одамна не го користи.

    Исто така ако некој или некоја има било каква корисна информација за Др. Пеев и условите на пластична нека пише овде.
     
    На Emi77 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. jeliz

    jeliz Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 август 2018
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    i jas sakam sliki da vidam,ke moze li da mi pustis?
     
  17. jeliz

    jeliz Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 август 2018
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    zdravo, i jas sum kandidat za operacija ka j dr Dobri, ke te zamolam da pustis sliki kako ti e sega noseto, dali ima promeni od koga ti pomina otokot, inaku mislam deka doktorot napravil odlicna rabota. Samo se obiduvam da dobijam poveke hrabrost za da odam na operacija|-) mnogu se plasam kako ke izleze poradi toa sto imam siroki nozdri, spusten vrv. i grbka.
     
  18. Skf123

    Skf123 Активен член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2017
    Пораки:
    25
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Женски
    Здраво девојки, јас уште од мала сум размислувала за операција на нос (инаку имам сега 23год.), но проблемот е што имам прееголем страв од операции и до сега никогаш не сум читала или гледала некои видеа како би се одвивала една операција зашто ми е ептен страшно, јас дури се плашам и ако видам крв што мислам дека ќе се онесвестам :wasntme:
    Сакам да си го скратам носот зашто ми е премногу долг, што дури ме имаат и зафркавано луѓе заради тоа...
    Е сега прашањето ми е дали има некоја што правела операција на долг нос, како се одвива таквата операција, дали ти ја кршат коската па ти ја смалуваат или како?
    Мојата коска на носот кога ќе ја допрам ми е кратка и да ми била до таму кожата односно месото од носот, носот би ми бил таман ама вака јас имам очигледно вишок од месото... Во овој случај што би ми правеле, како ќе ми го смалат?
    Ве молам ако некоја знае да ми одговори, морам да соберам храброст и да ја направам таа операција :)
     
  19. mariatim

    mariatim Популарен член

    Се зачлени на:
    29 април 2010
    Пораки:
    1.151
    Допаѓања:
    12.529
    Пол:
    Женски
    Dali sega vrakjaat pari preku socijalno ako se operiras na klinika?
    (Jas koga bev pred skoro 10god kaj Jane Netkoski mislam bese )mi vratija pari preku socijalno okolu 12 000den.
    Ima nekoj informacija?
     
  20. iva33

    iva33 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 март 2014
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Женски
    На нивната официјална страна можеш да закажеш бесплатна консултација