1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Корекција на носот

Дискусија во 'Лице' започната од enca.69, 7 јануари 2010.

  1. iva33

    iva33 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 март 2014
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Женски
    Јас се оперирав кај др. Добри и немам добро искуство. Но, не сакам да те премислувам, секој пациент е случај сам за себе.
     
  2. jeliz

    jeliz Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 август 2018
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Moze li da mi objasnish za tvoeto iskustvo, zosto ne si zadovolna? I dali ke moze da mi pratis sliki pred i potoa?
     
    Последна измена: 3 ноември 2018
  3. Marijam7

    Marijam7 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2017
    Пораки:
    36
    Допаѓања:
    20
    Пол:
    Женски
    Интервју со Др. Пеев

    https://panacea.mk/intervju-so-ass-...-priroden-ili-t-n-neoperiran-izgled-na-nosot/

    Има и неколку слики.

    Me интересира колку се вистина овие информации 1-3 месеци? Дали е можно толку брзо да се очекува краен резултат. Јас од тоа што сум читала знам дека доста подолг е периодот за конечен изглед.
     
    На Ana.brojka, jeliz и dc15 им се допаѓа ова.
  4. FitnessMama

    FitnessMama Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 ноември 2018
    Пораки:
    33
    Допаѓања:
    51
    Пол:
    Женски
    Супер го направиле... и на мене ми беа најголем проблем тампоните, другото беше ок.
     
  5. silvijan

    silvijan Нов член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2018
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Здраво дечки. Нова сум на форумот сакам да ве прашам се одлучив за операција на носот повеќе е за изгледот но има и мал проблем, ништо страшно па ги поминав сите консултации со докторката што ме прегледуваше во Прилеп. Таа ми ја препорача др. Јакомовска и др. Даскалов. Што мислите доколку некој од вас има искуство со овие доктори? За кој да се одлучам? Сепак не е мал зафат и е нешто што цел живот ќе го носам. Прочитав некои искуства и за др. Даскалов, но сепак што мислите вие? Ви благодарам
     
  6. Polsko

    Polsko Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2012
    Пораки:
    935
    Допаѓања:
    573
    Пол:
    Женски
    Оние кои имаат правено корекција кај др Игор Пеев дали ќе може да споделат како се закажува за консултација, дали треба преку матичен лекар?
     
    На Emi77 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. JanaMrava

    JanaMrava Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 октомври 2018
    Пораки:
    131
    Допаѓања:
    141
    Пол:
    Женски
    Колку е одприлика цена за корекција на носот? (Немам големи комплекси но мислам дека би била посреќна иако можам да кажам дека убава сум на лик би сакала да испробам и да го намалам носот)
     
  8. Marijam7

    Marijam7 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2017
    Пораки:
    36
    Допаѓања:
    20
    Пол:
    Женски
    Кај нас од толку места што сум била, мислам дека само Пеев е добар и др. Добри ( ми пуштаа членки слики по фејсбук и навистина добра работа завршил човекот)
    Малку има малтретирање додека да се дојде до операција, но условите горе во болницата се одлични, а цената џабе.
    Бев лично и отишла горе каде докторот има канцеларија и каде оперира. Имаше многу кои се оперирале.

    Јакимовска лично бев отишла и не ја препорачувам. Незнам зашто уште ја фалат некои. Жената е добра како советник, а за естетика не. Што ако добро прочитате тука, ќе видите искуства.
    Исто и за Даскалов. Луѓе се жалеа од него. Не верувајте на членови со едно мислење. Си прават најчесто реклама.

    Др. Пеев е естетичар и одма ќе ти каже што он гледа и што би корегирал. За 2 минути ќе ти објасни се. Според сликите верувам дека така и работи.
     
    На dc15 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. JanaMrava

    JanaMrava Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 октомври 2018
    Пораки:
    131
    Допаѓања:
    141
    Пол:
    Женски
    А колку е цена знаеш? (бидејќи и не ми е само до изгледот кој толку не ми смета но ми кажаа дека имам мала девијација која не се забележува но ми прави проблеми со синуси па ако оперирам се би било океј)
     
  10. Marijam7

    Marijam7 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2017
    Пораки:
    36
    Допаѓања:
    20
    Пол:
    Женски
    Кај добри е околу 1700 денари и ако е за синуси ќе поминеш супер
     
    На JanaMrava му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Marijam7

    Marijam7 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2017
    Пораки:
    36
    Допаѓања:
    20
    Пол:
    Женски
    ivush ти пишав порака. Ако си во можност отвори го профилот и види.
     
  12. Emi77

    Emi77 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јануари 2018
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Женски
    Некој што се оперирал кај Др.Пеев да сподели искуство и слика?

    Планираш кај него да правиш корекција?

    Може слики да ми пратиш?

    И јас сакам кај него да правам.Може слики да ми пратиш?Плиззз
     
    Последна измена од модератор: 4 јануари 2019
  13. martinas1

    martinas1 Нов член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2019
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Дали некој се има оперирано кај др.Мостров во Систина или пак можеби во Медика Истанбул ? Ве молам, ако имате друга препорака да ми пратите слика доколку сте во можност, читав доста коментари каде што ги фалите др. Пеев и др.Добри?
     
  14. Nikomamin

    Nikomamin Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 септември 2016
    Пораки:
    35
    Допаѓања:
    40
    Пол:
    Женски
    1544376671391.jpg Zdravo na site,jas sakam da go kazam moeto iskustvo,pred skoro 2 meseci se operirav kaj dr.rade filipovski vo 8mi septemvri,devijacija I cisti na sinusi,toj vika deka e normalno,jas nekolku pati koga go duvam nosot isfrlam parcina koi se tvrdi,kako koski se,sto mn me plasat a za nadvoresniot izgled pa I da ne zboram,voopsto ne sum zadovolna,sega imam povekje iskrivuvanje I vdlabnatini sto pred toa gi nemav,ke postiram I sliki I ve molam dokolku nekoj imam slicno iskustvo kako moevo da mi kaze sto ponatamu
     
  15. Butterfly0704

    Butterfly0704 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2019
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    15
    Пол:
    Женски
    Jas pravev korekcija na nos kaj Peev vcera. Denes vekje me pusti. Jas mu pisav na mail i odma mi odgovori i me vikna yste utredenta. Za konsultacija ne mi zede pari. Bidejki bese cisto estetski,otstranuvanje grpka i potkrevanke nos, kako i popravanje na mala skrsenica od pred 6 godini, mi zema 65 000. Rezultatot ne go gledam bidejku sum izvrzana normalno. Vo pon odam da mi gi izvadat tamponi i konecno ke disam a gipsot za edna nedela mi rece. Deckoto e mnogu dobar, ljubezen i deluva kako da znae sto pravi. Ke prikacam sliki koga ke mi gi izvadat cudava :)
     
    На Emi77 и Polsko им се допаѓа ова.
  16. Marijam7

    Marijam7 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2017
    Пораки:
    36
    Допаѓања:
    20
    Пол:
    Женски
    Се надевам искрено дека не си трол. Мене вака од слики како што би можела да видам на вторава слика ми изгледа поубаво носот и покрај грпката.
    На сликава се гледа дека врвот е покачен и баш е добро ако е така.
    Незнам зашто би имала недоверба во докторот. Ако тој ти кажува дека тоа е нормално со парчињата( како што ги нарекуваш)тогаш е нормално.
    Едноставно имај доверба во докторот, бидејќи со самото тоа што си му дала да те оперира си му ја доверила еднаш довербата

    Дишеш ли сега подобро?

    Потребно е време и носето ќе ти добива друга форма. Без плашење. Секако ако имаш мака отиди на консултации, но мислам дека не е страшно
     
    На Feminka22 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Nikomamin

    Nikomamin Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 септември 2016
    Пораки:
    35
    Допаѓања:
    40
    Пол:
    Женски
    Doverba imav premnogu vo doktorot,no mn me razocara krajniov estetski rezultat,osven grpkata,dedormacija ima I na otvorite,razlicna golemina se
     
  18. Emi77

    Emi77 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јануари 2018
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Женски
     
  19. Butterfly0704

    Butterfly0704 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2019
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    15
    Пол:
    Женски
    Zlatnite race na Igor Peev. Denot na vadenje na gipsot, 7 dena posle operacija, nosot mi izgleda vaka. Prezadovolna od celokupnata usluga na doktorot i cel personal tamu.
     

    Прикачени фајлови:

    На Lolipop23, Buulife92, iva33 и 8 други им се допаѓа ова.
  20. Leala

    Leala Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 август 2010
    Пораки:
    48
    Допаѓања:
    12
    Срцка мислам дека со малце филерче на коренот на носот ќе ти биде супер носето.

    Иначе дечки ги прочитав сите коментари,некоја новост за операци кај др.Игор Пеев и ако може негов меил?
     
    Последна измена: 18 јануари 2019
    На Mac111213 му/ѝ се допаѓа ова.