Корекција на носот

Дискусија во 'Лице' започната од enca.69, 7 јануари 2010.

 1. ivi220177

  ivi220177 Активен член

  Се зачлени на:
  18 јули 2018
  Пораки:
  43
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Sega nz kaj koj da zakazam
   
 2. Eka 11

  Eka 11 Активен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2018
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  4
  Пол:
  Женски
  Isto taka na sestra mi i pravese operacija na uvo mnogu e zadovolna odma mi zakaza i termin sega vo mart ke vidime..
   
 3. ivi220177

  ivi220177 Активен член

  Се зачлени на:
  18 јули 2018
  Пораки:
  43
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Nz treba utre upat da odam da zemam zosto imam devijacija na nosot pa od marija kirjas vidov tuka deka ima tema za toa

  Imas ti sliki da mi pratis kako raboti
   
  Последна измена од модератор: 12 февруари 2019
 4. Eka 11

  Eka 11 Активен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2018
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  4
  Пол:
  Женски
  Ne ti treba upat jas direktno otidov vo voena bolnica moras da vidis koga doktorot e na smena i vo opsto ne ti bara upat ke te prati vo ambulanta kaj karolina ke ti kazat datum i tolku zavrsena rabota posle preostanuva da napravis proverki na krv ne znam sto drugo i anasteziolog da te pregleda

  Da imam sliki tuka site clenki sto pravea kaj doktor dobri gi sobrav slikite ke ti gi pustam
   
  Последна измена од модератор: 12 февруари 2019
 5. ivi220177

  ivi220177 Активен член

  Се зачлени на:
  18 јули 2018
  Пораки:
  43
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Aj ako mozes prati mi fala ti mnogu kasno e ama denes mi kazaa za ova i nemam vreme da se odlucam
   
 6. Eka 11

  Eka 11 Активен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2018
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  4
  Пол:
  Женски
  Ivi ti pisav privatno vidi
   
  На ivi220177 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Aleksndra

  Aleksndra Активен член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2017
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  8
  Пол:
  Женски
  Здраво ,
  Јас имам правено операција иста ко твојата кај др Раде Филиповски пред 2 и повеќе години и сум презадоволна . Имам претходно напишано многу во врска за операцијата . Како прво , би сакала да ти кажам дека операцијата е различна кај секоја личност и различно реагира . Второ , пост -оперативен период е долг и биди трпелива . Тоа што го исфрлаш е нормално , се чистиш по операцијата и ќе трае некој период - секогаш носи си спрејче за нос. Ќе видиш и самата дека секој месец што го поминуваш ќе биде различен . Пак ќе кажам биди трпелива и не паничи , се што понатаму ќе поминуваш ќе биде различно искуство од оној другиот . Некој имал болка , некој немал болка , тие што излегле за два дена од болница имаат друг зафат и не е ист ко твојот. Пиши ми слободно ако те интересира нешто повеќе.

  поздрав
   
  На Eka 11 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Asus77

  Asus77 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2012
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Ако може некој да пише во ПП бројчиња од Даскалов и Пеев? Би сакал да идам и кај двајцата да се консултирам, па ке видиме што ке се одлучам. Другар правеше операција кај Даскалов, само корекција на грпка, и му излезе супер, но јас имам и девијација, што делува дека е малку покомплицирано.

  Имам сериозен проблем со девијација на носот, левата ноздрва практично едвај дише, и иако не сум човек кој пати од комплекси, веќе станува здравствен проблем, кој е лошо да се игнорира, и ми се манифестира при спортување. Сакајки да го решам проблемот со девијацијата, но би сакал и мала естетска корекција на носот.

  Ме интересира, вие што носите очила, дали потоа ви претставува проблем подолго носења на очила? Дали имате болка? Дали носот реагира на промена на време? Исто, дали по операцијата не смеете да спортувате одредено време?
   
 9. Kalina_E

  Kalina_E Активен член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2017
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  13
  Пол:
  Женски
  Не гледам причина зошто не би можело добро да дишите....?
  Во Promoitalia ви прават корекција на носот надворешно со помош на филери кои исчезнуваат со текот на времето а не во дишните патишта...
  Само операцијата со кршење на коска и средување на девијација може да ви подобри или да ви го загрози дишењето.
   
  На PaLaVa и Kikiccc им се допаѓа ова.
 10. Eka 11

  Eka 11 Активен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2018
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  4
  Пол:
  Женски
  Kako vi ja stavaat anastezijata so maska ili igla? I na koe mesto bockaat?
   
 11. Butterfly0704

  Butterfly0704 Активен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2019
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  15
  Пол:
  Женски
  Zaspivas so maska a anestezijata ja stavaat vo infuzijata sto ke vi ja pustat pred operacija.
   
 12. Marijam7

  Marijam7 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2017
  Пораки:
  32
  Допаѓања:
  19
  Пол:
  Женски
  Добро а што е толку битно како ти ја ставаат анестезијата?
  Знаат докторите што прават. Не се плашете толку, опуштете се и мислите на крајот само и ефектот кој ќе го добиете. Дајте си малку мотив на себе
   
 13. Ana.brojka

  Ana.brojka Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 декември 2012
  Пораки:
  147
  Допаѓања:
  82
  Jas se mislam dali da pravam kaj nas ili vo stranstvo. strav mi e kaj nas pravat sekakvi greski od nevnimanie i nestrucnost :(
   
 14. Kalina_E

  Kalina_E Активен член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2017
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  13
  Пол:
  Женски
  Каде во странство би правела? Погледни малку на јутјуб и ќе видиш дека никаде не е идеално.
  Кај нас имаш приватни болници каде опериират странски доктори каде ќе си платиш подобро и ќе имаш третман и ефект како што посакуваш.
   
 15. Ana.brojka

  Ana.brojka Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 декември 2012
  Пораки:
  147
  Допаѓања:
  82
  Па мислев за во Турција, има добри хирурзи таму, и од цел свет доаѓаат пациенти, но за жал и они не се идеални, а секако и доста скапи се.
  А кои хирурзи оперираат кај нас на приватните?
   
 16. dc15

  dc15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 август 2014
  Пораки:
  45
  Допаѓања:
  33
  Стручни се, но имаат премногу работа и ваљда за тоа и грешки се случуваат. Мене лично естетика и државно не ми иде заедно, различен е концептот. Секаде има ризици но мислам дека во приватните се помали пошто за тие пари повеќе се замараат и работат како екипа.
   
 17. Ana.brojka

  Ana.brojka Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 декември 2012
  Пораки:
  147
  Допаѓања:
  82
  Се согласувам да. Јас би сакала да ја направам операцијава (Иако имам многу страв, особено од анестезијата и фактот што најчесто се прави со генерална анестезија), не сега одма меѓутоа ете наредна година ова време здравје, па ме интересира кои странски доктори ја работат кај нас операцијава во приватните. Кој е најстручен кај нас, без разлика на цена би знаел некој?
   
 18. Kalina_E

  Kalina_E Активен член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2017
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  13
  Пол:
  Женски

  Во Санте плус исто ве оперира доктор од Турција со тоа што и операцијата ви е во Турција, во цената ви е вклучен и лет до Турција и престој во болницата.Цената изнесува некаде околу 2000 евра.
  Медика Истанбул Тетово исто така докотор од Турција доѓа еднаш месечно и прави операции.Цената иста како во Санте плус.
  За друго место немам информација за доктоти од странство.
  За стручност во државна клиника Јане Нетковски мада незнам колку сега оперира.
  А за овие странциве најстручен во Мк незнам .
   
 19. melani ~melka

  melani ~melka Нов член

  Се зачлени на:
  17 декември 2018
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  zdravo devojki imam zakazano operacija kaj dr. Nikica za devijavija i estetika vo voena bolnica pa me interesira nekoj da ne se imam operirano da mi kaze iskustvo kako e zadovolen?
   
 20. Marijam7

  Marijam7 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2017
  Пораки:
  32
  Допаѓања:
  19
  Пол:
  Женски
  Jas bev kaj nea i mi pobara pari da me operira pobrzo. Toa ne e dozvoleno vo Voena. Odi kaj dobri ili dr. rade. Oni mito ne baraat.a i Podobro ke pomines,