Корекција на носот

Дискусија во 'Лице' започната од enca.69, 7 јануари 2010.

 1. Leala

  Leala Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 август 2010
  Пораки:
  47
  Допаѓања:
  11
  Јас сум тазе оперирана кај него уште фластерите и плочката не сум ги извадила
  Прашање до сите оперирани
  Дали ноздрите и врвот на носот ви потекоа после операција?
   
 2. Eka 11

  Eka 11 Активен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2018
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  4
  Пол:
  Женски
  Da samo sto go izvadiv gipsot mnogu sum otecena i vrvot i nozdrite
   
 3. poker_face

  poker_face Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 март 2017
  Пораки:
  258
  Допаѓања:
  3.410
  Пол:
  Женски
  Да и тоа е нормално, резовите се правени таму и нормално е да има оток после операцијата.
   
 4. Leala

  Leala Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 август 2010
  Пораки:
  47
  Допаѓања:
  11
  Како топче ми е носот во долниот дел колку време ти стоеше потечен од прилика?
   
 5. ivi220177

  ivi220177 Активен член

  Се зачлени на:
  18 јули 2018
  Пораки:
  43
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  zdravo kade pravese operacija i kolku fe cinese
   
 6. Eka 11

  Eka 11 Активен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2018
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  4
  Пол:
  Женски
  Denes mi go izvadija gipsot a vtornik ke gi vadam silikonite nema da se prepoznaes vo ogledalo kako mecka sum izduvana ama ke pomine a za kolku vreme ne znam
   
 7. Leala

  Leala Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 август 2010
  Пораки:
  47
  Допаѓања:
  11
  Да не почнам да плачам кога ке ми ја извади плочката само од тоа се плашам, неможам да се изначудам како носот цел лик го менува
   
 8. Eka 11

  Eka 11 Активен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2018
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  4
  Пол:
  Женски
  Deneska se onesvestiv otkako se vidov ne mi se veryvase
   
 9. Eliza980

  Eliza980 Активен член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2019
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  8
  Пол:
  Женски
  Zosto?
   
 10. Eka 11

  Eka 11 Активен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2018
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  4
  Пол:
  Женски
  Se onesvestiv od vozbuda isto i koga mi gi vadea tamponite tolku bese bolno sto se onevestiv se razbudiv na plocki dojktorot nozete vo vis mi gi drzese
   
 11. Eliza980

  Eliza980 Активен член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2019
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  8
  Пол:
  Женски
  Sekoj razlicno reagira, mene me interesira prvicno sto mislis za tvojot nov izgled, za nosot dali ti se dopaga? Mene voopsto ne mi se dopadna prviot moment koga se vidov na ogledalo.
   
 12. Eka 11

  Eka 11 Активен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2018
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  4
  Пол:
  Женски
  Mene mnogu mi se dopagja osven sto e mnogu poduvan i toa me nervira ama so vreme ke se povlece bidi trpeliva ne moze odma da ti se dopagja deneska doktorot mi kaza potrebni se 6 meseci za da si go vidis nosot kako stvarno ke ti izgleda
   
 13. Eliza980

  Eliza980 Активен член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2019
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  8
  Пол:
  Женски
  milo mi e za tebe, otocite ke pominat, treba vreme, teskiot del pomina i najvazno e da ti se dopadne noviot nos.
   
 14. poker_face

  poker_face Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 март 2017
  Пораки:
  258
  Допаѓања:
  3.410
  Пол:
  Женски
  @Leala после еден месец комплетно ќе исчезнат отоците на и околу носот, а после два месеци веќе ќе ја имаш дефинитивната форма.
  @ivi220177 веќе спомнав погоре во коментар во државна на пластична и реконструктивна хирургија а ме чинеше 1100 евра.
   
  На ivi220177 и Leala им се допаѓа ова.
 15. Leala

  Leala Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 август 2010
  Пораки:
  47
  Допаѓања:
  11
  Денес ја извадив плочката имам уште отоци околу носот, сакам да кажам дека др. Игор Пеев е БРОЈ 1 во Македонија за пластичен хирург и АЛАЛ да му бидат парите. Однос кон пациент 10,носот среден 10. Нема да зажалите докторот е препрофесионален, вреди за парите. Носот и потечен е прекрасен, девијацијата на преградата е средена,дишењето е средено, кривиот нос е целосно под конец исправен. Пресреќна сум и потечена,Ви посакувам да си ги средите носевите ако имате проблем среќата е неизмерна и не се опишува.А докторот има златна рака за носеви!
   
  На Pea, dc15, poker_face и 2 други им се допаѓа ова.
 16. Ana.brojka

  Ana.brojka Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 декември 2012
  Пораки:
  147
  Допаѓања:
  82
  Колку е прекрасно да се прочита вакво нешто. Дај Боже само вакви позитивни коментари да има.
  А да те прашам, отворена или затворена техника употребува Др. Пеев? И како се договоривте за конечниот резултат, му препушташ се на докторот или правите заедно 3D слика за како ќе излезе на крај?
   
 17. jasti

  jasti Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 мај 2016
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  9
  Пол:
  Женски

  Здраво
  Како е закажувањето кај др Пеев, дали е на државо или приватно се плаќа?
   
  На Tinaaaaaaaaa му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Leala

  Leala Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 август 2010
  Пораки:
  47
  Допаѓања:
  11
  Отворена технка, му препуштив на докторот и дел со мој желби, тој работи по пропорции на лицето,добив убав нос според моето лице..Да спласне отокот и ќе ви пратам слики на сите што ми пишавте❤️

  Приватно цената за со девијација е 73 000денари
   
  Последна измена од модератор: 24 април 2019
 19. piglet1

  piglet1 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2015
  Пораки:
  609
  Допаѓања:
  11.848
  Пол:
  Женски
  Колку би чинело во Систина? И каде во Мк е најдобро да се оперира?
   
  На Dejan0_Skorpija1 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Ana.brojka

  Ana.brojka Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 декември 2012
  Пораки:
  147
  Допаѓања:
  82
  Како си, како е носот? Праќај сликиии :inlove:
  Еј а знаеш дали докторот работи со затворена техника?
  Морам да појдам на консултација кај Др. Пеев, сите го фалат.